جراحی بینی

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

زیبایی بینی در سراسر جهان اهمیت زیادی دارد. یک بینی زیبا، باعث زیباتر شدن کل ظاهر صورت می شود و به راحتی می توان گفت جراحی بینی به منظور کوچک کردن سوراخ بینی، یکی از جراحی های مهم زیبایی است که انجام می گیرد.

 

کوچک کردن سوراخ بینی با جراحی بینی

 

اندازه سوراخ بینی در درجه اول تغییر می کند تا زیبایی خاصی به این ناحیه بخشیده شود. در جراحی بینی، با تعیین ابعاد مناسب برای ویژگی های صورت و ساختار بینی فرد، بهترین اندازه سنجیده و طبق آن باقی کارها انجام می گیرد.

چه كسي كانديد مناسبي براي جراحي بيني و كوچك كردن سوراخ بيني است؟

کسانی که سوراخ بینی شان از حد استاندارد بسیار بزرگتر باشد، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی بینی هستند. کوچک کردن سوراخ بینی می تواند به تنهایی انجام شود یا در پایان جراحی بینی انجام بگیرد. سوراخ بینی از نظر زیبایی شناختی و همچنین عملکرد تنفسی بسیار مهم است.

داشتن سوراخ بینی های پهن و بزرگ برای بسیاری از افراد مطلوب نیست. دلیل آن این است که حتی اگر اندازه و فرم کلی بینی شما با سایر اجزای صورت شما در تناسب باشد، داشتن سوراخ بینی بزرگ باعث می شود بینی شما بزرگتر از اندازه ی واقعی خود به نظر برسد و بر زیبا به نظر رسیدن شما تاثیر بگذارد.

 

چه كسي كانديد مناسبي براي جراحي بيني و كوچك كردن سوراخ بيني است؟

 

به همین دلیل یکی از عمل های رایج در جراحی بینی، کوچک کردن سوراخ بینی است. به طوری که سوراخ بینی با شکل کلی بینی شما هماهنگ شود و به تعادل برسد تا شما بتوانید حس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید.

 

بزرگ بودن سوراخ بيني چه زماني آزار دهنده است؟

اکثر متقاضیان عمل جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی از این موضوع که هنگام خندیدن بینی آن ها بیش از حد پهن به نظر می رسد راضی نیستند.

اما این لزوما به معنی آن نیست که سوراخ بینی شما اندازه ی غیر عادی و بزرگی دارد، بلکه گاهی مشکل از ناحیه ی پل بینی (استخوان بلند میانی) و یا نوک بینی است که باعث می شود فرم کلی بینی دچار انحراف شود و سوراخ های بینی بزرگ تر به نظر برسد.

به همین دلیل دکتر شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد تا جراحی بینی را با هدف اصلاح این نواحی انجام دهید تا به دنبال آن، سوراخ بینی شما هم به شکل مطلوب در بیاید.

در حین تنفس از طریق بینی، سوراخ بینی که به عنوان ورودی هوا به بینی شناخته می شود، برای تنفس سالم و راحت، ایفای نقش می کند. در صورت عدم وجود ساختار غضروف کافی در بینی، جراح حین انجام جراحی، این ساختار غضروف را اصلاح می کند تا فرد بهتر نفس بکشد.

 

اندازه ی مناسب سوراخ های بینی

اندازه ی مناسب و ایده آل سوراخ های بینی برای هر فرد متفاوت است. چرا که ساختار کلی اجزای صورت و فرم بینی هر شخص با شخص دیگر فرق دارد و اندازه ی سوراخ های بینی باید با توجه به سایر اجزای صورت سنجیده شود.

برای آن که متوجه شوید سوراخ بینی شما تا چه حد با صورت شما تطابق دارد و اندازه ی آن ایده آل است یا نه، می توانید از یک روش اندازه گیری تقریبی استفاده کنید. این روش به این گونه است که باید از مرز داخلی هر کدام از چشم های خود، دو خط عمودی فرضی ترسیم کنید و آن را تا ناحیه ی کناری نوک بینی خود امتداد دهید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

فاصله ی بین این دو خط عمودی، در واقع همان اندازه ی پهنای بینی شما است؛ و انتهای این خطوط عمودی نشان خواهد داد که مرز سوراخ های بینی شما در چه ناحیه ای باید قرار داشته باشند تا بشود گفت اندازه ی آن ها ایده آل و مطلوب است.

در برخی افراد سوراخ های بینی به دلیل این که نوک بینی آن ها به طور طبیعی به صورت آن ها نزدیک است، و یا به دلیل این که طی عمل جراحی بینی بخش بزرگی از نوک بینی آنها برداشته شده است، سوراخ های بینی به سمت گونه ها از دو طرف گشاد شده اند و باعث شده اند تا بینی فرد بزرگتر از حالت واقعی به نظر بیاید.

روشهای مختلف کوچک کردن سوراخ بینی در افرادی که سوراخ بینی‌شان بزرگتر از حد معمول است، بنابر صلاحدید پزشک انجام می گیرد. همچنین این روش می تواند به عنوان یک عمل جداگانه انجام شود. در نتیجه معاینه هایی که توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می شود، می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

نحوه تصمیم گیری در مورد جراحی بینی

ممکن است پارامترهای زیادی وجود داشته باشد که سوراخ بینی را بزرگ نشان می دهد. ممکن است شخصی دچار مشکلات خاصی باشد که با تعیین مشکلی که بر شکل و اندازه سوراخ بینی تاثیر می گذارد، در جراحی بینی حل و رفع کرد.

 

عمل کوچک کردن سوراخ بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل کوچک کردن سوراخ بینی در واقع یک جراحی بینی است که با هدف زیباسازی سوراخ های بینی انجام می شود. به طوری که سوراخ بینی با شکل کلی بینی و دیگر اجزای صورت کاملا متناسب باشد. در جلسه ی مشاوره ی پیش از انجام جراحی بینی، دکتر شما به طور دقیق صورت و بینی شما را معاینه می کند.

 

عمل کوچک کردن سوراخ بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

 

با استفاده از تجهیزات مدرن و دقیق، از زاویه های مختلف بینی عکسبرداری می شود و درجه ی انحراف سوراخ های بینی با دقت بالا اندازه گیری می شود. شما می توانید در این جلسه، با دکتر خود راجع به انتظارات خود از عمل بینی صحبت کنید.

اگر فرد متقاضی عمل بینی دقیقا بداند که چه انتظاری از عمل دارد، کار برای دکتر نیز راحت تر خواهد بود و شانس دستیابی به بهترین نتیجه ی ممکن بالاتر می رود.

در حین اجرای عمل، دکتر برش های بسیار کوچک و خفیفی روی بینی شما ایجاد می کند. این برش ها به دکتر اجازه می دهند تا بتواند به ساختار های درونی بینی دسترسی داشته باشد و سپس بتواند به راحتی اندازه ی سوراخ بینی را تغییر دهد و آن را کوچک تر کند.

برای آن که نتیجه ی عمل کاملا طبیعی جلوه کند و زیبا به نظر برسد، دکتر با ظرافت و دقت بالا یک لایه ی باریک از بافت داخلی بینی را جدا می کند تا به این وسیله قسمت پایینی بینی باریک تر به نظر برسد.

 

جدیدترین روش کوچک کردن سوراخ بینی چیست؟

تکنیکی تحت عنوان «wedge rezeksiyon» یکی از رایج ترین روش های کوچک کردن سوراخ بینی است. این تکنیک اغلب در پایان جراحی انجام می شود. در واقع در پایان جراحی جهت شکل دادن به حالت کلی و فرم بینی، این روش انجام می گیرد.

 

آیا عمل کوچک کردن بینی جای زخم باقی می گذارد؟

تکنیک هایی که برای اجرای عمل بینی کوچک کردن سوراخ بینی انجام می شوند به نحوی هستند که احتمال به جا ماندن جای زخم و برش روی بینی بسیار پایین می آید و برش های ایجاد شده، قابل رویت نخواهند بود.

در واقع برای کوچک کردن سوراخ بینی برش ها در قسمت درونی بینی ایجاد می شوند و نه در قسمت بیرونی و جایی که بینی به گونه ها متصل است.

به همین دلیل است که برش های ناشی از عمل کاملا مخفی خواهند ماند و حتی خودتان قادر نخواهید بود تا آن ها را ببینید.

مزیت مهم این روش این است که بدون آن که جای زخمی باقی بگذارد، می توان به وسیله ی آن انواع تغییرات مورد نیاز در بینی را انجام داد و محدودیتی در این زمینه ندارد.

تغییراتی مانند کوچک کردن اندازه ی سوراخ بینی،‌ کاهش بلندی دیواره های کناری سوراخ بینی و همچنین کوچک کردن شکل کلی بینی با استفاده از روش برش داخلی امکان پذیر هستند.

 

دوران نقاهت عمل کوچک کردن سوراخ بینی

در هفته ی اول بعد از انجام جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی، ممکن است برای چند روز سردرد خفیفی داشته باشید که کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. برای کنترل سردرد دکتر برای شما دارو های مسکن درد تجویز خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که اغلب افراد به این دارو ها نیاز پیدا نمی کنند.

 

دوران نقاهت عمل کوچک کردن سوراخ بینی

 

ممکن است از بینی شما مایع قرمز رنگی به میزان بسیار خفیف سرازیر شود. برای جلوگیری از کثیف شدن و یا عطسه کردن، با استفاده از یک پارچه ی تمیز جلوی این آبریزش را بگیرید.

اگر چه بسیاری از افراد بعد از انجام عمل جراحی بینی می توانند به راحتی نفس بکشند و مشکلی نخواهند داشت، اما همچنین ممکن است حس کنید که بینی شما پُر شده است ولی این احساس نیز کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز بهبود می یابد.

تورم و کبودی ممکن است در نواحی بینی و اطراف چشم به وجود بیاید که دلیل آن تحریک شدن بافت ها و ساختار های استخوانی ناحیه ی بینی است. این عوارض نیز گذرا هستند به این صورت که بعد از گذشت تقریبا دو هفته به تدریج از بین می روند و صورت بهبود می یابد.

اما خود بینی برای تطابق یافتن و شکل گرفتن در غالب جدید خود، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و گاهی حتی تا یک سال بینی شما به طور تدریجی در حال تغییر شکل است تا آن که به شکل نهایی خود برسد. بنابراین برای دیدن شکل نهایی بینی خود باید صبور و شکیبا باشید.

بعد از گذشت یک هفته دوباره به کلینیک خود مراجعه خواهید کرد تا دکتر شما بانداژ اطراف بینی را بردارد و بینی شما را معاینه کند.

به خاطر داشته باشید که حداقل سه هفته از انجام ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید و همچنین تا حداقل شش هفته از گذاشتن عینک خودداری کنید چرا که عینک می تواند به استخوان های در حال ترمیم بینی پس از عمل جراحی بینی فشار وارد کند و باعث تغییر شکل آن ها شود.

 

جراحی کوچک کردن سوراخ بینی همزمان با جراحي بيني انجام مي شود؟

کوچک کردن سوراخ بینی عموما طوری است که هنگام جراحی بینی انجام می شود؛ اما اگر فقط کوچک کردن سوراخ بینی انجام شود، می توان آن را به عنوان یک عمل جراحی روزانه تحت بی حسی موضعی انجام داد. در حین عمل، سوراخ بینی در اندازه های از پیش تعیین شده کاهش می یابد.

در عین حال از تضعیف غضروف در بال بینی جلوگیری می شود تا هم تعادل زیبایی شناختی و هم عملکردی فراهم شود. در صورت کاهش بیش از حد سوراخ های بینی، تنفس می تواند مشکل باشد، بنابراین باید در حین حفظ ساختار بیضی شکل سوراخ بینی، کاهش اندازه خاصی ایجاد شود.

 

مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سوراخ بینی

مهمترین موضوعی که پس از جراحی بینی باید به طور کلی مورد توجه قرار گیرد، پاکسازی بینی و محافظت از بخیه ها است. در طی این فرایند، باید از کرم های آنتی بیوتیکی استفاده شود که توسط پزشک تجویز شده.

بخیه ها باید به موقع برداشته شوند و بینی باید برای مدت مشخصی پس از برداشتن بخیه ها از عوامل خارجی محافظت شود.

همچنین باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب جلوگیری کرده و از کرم هایی که به بهبود زخم کمک می کنند باید به‌طور منظم استفاده کرد. پس از رعایت تمامی این موارد، می توان نتیجه را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کرد.

افراد چه در دوران پیش از عمل و چه در دوران پس از عمل، باید سعی کنند از موارد خاصی دوری کنند. نوشیدن الکل و یا مصرف دخانیات آن هم به مدت 2 هفته قبل و بعد از جراحی، هیچ کمکی به شرایطتان نخواهد کرد.

 

هزینه کوچک کردن سوراخ بینی

کوچک کردن سوراخ بینی روشی است که در صورت لزوم در پایان جراحی بینی، به عنوان بخشی از عمل جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

این عمل می تواند به‌عنوان آخرین مرحله بعد از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باز انجام بگیرد. هنگامی که این روش انجام بگیرد، معمولا هیچ هزینه اضافی وجود ندارد. کوچک کردن سوراخ بینی در افرادی که بینی مناسبی دارند اما می خواهند این مورد را هم حل کنند، قابل انجام گیری است.

همانطور که گفته شد، در آخرین قسمت جراحی بینی، سوراخ ها را با استفاده از روش های فنی کوچک می کنند. اول از همه نوک بینی باید فرم خود را به دست آورد. اگر بعد از شکل دهی بینی، هنوز هم در زوایای مختلف بینی به نظر بزرگ آمد، پزشک سوراخ های بینی را کوچک می کند.

خوشبختانه طی سال های اخیر، کشور ایران در زمینه عمل های زیبایی پیشرفت بسیاری کرده و اکنون به راحتی می توان گفت یکی از بهترین کشورهای جهان در این زمینه است.

داشتن هزینه های معقول و کم نسبت به کشورهای همسایه، داشتن بالاترین تجهیزات، پزشکان متخصص و فوق العاده باتجربه و کلینیک های بسیار بهداشتی، از عواملی هستند که نه تنها ایرانیان، بلکه توریست های سایر کشورها را برای انجام جراحی بینی، مجذوب ایران و شهر تهران می کند.

 

عوارض کوچک کردن سوراخ بینی

در عملیاتی که برای کوچک کردن سوراخ بینی انجام می شود، باید مواظب بود که جای زخم قابل توجه باقی نماند. این جراحی عوارض بسیار کمی دارد که می توان به قرمزی اطراف بینی اشاره کرد که با گذشت زمان محو خواهد شد.

 

عوارض کوچک کردن سوراخ بینی

 

در صورتی که بخیه به درستی انجام نگیرد، احتمال باقی ماندن جای زخم باقی می ماند که می توان گفت هیچوقت این اتفاق زیر نظر یک پزشک متخصص رخ نخواهد داد.

 

چرا کوچک کردن سوراخ بینی محبوب است؟

اندازه سوراخ بینی در درجه اول برای داشتن ظاهری زیبا و زیبایی بیشتر اهمیت دارد. به لطف روش هایی که باعث ایجاد زیبایی طبیعی در سال های اخیر شده، مناسب ترین روش برای حفظ تعادل در بینی مراجعه کننده سنجیده و انتخاب می شود.

سپس اگر بینی فرد بزرگ بود یا دارای سوراخ های بزرگی بود، جراحی کوچک کردن سوراخ بینی انجام می گیرد. با پذیرش این نکته که یک سوراخ بینی معمولی باید ساختار بیضی شکل داشته باشد، با رعایت طول و عرض بینی، شکل جدیدی توسط پزشک به بینی داده می شود.

 

انتظارات و نتایج پس از کوچک کردن سوراخ بینی

بعد از انجام جراحی بینی با هدف کوچک کردن سوراخ بینی، ممکن است نتیجه به صورتی نشود که همه احساس کنند. به طور متوسط ​​6 هفته باید منتظر بمانید تا بینی به حالت عادی برگردد و نتیجه مورد انتظار را ببینید. شکل نهایی بینی پس از جراحی، بین 6 ماه تا 12 ماه به دست می آید.

در حالی که ورم در 3 ماه اول پس از عمل کاهش می یابد، سفتی نوک بینی شروع به نرم و نازک شدن می کند. بعد از 3 ماه بازه زمانی، فرم صورت کاملا به حالت عادی برمی گردد و می توانید فواید جراحی سوراخ بینی را مشاهده کنید.

در کل این جراحی مانند سایر جراحی ها، نیاز به صبر و زمان دارد تا نتیجه قطعی و مشخصی بدهد. حتما اگر شرایط خاصی دارید و یا احساس می کنید پزشک باید در جریان سلامت عمومی و سایر مشکلات شما قرار بگیرد، حتما در جلسه مشاوره ابتدایی، این موضوع را مطرح کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *