کاشت ابرو به عنوان یک روش موثر جهت رسیدن به ابروهای دلخواه افراد شناخته شده است. البته از آنجایی که پیوند ابرو در دسته عمل‌های زیبایی کم‌تهاجم قرار دارد سوالی که پیش می‌آید این است که آیا تمامی افراد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند یا نه؟ به عبارتی دیگر چه افرادی نمی‌توانند پیوند ابرو انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید تمامی شرایط بدنی و انتظارات فرد توسط پزشک متخصص در این زمینه سنجیده شده و متناسب با آن تصمیم‌گیری نهایی انجام شود. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله سعی داریم تا در مورد کاندید مناسب کاشت ابرو بیشتر صحبت کنیم. همچنین داوطلبان انجام این کار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در کلینیک پوست و مو هلیا تماس حاصل فرمایند.

اینفو برای کسانی که قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند
اینفو برای کسانی که قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند؟

کاشت ابرو از جمله عمل‌های زیبایی است که در طی سال‌های اخیر و با توجه به تغییر ملاک‌های مُد و زیبایی نسبت به فرم ابرو، پیشرفت چشمگیری داشته و توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا در حال استفاده می‌باشد.

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند؟

برخلاف گذشته که داشتن ابرو‌های نازک و کشیده معیار زیبایی و مد محسوب می‌شد، در حال حاضر اینگونه نیست و اکنون ابروهای پرپشت مُد شده است. به همین علت در سال‌های اخیر افراد بسیاری برای انجام کاشت ابرو تقاضا می‌دهند.

کاندید نامناسب کاشت ابرو

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

دلایل ریزش ابرو در سنین مختلف چیست؟

همانگونه که متوجه شدید در این مقاله قصد داریم به معرفی کاندیدهای مناسب کاشت ابروی طبیعی بپردازیم ولی قبل از هر چیز لازم است بدانید چه عواملی در ریزش ابرو دخیل هستند چون این فاکتورها، در تعیین صلاحیت شما به شدت تاثیر دارند:

 1. ژنتیک
 2. شیمی درمانی و پرتو درمانی
 3. ریزش در اثر ضربه و جراحت
 4. ابتلا به بیماری پوستی
 5. اصلاح زیاد ابرو و در نتیجه سُست شدن ریشه مو
 6. افزایش سن و ضعیف شدن فولیکول‌ها
 7. کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی
 8. استفاده از مواد شیمیایی همانند رنگ، مداد ابرو و …
شرایط لازم برای کاشت ابروی طبیعی
 1. داشتن بانک موی مناسب
 2. عدم ابتلا به بیماری خاص
 3. عدم ابتلا به بیماری پوستی
چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟
 1. مبتلایان به اختلالات هورمونی
 2. افراد مبتلا به فشار خون
 3. افرادی که بیماری پوستی دارند
 4. مبتلایان به نارسایی کلیوی
 5. افراد با مشکلات روحی و روانی
 6. افراد در سن بلوغ
دلیل محدودیت پیوند ابرو در سن بلوغوجود اختلالات هورمونی شدید در دوران بلوغ

آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

ابرو‌ها درست مانند مو، تحت تأثیر عوامل بیرونی و ساختار ژنتیکی قرار دارند. به همین دلیل، ضعیف و بی‌جان می‌شوند و قدرت و استحکام خود را از دست می‌دهند که با گذر زمان و وارد شدن به میان‌سالی، این ضعف کاملاٌ مشهود خواهد بود. افراد بسیاری متقاضی انجام ترمیم ابرو می‌باشند اما لازم است بدانید آیا شما کاندید مناسبی برای پیوند طبیعی ابرو هستید یا خیر؟ از نظر متخصصان همه افراد نمی‌توانند کاشت ابروی طبیعی را انجام دهند. برای انجام کاشت ابرو نیاز به شرایط و معیار‌های زیادی نمی‌باشد و تنها باید شخص دارای چند نوع ویژگی و معیار ساده و عمومی باشد تا بتوان عمل پیوند ابرو را به طور کامل و موفق بر روی شخص انجام داد و نتیجه مثبت و مطلوبی را نیز از این اقدام بدست آورد.

آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

برای اینکه مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای پیوند ابروی طبیعی هستید یا نه، پیش از شروع عمل، تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید و مشکلات، حساسیت‌ها و عادات خود را به متخصص اطلاع دهید. پس به طور کلی با توجه به ساده بودن و عدم پیچیدگی روند و مراحل انجام ترمیم ابرو، اکثر افراد متقاضی پیوند ابرو می‌توانند این اقدام را بدون دغدغه انجام دهند. فقط پس از عمل، لازم است مراقبت‌های لازم را از خود به عمل بیاروید که بسیار ساده هستند اما هر کدام از نکات ذکر شده توسط متخصص، تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه نهایی کاشت ابرو خواهند گذاشت. برای پیوند ابرو تنها نیاز است که پزشک فولیکول‌هایی را از ناحیه بانک مو برداشت کرده و پس از آماده‌سازی، با ایجاد حفره و سوراخ‌های کوچک در ابرو قرار دهد.

در نهایت پزشک فولیکول‌های مو را با دقت بسیار و توجه به زاویه و جهت رویش مو در ابرو پیوند خواهد زد. به این ترتیب مراحل انجام کاشت ابرو به اتمام می‌رسد و شخص نیازی به گذراندن مراحل پیچیده و سخت ندارد. این مرحله از عمل، معمولاٌ کمی عوارض به همراه دارد اما لوسیون‌ها و کرم‌هایی که پزشک معالج تجویز می‌کند، می‌تواند کاملاٌ در رفع این عوارض نقش داشته باشد.

مطالب بیشتر: ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

شاید یکی از متداول‌ترین سوالات بین افرادی که متقاضی انجام کاشت ابرو هستند، درباره کاندید‌های مناسب جهت انجام پیوند ابرو باشد. کاشت ابرو، نسبت به سایر روش‌های زیباسازی ابرو مانند تتوی ابرو یا استفاده از لوازم آرایشی، کاملاٌ ماندگاری بیشتری دارد و اگر در دراز مدت در نظر بگیریم، حتی مقرون به صرفه هم خواهد بود. در ادامه این مقاله، چند معیار به شما معرفی خواهیم کرد که مشخص می‌کند کاندید مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر:

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

 1. یکی از معیار‌ها و شرایط مورد نیاز برای این که فرد متقاضی کاشت ابرو گزینه مناسبی برای انجام آن باشد این است که فرد باید دارای بانک موی مناسب در نواحی مختلف بدن خود و به‌ویژه پشت گوش یا پشت سر باشد. بانک مو باید دارای مو‌های باکیفیت و مقاوم بوده و ترجیحاٌ قطر زیادی نیز داشته باشد.
 2. افرادی که دارای اختلالات یا بیماری‌هایی مانند تیروئید هستند در نتیجه در تولید هورمون نیز مشکل دارند. در چنین شرایطی، ساقه مو ضعیف شده و فرآیند ریزش آغاز می‌شود. لذا تا زمانی که این بیماری‌ها درمان نشوند، نمی‌توان پیوند ابرو را انجام داد.
 3. افرادی که در اثر اتفاق و یا حادثه دچار جراحات در ناحیه ابروی خود شده اند و مو‌های ابرو خود را در آن ناحیه از دست داده‌اند، می‌توانند از کاشت ابرو طبیعی استفاده کنند.
 4. بدن فرد در برابر بی حسی موضعی باید بتواند مقاومت کند و حساسیت به این مواد نشان ندهد.
 5. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا در اثر بیماری‌های مختلف دچار ریزش ابرو شده‌اند، می‌توانند از پیوند ابرو برای بدست آوردن ابرو‌های پرپشت و جذاب بهره‌مند شوند.
 6. برخی افراد نیز ممکن است به دلایل طبیعی مانند افزایش سن و پیری دچار ریزش مو‌های ابرو شوند که می‌توانند با استفاده از کاشت ابرو طبیعی دوباره به ابرو‌های طبیعی و نرمال خود دست یابند.
 7. افردی که از عدم تقارن ابرو‌های خود احساس نارضایتی می‌کنند و به همین جهت قصد ترمیم آن را دارند می‌توانند از این متد زیبایی بهره ببرند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

با وجود این که افراد بسیاری می‌توانند ترمیم ابرو را بدون مشکل انجام دهند، عده کمی از افراد هستند که انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ‌وجه به آن‌ها پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است که این اقدام را انجام ندهند:

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

 1. افرادی که به بیماری‌هایی نظیر قند خون و فشار خون مبتلا هستند و سطح بیماری آن‌ها پیشرفته می‌باشد کاندید مناسب پیوند ابرو نیستند زیرا ممکن است واکنش‌های بیماری آن‌ها به تغییرات متابولیک، سبب ریزش مو‌های فرد شود. اولین کاری که در قبال این افراد انجام می‌گیرد، انجام آزمایش خون است تا سطح شاخص‌ها مشخص شود. آزمایش خون مشخص می‌کند که فرد برای انجام کاشت ابرو مناسب است یا خیر. به عنوان مثال، بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، دیابت، نارسایی کبد، فشار خون و نارسایی کلیه، مشکلات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.
 2. همچنین به افرادی که دارو‌های خاصی مصرف می‌کنند که عوارض جانبی آن‌ها سبب ریزش کلیه مو‌های بدن می‌شود، کاشت ابرو پیشنهاد نمی‌شود. این افراد بهتر است از توصیه‌ها و کاتالوگی که پزشک معالج پیش روی آن‌ها می‌گذارد، استفاده کنند و راهکار دیگری را انتخاب نمایند.
 3. برخی دیگر از افراد متقاضی پیوند ابرو هستند که مبتلا به اختلالات ذهنی و عصبی بوده و برای رفع تنش‌های ذهنی خود، مو‌های خود را می‌کنند. این افراد تا درمانشان تمام نشده و به حالت نرمال نرسیدن بهتر است کاشت ابرو را انجام ندهند.
 4. افرادی که دچار ریزش ابرو شده اند اما به سن معین برای عمل (۲۲ سالگی) نرسیده اند، بهتر است پیش از مراجعه به متخصص کاشت ابرو، از پزشکان پوست، مو و زیبایی کمک بگیرند. این افراد شاید با مصرف دارو‌های شیمیایی، بتوانند دوباره ابرو‌هایی عالی داشته باشند.
 5. همچنین متقاضیانی که الگوی ریزش ابرو‌ها در آن‌ها مشخص نشده، بهتر است دست نگه دارند.

برای افراد با شرایط ذکر شده، انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌شود ولی در صورتی که قصد انجام پیوند ابرو را داشته باشند بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و با او مشورت کنند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو

محدودیت های کاشت ابرو چیست؟

خوشبختانه محدودیتی برای کاشت ابرو وجود نداشته و چه آقایان و چه خانم‌ها، قادر هستند با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی، نسبت به کاشت ابرو خود اقدام کنند. در واقع هر شخصی می‌تواند این عمل زیبایی را بدون مشکل و دغدغه انجام دهد اما در این میان چند محدودیت ناچیز وجود دارد که اکثر افراد شامل آن‌ها نمی‌شوند. به طور کلی بیشتر محدودیت‌های ناشی از کاشت ابرو طبیعی، مربوط به محدودیت متقاضی می‌باشد:

 1. به عنوان مثال ممکن است برخی از افراد دارای بانک موی مناسب نباشند این افراد نمی‌توانند ابروهای خود را پیوند دهند.
 2. برخی افراد ممکن است به دلایل شغلی، قادر نباشند وضعیت چند روزه را تحمل کنند که البته باید اشاره کرد در این مورد، تکنولوژی به کمک این افراد خواهد آمد.
 3. ممکن است تراکم بانک مو، مناسب باشد ولی موهای این قسمت، بسیار ضعیف و یا نازک باشند که سبب می‌شود تراکم پیوند مو به خوبی شکل نگیرد و با این وجود نمی‌توان نتیجه مثبت را انتظار داشت. البته برای افرادی که بانک موی کافی ندارند، روش‌های دیگری هم توصیه می‌شود که در جلسه با پزشک، می‌توانند از شرایط این روش‌ها آگاهی پیدا کنند.

استفاده از روش الیاف نانو برای کسانی که بانک موی قوی نداشته و کاندید مناسب کاشت طبیعی ابرو نیستند، توصیه می‌شود. این نوع مو‌ها اصلاٌ با مو‌های اصلی تفاوتی ندارند و هیچکس نمی‌تواند تفاوت میان آن‌ها را تشخیص دهد. این نوع مو‌ها مناسب برای ابرو را می‌توان با رنگ و جنس دلخواه سفارش داد و پس از سفارش، این الیاف با دقت توسط پزشک پیوند‌ زده می‌شود که از همان روز اول، ظاهری زیبا و تازه به چهره شما می‌بخشد.

محدودیت های کاشت ابرو چیست؟

مطالب بیشتر: مدل های کاشت ابرو

چرا برخی افراد نباید نسبت به کاشت ابرو اقدام کنند؟

همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد برای برخی از افراد که دارای بیماری‌های خاص بوده اند و یا افرادی که دارو‌های خاصی مصرف می‌کنند انجام کاشت ابرو به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود و بهتر است برای افزایش حجم ابرو و پرپشت کردن آن‌ها از سایر روش‌ها استفاده کنند. البته این افراد نباید با این ذهنیت ناامید شوند زیرا راه‌های فوق‌العاده بسیاری وجود دارد که کاشت ابرو را برای تمام افراد ممکن می‌کند.

چرا برخی افراد نباید نسبت به کاشت ابرو اقدام کنند؟

علت عمده این که این افراد نباید کاشت ابرو طبیعی را انجام دهند به دلیل اهمیت و اولویت داشتن سلامتی آن‌ها است و نباید برای بدست آوردن ابروهای پرپشت، به سلامتی خود آسیب بزنند. همچنین به دلیل وجود برخی شرایط در این دسته از افراد، احتمال این که پس از ترمیم ابرو نتیجه مثبتی برای فرد بدست نیاید بسیار زیاد است و در نتیجه علاوه بر صرف وقت برای انجام آن، هزینه پرداخت شده نیز به هدر خواهد رفت. به همین منظور بهتر است قبل از عمل پیوند ابرو حتماٌ یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed