کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

زیبایی بینی در سراسر جهان اهمیت زیادی دارد. یک بینی زیبا، باعث زیباتر شدن کل ظاهر صورت می‌شود. به راحتی می‌توان گفت کوچک کردن سوراخ بینی با عمب بینی، یکی از جراحی‌های مهم زیبایی است که انجام می‌گیرد. در این عمل زیبایی، در درجه اول اندازه سوراخ بینی تغییر می‌کند تا زیبایی خاصی به این ناحیه بخشیده شود. در جراحی بینی، با تعیین ابعاد مناسب برای ویژگی‌های صورت و ساختار بینی فرد، بهترین اندازه سنجیده و طبق آن ماباقی کار‌ها انجام می‌گیرد.

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی بینی و کوچک کردن سوراخ بینی است؟

کسانی که سوراخ بینی‌ آن‌ها از حد استاندارد بسیار بزرگتر باشد، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی بینی هستند. کوچک کردن سوراخ بینی می‌تواند به تنهایی و یا در پایان جراحی بینی انجام بگیرد. سوراخ بینی از نظر زیبایی شناختی و همچنین عملکرد تنفسی، بسیار مهم است. داشتن سوراخ بینی‌های پهن و بزرگ برای بسیاری از افراد مطلوب نیست.

دلیل آن این است که حتی اگر اندازه و فرم کلی بینی شما با سایر اجزای صورت در تناسب باشد، داشتن سوراخ بینی بزرگ باعث می‌شود بینی شما بزرگتر از اندازه‌ واقعی خود به نظر رسیده و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل یکی از عمل‌های رایج در جراحی بینی، کوچک کردن سوراخ بینی است به گونه‌ای که سوراخ بینی با شکل کلی بینی شما هماهنگ شود و به تعادل برسد تا شما بتوانید حس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید.

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی بینی و کوچک کردن سوراخ بینی است؟

بزرگ بودن سوراخ بینی چه زمانی آزار دهنده است؟

اکثر متقاضیان عمل جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی از این موضوع که هنگام خندیدن بینی آن‌ها بیش از حد پهن به نظر می‌رسد راضی نیستند. اما این لزوماً به معنی آن نیست که سوراخ بینی شما اندازه‌ غیر عادی و بزرگی دارد بلکه گاهی مشکل از ناحیه‌ پل بینی (استخوان بلند میانی) و یا نوک بینی است که باعث می‌شود فرم کلی بینی دچار انحراف شده و سوراخ‌های بینی بزرگ‌تر به نظر برسند.

به همین دلیل دکتر ممکن است به شما پیشنهاد دهد تا جراحی بینی را با هدف اصلاح این نواحی انجام دهید تا به دنبال آن، سوراخ بینی شما هم به شکل مطلوب در بیاید. در حین تنفس از طریق بینی، سوراخ بینی که به عنوان ورودی هوا به بینی شناخته می‌شود، برای تنفس سالم و راحت، ایفای نقش می‌کند. در صورت عدم وجود ساختار غضروف کافی در بینی، جراح حین انجام عمل، این ساختار غضروف را اصلاح می‌کند تا فرد بهتر نفس بکشد.

مطالب بیشتر: مطالب بیشتر: آیا پلاسما جت بینی دائمی است؟

اندازه ی مناسب سوراخ های بینی

اندازه‌ مناسب و ‌ایده‌آل سوراخ‌های بینی برای هر فرد متفاوت است چرا که ساختار کلی اجزای صورت و فرم بینی هر شخص با شخص دیگر فرق دارد و اندازه‌ سوراخ‌های بینی باید با توجه به سایر اجزای صورت سنجیده شود.
برای آن که متوجه شوید سوراخ بینی شما تا چه حد با صورت شما تطابق دارد و اندازه آن ‌ایده‌آل است یا نه، می‌توانید از یک روش اندازه‌گیری تقریبی استفاده کنید. این روش به این گونه است که باید از مرز داخلی هر کدام از چشم‌های خود، دو خط عمود فرضی ترسیم کنید و آن را تا ناحیه‌ کناری نوک بینی خود امتداد دهید.
فاصله‌ بین این دو خط عمودی، در واقع همان اندازه‌ پهنای بینی شما است و انتهای این خطوط عمودی نشان خواهد داد که مرز سوراخ‌های بینی شما در چه ناحیه‌ای باید قرار داشته باشند تا بشود گفت اندازه‌ آن ها‌ ایده‌آل و مطلوب است. در برخی افراد به دلیل اینکه نوک بینی آن‌ها به طور طبیعی به صورت آن‌ها نزدیک است و یا به دلیل اینکه طی عمل جراحی بینی بخش بزرگی از نوک بینی آن‌ها برداشته شده است، سوراخ‌های بینی به سمت گونه‌ها از دو طرف گشاد شده‌اند و باعث شده‌اند تا بینی فرد بزرگتر از حالت واقعی به نظر بیاید.

روش‌های مختلفی برای کوچک کردن سوراخ بینی وجود دارد. همچنین این روش می‌تواند به عنوان یک عمل جداگانه انجام شود. در نتیجه معاینه‌هایی که توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می‌شود، می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نحوه تصمیم گیری در مورد جراحی بینی

ممکن است پارامتر‌های زیادی وجود داشته باشد که سوراخ بینی را بزرگ نشان می‌دهند. بنابراین متخصص باید از طریق عکسبرداری‌هایی مشخص خواهد کرد که عارضه بینی شما دقیقا چه بوده و سپس تصمیم می‌گیرد که آیا کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی برای شما گزینه مناسبی است و یا اینکه باید قسمت دیگری از بینی را جراحی کند تا مشکل برطرف گردد.

عمل کوچک کردن سوراخ بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل کوچک کردن سوراخ بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل کوچک کردن سوراخ بینی در واقع یک جراحی بینی است که کمک می‌کند سوراخ بینی با شکل کلی بینی و دیگر اجزای صورت کاملاً متناسب شود. در جلسه‌ مشاوره‌ پیش از انجام جراحی بینی، دکتر شما به طور دقیق صورت و بینی شما را معاینه می‌کند. با استفاده از تجهیزات مدرن و دقیق، از زاویه‌های مختلف بینی عکسبرداری شده و درجه‌ انحراف سوراخ‌های بینی با دقت بالا اندازه‌گیری می‌شود. شما می‌توانید در این جلسه، با دکتر خود راجع به انتظارات خود از عمل بینی صحبت کنید. اگر فرد متقاضی عمل بینی دقیقاً بداند که چه انتظاری از عمل دارد، کار برای دکتر نیز راحت‌تر خواهد بود و شانس دستیابی به بهترین نتیجه‌ ممکن بالاتر می‌رود. در حین اجرای عمل، دکتر برش‌های بسیار کوچک و خفیفی روی بینی شما ایجاد می‌کند.

این برش‌ها به دکتر اجازه می‌دهند تا بتواند به ساختار‌های درونی بینی دسترسی داشته باشد و سپس بتواند به راحتی اندازه‌ سوراخ بینی را تغییر دهد و آن را کوچک‌تر کند. برای آن که نتیجه‌ عمل، کاملاً طبیعی جلوه کند و زیبا به نظر برسد، دکتر با ظرأفت و دقت بالا یک لایه‌ باریک از بافت داخلی بینی را جدا می‌کند تا به این وسیله قسمت پایینی بینی باریک‌تر به نظر برسد.

مطالب بیشتر: نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

جدیدترین روش کوچک کردن سوراخ بینی چیست؟

تکنیکی تحت عنوان «wedge rezeksiyon» یکی از رایج‌ترین روش ‌های کوچک کردن سوراخ بینی است. این تکنیک اغلب در پایان جراحی انجام می‌شود. در واقع در پایان جراحی جهت شکل دادن به حالت کلی و فرم بینی، این روش انجام می‌گیرد.

آیا عمل کوچک کردن بینی جای زخم باقی می گذارد؟

تکنیک‌هایی که برای اجرای عمل کوچک کردن سوراخ بینی انجام می‌شوند به نحوی هستند که احتمال به جا ماندن جای زخم و برش روی بینی بسیار پایین بوده و برش‌های ایجاد شده، قابل رؤیت نخواهند بود. در واقع برای کوچک کردن سوراخ بینی برش‌ها در قسمت درونی بینی ایجاد می‌شوند نه در قسمت بیرونی و جایی که بینی به گونه‌ها متصل است. به همین دلیل است که برش‌های ناشی از عمل کاملاً مخفی خواهند ماند و حتی خود شما قادر نخواهید بود آن‌ها را ببینید. مزیت مهم این روش این است که بدون آن که جای زخمی باقی بگذارد، می‌توان به وسیله‌ آن انواع تغییرات مورد نیاز در بینی را اعمال نمود و محدودیتی در این زمینه ندارد. تغییراتی مانند کوچک کردن اندازه‌ سوراخ بینی، کاهش بلندی دیواره‌های کناری سوراخ بینی و همچنین کوچک کردن شکل کلی بینی، با استفاده از روش برش داخلی امکان‌پذیر هستند.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

دوران نقاهت عمل کوچک کردن سوراخ بینی

دوران نقاهت عمل کوچک کردن سوراخ بینی

 1. در هفته‌ اول بعد از انجام جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی، ممکن است برای چند روز سردرد خفیفی داشته باشید که کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. برای کنترل سردرد، دکتر برای شما دارو‌های مسکن درد تجویز خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که اغلب افراد به این دارو‌ها نیاز پیدا نمی‌کنند.
 2. ممکن است از بینی شما مایع قرمز رنگی به میزان بسیار خفیف سرازیر شود. برای جلوگیری از کثیف شدن و یا عطسه کردن، با استفاده از یک پارچهی تمیز جلوی این آبریزش را بگیرید.
 3. اگر چه بسیاری از افراد بعد از انجام عمل جراحی بینی می‌توانند به راحتی نفس بکشند و مشکلی نخواهند داشت اما همچنین ممکن است حس کنید که بینی شما پُر شده است ولی این احساس نیز کاملاً طبیعی است و بعد از گذشت چند روز بهبود می‌یابد.
 4. تورم و کبودی ممکن است در نواحی بینی و اطراف چشم به وجود بیاید که دلیل آن تحریک شدن بافت‌ها و ساختار‌های استخوانی ناحیه‌ بینی است. این عوارض نیز گذرا هستند به این صورت که بعد از گذشت تقریباً دو هفته به تدریج از بین ‌می‌روند و صورت بهبود می‌یابد.
 5. به خاطر داشته باشید که حداقل سه هفته از انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید و همچنین تا حداقل شش هفته از گذاشتن عینک پرهیز نمایید چرا که عینک می‌تواند به استخوان‌های در حال ترمیم بینی پس از عمل جراحی بینی فشار وارد کند و باعث تغییر شکل آن‌ها شود.

بینی برای تطابق یافتن و شکل گرفتن در غالب جدید خود، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و گاهی حتی تا یک سال بینی شما به طور تدریجی در حال تغییر شکل است تا آن که به شکل نهایی خود برسد. بنابراین برای دیدن شکل نهایی بینی خود باید صبور و شکیبا باشید. بعد از گذشت یک هفته دوباره به کلینیک خود مراجعه خواهید کرد تا دکتر شما بانداژ اطراف بینی را بردارد و بینی شما را معاینه کند.

مطالب بیشتر: درمان انحراف بینی بدون بیهوشی

جراحی کوچک کردن سوراخ بینی همزمان با جراحی بینی انجام می شود؟

اما اگر فقط  قرار است کوچک کردن سوراخ بینی از طریق جراحی بینی انجام شود، می‌توان آن را به عنوان یک عمل جراحی روزانه تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. در حین عمل، سوراخ بینی در اندازه‌های از پیش تعیین شده کاهش می‌یابد. در عین حال از تضعیف غضروف در بال بینی جلوگیری می‌شود تا هم تعادل زیبایی شناختی و هم عملکردی فراهم شود. در صورت کاهش بیش از حد سوراخ‌های بینی، تنفس می‌تواند مشکل باشد، بنابراین باید در حین حفظ ساختار بیضی شکل سوراخ بینی، کاهش اندازه خاصی ایجاد شود.

مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سوراخ بینی

 1. مهمترین موضوعی که پس از جراحی بینی باید به طور کلی مورد توجه قرار گیرد، پاکسازی بینی و محافظت از بخیه‌ها است. در طی این فرآیند، باید از کرم‌های آنتی‌بیوتیکی استفاده شود که توسط پزشک تجویز شده است.
 2. بخیه‌ها باید به موقع برداشته شوند و بینی باید برای مدت مشخصی پس از برداشتن بخیه‌ها از عوامل خارجی محافظت شود.
 3. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب جلوگیری کرده و از کرم‌هایی که به بهبود زخم کمک می‌کنند به ‌طور منظم استفاده شود.
 4. افراد چه در دوران پیش از عمل و چه در دوران پس از عمل، باید سعی کنند از نوشیدن الکل و یا مصرف دخانیات آن هم به مدت ۲ هفته قبل و بعد از جراحی، پرهیز نمایند.

هزینه کوچک کردن سوراخ بینی

کوچک کردن سوراخ بینی روشی است که در صورت لزوم در پایان جراحی بینی، به عنوان بخشی از عمل جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند به‌ عنوان آخرین مرحله بعد از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باز انجام بگیرد. هنگامی که این روش انجام شود، معمولاً هیچ هزینه اضافی وجود ندارد. کوچک کردن سوراخ بینی در افرادی که بینی مناسبی دارند اما می‌خواهند این مورد را هم حل کنند، قابل انجام است.
همانطور که گفته شد، در آخرین قسمت جراحی بینی، سوراخ‌ها را با استفاده از روش‌های فنی کوچک می‌کنند. اول از همه نوک بینی باید فرم خود را به دست آورد. اگر پس از آن، هنوز هم بینی در زوایای مختلف، بزرگ به نظر آمد، پزشک سوراخ‌های بینی را کوچک می‌کند. خوشبختانه طی سال‌های اخیر، کشور ایران در زمینه عمل‌های زیبایی پیشرفت بسیاری کرده و اکنون به راحتی می‌توان گفت یکی از بهترین کشور‌های جهان در این زمینه است. داشتن هزینه‌های معقول و کم نسبت به کشور‌های همسایه، داشتن بالاترین تجهیزات، پزشکان متخصص و فوق‌العاده باتجربه و کلینیک‌های بسیار بهداشتی، از عواملی هستند که نه تنها ایرانیان، بلکه توریست‌های سایر کشور‌ها را برای انجام جراحی بینی، مجذوب ایران و شهر تهران می‌کند.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

عوارض کوچک کردن سوراخ بینی

عوارض کوچک کردن سوراخ بینی

در عملیاتی که برای کوچک کردن سوراخ بینی انجام می‌شود، باید مواظب بود که جای زخم قابل توجهی باقی نماند. این جراحی عوارض بسیار کمی دارد که عبارتند از:

 1. برای مثال می‌توان به قرمزی اطراف بینی، کبودی و ورم اشاره کرد که با گذشت زمان محو خواهد شد.
 2. در صورتی که بخیه به درستی انجام نگیرد، احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد که می‌توان گفت هیچوقت این اتفاق زیر نظر یک پزشک متخصص رخ نخواهد داد.

چرا کوچک کردن سوراخ بینی محبوب است؟

اندازه سوراخ بینی در درجه اول برای داشتن ظاهری زیبا اهمیت دارد. به لطف روش‌هایی که باعث ایجاد زیبایی طبیعی در سال‌های اخیر شده است، مناسب‌ترین روش برای حفظ تعادل در بینی مراجعه‌کننده انتخاب می‌شود.
سپس اگر بینی فرد بزرگ بود یا دارای سوراخ‌های بزرگی بود، جراحی کوچک کردن سوراخ بینی انجام می‌گیرد. با پذیرش این نکته که یک سوراخ بینی معمولی باید ساختار بیضی شکل داشته باشد، با رعایت طول و عرض بینی، شکل جدیدی توسط پزشک به بینی داده می‌شود.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش جراحی بینی

انتظارات و نتایج پس از کوچک کردن سوراخ بینی

بعد از انجام جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی، به طور متوسط ۶ هفته باید منتظر بمانید تا بینی به حالت عادی برگردد و نتیجه مورد انتظار را ببینید. شکل نهایی بینی پس از جراحی، بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه به دست می‌آید در حالی که ورم در ۳ ماه اول پس از عمل کاهش می‌یابد، سفتی نوک بینی شروع به نرم و نازک شدن می‌کند. بعد از ۳ ماه بازه زمانی، فرم صورت کاملاً به حالت عادی برمی‌گردد و می‌توانید فواید جراحی سوراخ بینی را مشاهده کنید. در کل این جراحی مانند سایر جراحی‌ها، نیاز به صبر و زمان دارد تا نتیجه قطعی و مشخصی بدهد. حتماً اگر شرایط خاصی دارید و یا احساس می‌کنید پزشک باید در جریان سلامت عمومی و سایر مشکلات شما قرار بگیرد، در جلسه مشاوره ابتدایی، این موضوع را مطرح کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed