کاشت ابرو

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند؟

4
(1)

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند؟

کاشت ابرو از جمله اقدامات زیبایی است که در طی سال های اخیر و با توجه به تغییر ملاک های مد و زیبایی نسبت به فرم ابرو پیشرفت چشمگیری داشته است و توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا در حال استفاده می باشد.

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true” ajax=”true”]

امروزه برخلاف گذشته که داشتن ابرو های نازک و کشیده معیار زیبایی و مد محسوب می شد، دیگر این گونه نیست و افراد دارای ابرو های پر پشت و کلفت جزء افراد با ابروهایی زیبا محسوب می شوند. به همین علت در سال های اخیر افراد بسیاری برای انجام کاشت مو تقاضا داده اند.

 

آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

ابروها درست مانند مو، تحت تأثیر عوامل بیرونی و ساختار ژنتیکی قرار دارند. به همین دلیل، ضعیف می شوند، بی جان می شوند و قدرت و صلابت خودشان را از دست می دهند که با گذر زمان و وارد شدن به میانسالی، این ضعف کاملا مشهود می شود

افراد بسیار متقاضی انجام ترمیم ابرو می باشند اما ممکن است این سوال قبل از انجام آن در ذهن آن ها نقش ببندد که آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو طبیعی را انجام دهد و ابرو های خود را ترمیم کند.

برای انجام کاشت ابرو نیاز به شرایط و معیار های زیادی نمی باشد و تنها باید شخص دارای چند نوع ویژگی و معیار ساده و عمومی باشد تا بتوان عمل پیوند ابرو را به طور کامل و موفق بر روی شخص انجام داد و نتیجه مثبت و مطلوبی را نیز از این اقدام بدست آورد.

 

آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

 

از این جهت به این موضوع اشاره می شود که پس از عمل، فرد دچار مشکلانی می شود به همین منظور، پیش از شروع عمل، تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید و مشکلات، حساسیت ها و عادات خودتان را به متخصص منتقل کنید.

پس به طور کلی اکثر افراد متقاضی انجام پیوند ابرو می توانند این اقدام را بدون دغدغه انجام دهند که علت عمده آن به دلیل ساده بودن و عدم پیچیدگی روند و مراحل انجام ترمیم ابرو می باشد.

اکثر عمل های کاشت ابرو، به روش FUE انجام می گیرد که زیاد سختی ندارد و فقط پس از عمل، التهاب و قرمزی ایجاد می شود که با رعایت مراقبت های پس از عمل و مصرف مسکن و یا آنتی بیوتیک (طبق نظر پزشک) کاملا رفع می شود.

برای کاشت ابرو تنها نیاز است که پزشک با استفاده از فولیکول هایی که از ناحیه بانک مو که معمولا ناحیه پشت سر فرد برداشت می کند را آماده کاشت در ابرو های شخص نماید و سپس با ایجاد حفره و سوراخ های کوچک در این ناحیه بستر لازم را برای جای گذاری آن ها ایجاد کند. در نهایت نیز پزشک فولیکول های مو را با دقت بسیار و توجه به زاویه و جهت رویش مو در ابرو کاشت کند.

به این ترتیب مراحل انجام کاشت ابرو به اتمام می رسد و شخص نیازی به گذراندن مراحل پیچیده و سخت ندارد. این مرحله از عمل، معمولا کمی عوارض به همراه دارد اما لوسیون ها و کرم هایی که پزشک معالج تجویز می کند، می تواند کاملا در رفع این عوارض نقش داشته باشد.

 

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

شاید یکی از متداول ترین و پر تکرار ترین سوالات بین افرادی که متقاضی انجام کاشت ابرو هستند درباره کاندیدهای مناسب جهت انجام پیوند ابرو باشد.

کاشت ابرو، نسبت به سایر روش ها مانند تتوی ابرو یا استفاده از لوازم آرایشی، کاملا ماندگاری بیشتری دارد و اگر در دراز مدت در نظر بگیریم، حتی مقرون به صرفه هم محسوب می شود. پیوند ابرو به دلیل ساده بودن انجام آن دارای شرایط دشوار و سخت نمی باشد و به طور کلی اکثر افراد متقاضی می توانند کاندیدای خوبی برای ترمیم ابرو باشند.

 

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

 

  1. یکی از معیار ها و شرایط مورد نیاز برای این که فرد متقاضی انجام کاشت ابرو گزینه مناسبی برای انجام آن باشد این است که فرد باید دارای بانک موی مناسب در نواحی مختلف بدن خود و به ویژه پشت سر می باشد. بانک مو باید دارای موهای باکیفیت و مقاوم باشد و ترجیحا دارای قطر زیادی نیز باشند.
  2. افرادی که دارای اختلالات یا بیماری هایی مانند تیروئید هستند که باعث مشکل در تولید هورمون می شود و در نهایت با ضعیف شدن ساقه مو، فرآیند ریزش آغاز می شود.
  3. افرادی که پوشش موی مناسبی در ابرو خود نیستند و ابروی کم پشت و کم حجمی را دارند از بهترین کاندید های کاشت ابرو محسوب می شوند.
  4. افرادی که در اثر اتفاق و یا حادثه دچار جراحات در ناحیه ابروی خود شده اند وبه واسطه آن موهای ابرو در آن ناحیه از بین رفته اند می توانند از کاشت ابرو طبیعی در آن ناحیه استفاده کنند.
  5. فرد در برابر بیهوشی – معمولا بی هوشی موضعی – بتواند مقاومت کند و اگر حساسیت دارد، انجام عمل غیرممکن است.
  6. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا در اثر بیماری های مختلف دچار ریزش مو در ناحیه ابرو شده اند می توانند از پیوند ابرو برای بدست آوردن ابروهای پر پشت و جذاب استفاده کنند.
  7. در برخی افراد دیگر نیز ممکن است به دلایل طبیعی مانند افزایش سن و پیری دچار ریزش موهای ابرو شوند که می توانند با استفاده از کاشت ابرو طبیعی دوباره به ابروهای طبیعی و نرمال خود دست یابند و از آثار جوان کننده آن ها نیز استفاده کنند.
  8. افردی که از عدم تقارن ابروهای خود احساس نارضایتی می کنند و به همین جهت قصد ترمیم آن را دارند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

با وجود این که انجام  ترمیم ابرو را افراد بسیاری می توانند بدون مشکل انجام دهند، عده کمی از سایر افراد هستند که انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ وجه به آن ها پیشنهاد نمی شود و بهتر است که این اقدام را انجام ندهند.

 

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

 

از جمله این افراد که ترمیم ابرو برای آن ها نتایج مثبتی در پیش ندارد، افرادی که به بیماری هایی نظیر قند خون و فشار خون مبتلا هستند و سطح بیماری آن ها پیشرفته می باشد. زیرا ممکن است در اثر واکنش های بیماری آن ها به تغییرات متابولیک سبب ریزش موهای فرد شود.

اولین کاری که در قبال این افراد انجام می گیرد، انجام آزمایش خون است تا سطح شاخص ها مشخص شود. آزمایش خون مشخص می کند که فرد برای انجام کاشت مو مناسب است یا خیر. به عنوان مثال، بیماری هایی مانند مشکلات قلبی، دیابت، نارسایی کبد، فشار خون و نارسایی کلیه، مشکلات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

همچنین افرادی که دارای بیماری هایی هستند که دارو های خاصی را مصرف می کنند که عوارض جانبی آن ها سبب ریزش کلیه موهای بدن می شود، لذا استفاده از کاشت ابرو برای این دسته پیشنهاد نمی شود.

این افراد بهتر است از توصیه ها و کاتالوگی که پزشک معالج پیش رویشان می گذارد، یک مورد را استفاده کنند. لازم به ذکر است که برای کاشت مو، گزینه های زیادی وجود دارد.

برخی دیگر از افراد متقاضی هستند که دارای برخی بیمارهای ذهنی و عصبی می باشند که  طی آن متقاضی به دلیل رفع تنش های ذهنی خود موهای خود را به بیرون می کند.

افرادی که دچار ریزش ابرو شده اند اما به سن معین برای عمل (22 سالگی) نرسیده اند، بهتر است پیش از مراجعه به متخصص کاشت مو، از پزشکان پوست، مو و زیبایی کمک بگیرند. این افراد شاید با مصرف داروهای شیمیایی، بتوانند دوباره ابروهایی عالی داشته باشند. همچنین متقاضیانی که الگوی ریزش ابروها در آن ها مشخص نشده، بهتر است دست نگه دارند.

لذا برای افراد با شرایط ذکر شده انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود ولی در صورتی که قصد انجام پیوند ابرو را داشته باشند بهتر است به نزد یک پزشک متخصص مراجعه کرده و با او مشورت کنند.

 

محدودیت های کاشت ابرو چیست؟

به طوری انجام کاشت ابرو برای هیچ فردی دارای محدودیت نمی باشد. امروزه چه آقایان و چه خانم ها، قادر هستند با مراجعه به کلینیک های زیبایی، نسبت به اصلاح مو، ابرو و سایر اجزای صورتشان، اقدام کنند و هر شخصی می تواند آن را بدون مشکل و دغدغه انجام دهد. اما در این میان چند محدودیت ناچیز وجود دارد که اکثر افراد شامل آن ها نمی شوند.

 

محدودیت های کاشت ابرو چیست؟

 

به طور کلی بیشتر محدودیت های ناشی از کاشت ابرو طبیعی مربوط به محدودیت متقاضی می باشد. به عنوان مثال ممکن است برخی از افراد دارای میزان بانک موی مورد نیاز نیستند و نمی توانند موهای خود را پیوند دهند. یا حتی ممکن است به دلایل شغلی، قادر نباشند وضعیت چند روزه را تحمل کنند که البته باید اشاره کرد در این مورد، تکنولوژی به کمک این افراد خواهد آمد.

همچنین ممکن است موهای بانک مو در شخص بسیار ضعیف و یا نازک باشد که سبب می شود تراکم پیوند مو به خوبی شکل نگیرد و با این وجود نمی توان انتظار نتیجه مثبت را در نظر داشت. البته برای افرادی که بانک موی کافی ندارند، روش های دیگری هم توصیه می شود که در جلسه با پزشک، می توانند از شرایط این روش ها آگاهی پیدا کنند.

البته برای انجام کاشت ابرو روش های متعدد وجود دارد که در یک یاز آن ها می توان از موی سایر افراد برای ترمیم مو استفاده کرد. البته با وجود این که این روش نیز تضمینی نمی باشد ولی برای این دسته از افراد ارزش امتحان آن ها را دارد.

از دیگر روش های مورد نظر، استفاده از روش الیاف نانو می باشد که می توان با کاشت این نوع الیاف ها، ظاهری کاملا طبیعی به فرد داد. این نوع موها اصلا با موهای اصلی تفاوتی ندارند و هیچکس نمی تواند تفاوت میان آن ها را تشخیص دهد.

حتی این نوع موهای مناسب برای ابرو را می توان با رنگ و جنس دلخواه سفارش داد و پس از سفارش، این الیاف با دقت توسط پزشک پیوند زده می شود که از همان روز اول، ظاهری زیبا و تازه به شما می بخشند.

در کاشت ابرو، محلی که عمل کاشت ابرو انجام می گیرد، باید یک محیط جراحی بهداشتی در برابر هرگونه خطرات احتمالی برای سلامتی فرد باشد. کاشت و پیوند ابرو در این شرایط خطرات احتمالی را از بین می برد.

 

چرا برخی افراد نباید نسبت به کاشت ابرو اقدام کنند؟

همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شد برخی افراد که اعم از افرادی که دارای بیماری های خاص و یا داروهای خاصی را مصرف می کنند که باعث ریزش موها می شود، انجام کاشت ابرو به هیچ وجه برای این دسته از افراد توصیه نمی شود و بهتر است برای افزایش حجم ابرو و پر پشت کردن آن ها از سایر روش ها استفاده کنند.

البته این افراد نباید با این ذهنیت ناامید شوند زیرا راه های فوق العاده زیاد و بسیاری وجود دارد که کاشت ابرو را برای تمام افراد ممکن می کند.

 

چرا برخی افراد نباید نسبت به کاشت ابرو اقدام کنند؟

 

علت عمده این که این افراد نباید کاشت ابرو طبیعی (eyebrow implantation) را انجام دهند به دلیل اهمیت و اولویت داشتن سلامتی آن ها می باشد و نباید برای بدست آوردن ابرو های پر پشت بر سر سلامتی ریسک کرد.

همچنین به دلیل وجود برخی شرایط در این دسته از افراد احتمال این که پس از ترمیم ابرو نتیجه مثبتی برای فرد بدست نیاید بسیار زیاد است و در نتیجه علاوه بر صرف وقت برای انجام آن، هزینه پرداخت شده نیز به هدر خواهد رفت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 4 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button