تزریق چربی

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

برای دستیابی به لب های کامل تر یا نرم تر و حجیم تر که این روزها یکی از معیارهای زیبایی صورت است، افراد بسیاری به سمت عمل های زیبایی چون ” تزریق چربی ” تمایل پیدا می کنند.

عوامل مختلفی بر روی زیبایی و ظاهر لب ها اثر می گذارد که در بین آنها روند پیری می تواند باعث شود که آنها نازک و کم حجم تر شوند. افراد زیادی هم هستند که فارغ از سن و یا عوامل دیگر از زیبایی لب هایشان رضایت ندارند.

 

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

 

یک جراح زیبایی ماهر می تواند با استفاده از تکنیک های مختلف برای کمک به شما در رسیدن به لب های صاف و با ظاهری طبیعی و زیبا کمک کند.

امروزه تزریق چربی ایده آل ترین روش پرکنندگی و برجستگی لب است. داشتن اثر ماندگاری دائمی، فراوان بودن، قابلیت تطبیق با سیستم ایمنی بدن و بدون عوارض بودن، چربی را در عمل زیبایی به الماسی بدل کرده است.

تنها اشکال در مقایسه با دیگر روش ها، این است که برای برداشت آن نیاز به یک عمل جراحی کوچک داریم. اما با توجه به مزایایی که دارد، تزریق چربی نسبت به پرکننده های مصنوعی فایده بیشتری دارد.

در عمل هایی که قرار است چربی زیادی تزریق شود و عمل طول بکشد، از بی حسی موضعی استفاده می کنند. مراجعه کننده، درد زیادی بعد از عمل تحمل نمی کند و کبودی و تورم که معمولا به صورت خفیف رخ می دهد، با اعمال کمپرس یخ کاملا خوب می شود.

همانطور که اشاره شد تقویت لب شامل مجموعه روش هایی است که باعث اضافه یا بازگرداندن حجم به لب ها و صاف کردن خطوط عمودی در اطراف لب و دهان می شود.

در حالی که روشهای جراحی زیادی برای این کار وجود دارد اما چه خود متخصصان زیبایی و چه افراد داوطلب برای انجام این کار به دنبال روش های غیرتهاجمی و تزریقی برای این کار هستند.

همانطور که اشاره شد در این میان روشی مانند انتقال چربی یا fat injection روشی تزریقی است که در رسیدن به ظاهری مناسب به شما کمک خواهد کرد.

 

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود؟

به طور کلی تزریق چربی برای صاف کردن یا پر کردن چین و چروک یا کانتور با افزایش حجم در بافت هایی که چربی جابجا شده یا کاهش یافته  لب ها نیز تأثیرگذار است به ویژه در صورت و برای لب ها نیز fat injection  موثر خواهد بود. در نتیجه استفاده از تزریق چربی  چهره ای جوان و زیبا برای فرد بازیابی می شود.

تقویت لب با انتقال چربی روشی است که شامل انتقال چربی از خود بیمار به لب ها برای افزایش حجم و برآمدگی آنهاست.

 

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود؟

 

این روش همچنین به fat injection گفته می شود ، برداشتن چربی از باسن  یا ران های بیمار یا دیگر نواحی که چربی دارند  و سپس تزریق چربی به لب ها یا نواحی اطراف صورت برای تقویت ظاهر است. این روش با سرعتی کم تهاجمی ، سرپایی با بی حسی موضعی قابل انجام است.

در مورد روش دقیق تزریق چربی و روند انجام آن باید گفت که چربی از خود بیمار و از طریق لیپوساکشن کم فشار برداشت شده ؛ از آنجا که چربی بافت خود بیمار است ، هیچ واکنشی حساسیتی و آلرژیکی نسبت به تزریق چربی  وجود ندارد.

چربی به دلیل داشتن منبع غنی از سلولهای بنیادی موجود در آن ، علاوه بر پر کردن ، باعث بهبود ظاهر پوست می شود.  بعد از برداشت و فراوری سلول های چربی، به وسیله سرنگ بدون نیاز به برش انتقال چربی به لب  انجام می شود.

لب یکی از نقاط بدن است که تحرک زیادی دارد بنابراین هنگام تزریق چربی، باید بدانید ماندگاری زیادی نخواهد داشت. با این حال جای نگرانی نیست زیرا با برداشت چربی از نواحی مقاوم مثل کمر، پهلو و شکم، می توان تا حدی باعث جلوگیری از ذوب شدن چربی پس از ترزیق کرد.

پس از برداشت چربی از این نواحی و در مرحله لیپوساکشن، بافت ها بدون آسیب رسیدن به عصب و سلول های آن، وارد دستگاه سانتریفیوژ می شوند، جایی که مایعات اضافی خارج می شوند و چربی خالص باقی می ماند.

در این مرحله باید دقت کرد به چربی ها هیچگونه آسیبی وارد نشود زیرا ممکن است باعث بهم خوردن کل فرآیند عمل شود. بعد از برداشت و فراوری سلول های چربی، به وسیله سرنگ بدون نیاز به برش انتقال چربی به لب  انجام می شود.

تزریق چربی به لب به دلیل حساس بودن ناحیه و حجم بالای رگ و خون در آن ممکن است تورم زیادی داشته باشد که البته بعد 3 الی 4 روز برطرف می شود و نتایج fat injection یا انتقال چربی در لب را بعد از 2 هفته به وضوح می توان مشاهده کرد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

اغلب روش های تزریقی مانند ” تزریق چربی به لب ” یک روش دائمی نیستند. اما انتقال چربی  نسبت به دیگر روش هایی که امروزه استفاده می شود به دلیل ایجاد ظاهر طبیعی و نرم و همچنین دوام بیشتر اغلب بیشتر نیز مورد استقبال قرار می گیرد.

در واقع سلول های تزریق شده در جریان fat injection درلب ها به دلیل تحرک و استفاده زیاد از آنها نسبت به سایر نقاط از دوام کمتری برخوردارند اما همین دوام کمتر نسبت به روش های دیگر خود زمان طولانی تری است و اغلب بین یک تا دو سال بعد از رسیدن به فرم دلخواه در جریان تزریق چربی شاهد ماندگاری این روش خواهید بود.

 

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

 

معمولا در ابتدای تزریق چربی، باید مواظب باشید تا فرم تزریق بهم نخورد. پس از تزریق چربی سعی کنید تا مدتی از حضور مقابل نور آفتاب و پرتوهای سولاریوم خودداری کنید زیرا به شکل قطعی نه تنها عمر چربی را کم می کنند بلکه ممکن است سبب دفرمه شدن چربی ها شوند. عدم شستشوی ناحیه تزریق شده در روزهای ابتدایی، می تواند باعث طولانی تر شدن عمر چربی شود.

همچنین تا دو هفته سعی شود از مصرف الکل، ویتامین E و دخانیات دوری کنید زیرا سبب رقیق شدن خون و در نهایت مانع نتیجه بخشی عمل تزریق چربی به لب می شود. علت این امر هم این است که در روزهای ابتدایی، بافت های چربی نیاز به خون رسانی دارند تا جا بیفتد. از این رو، مراقبت های پس از عمل تزریق چربی به لب، ضروری است.

علاوه بر دوام مناسب از دیگر دلایلی که باعث شده انتقال چربی یک روش موفق و کم خطر برای لب ها باشد عوارض جانبی انتقال چربی به فرد است و کمترین میزان حساسیت. در واقع این روش چون گیرنده و دهنده هر دو خود فرد هستند نیاز به مواد جانبی یا افرادی که دهنده باشند نیست.

یک نکته ریز در مورد تزریق چربی به لب وجود دارد که این عمل چون به چربی کمتری نیاز دارد، می تواند در یک جلسه تمام شود اما با توجه به اینکه بخش زیادی از چربی در همان روزهای اول جذب بدن می شوند، پزشک مقدار بیشتر از استاندارد تزریق می کند. به همین دلیل در روزهای اول امکان بزرگ دیده شدن لب ها وجود خواهد داشت که خیلی زود رفع می شود.

دائمی نبودن دلیل منطقی برای صرف نظر از انجام تزریق چربی نیست. باید گفت که مزایا و روش انجام سریع با کمترین درد و عارضه که برای انتقال چربی گزارش شده است خود دلیل محکمی است تا با استفاده از fat injection به زیبایی در صورت خود بیفزایید. افزون بر این شاید تزریق چربی دائمی نباشد اما از عمر مناسبی برخودار است.

 

نتایج تزریق چربی به لب تا چه مدتی ادامه خواهد یافت؟

همانطور که گفته شد در تزریق چربی اتولوگ ، که به آن انتقال چربی نیز گفته می شود، از چربی قسمت دیگری از بدن به عنوان پر کننده لب استفاده می کنند.

انتقال  چربی به طور معمول شامل عمل جراحی لیپوساکشن در ناحیه مختلف بدن است و این عمل بدون ایجاد برش روی صورت یا لب ها انجام می شود.

 

نتایج تزریق چربی به لب تا چه مدتی ادامه خواهد یافت؟

 

تزریق چربی فقط باید توسط یک جراح واجد شرایط و آموزش تخصصی در مراحل انتقال چربی انجام شود. با چنین ارائه دهنده ای، تزریق چربی می تواند به یک کانتور لب تقویت شده زیبایی برسد که بسیار طبیعی به نظر می رسد و سال ها دوام می آورد.

پس انتخاب پزشک و مرکز درمانی معتبر که در جریان برداشت و انتقال چربی را به درستی انجام دهند در دوام آن اثرگذار خواهد بود.

مخصوصا کلینیکی که عمل را آنجا انجام می دهید، حتما باید بهداشتی و استریل باشد در غیر اینصورت باعث عفونت شده و مصرف آنتی بیوتیک های فراوان، ممکن است ماندگاری چربی تزریق شده را بسیار پایین تر بیاورد.

در واقع در fat injection سلول های چربی در جریان خون سازی قرار می گیرند و به طور طبیعی زنده می مانند. همانطور که چربی در نقاط مختلف آب می شود این اتفاق در لب ها می افتد. اما به طور معمول انتقال چربی از 6 ماه تا 2 سال دوام دارد .

اگر رژیم غذایی شما مناسب باشد، برخی مراقبت های پس از عمل تزریق چربی رعایت شود و به توصیه های پزشک متخصص گوش داده شود، عمر ماندگاری تا بالاترین حد ذکر شده یعنی 2 سال می رسد و هرچه ماندگاری بیشتر باشد، زمان تزریق بعدی به تعویق می افتد.

آیا نیاز به انجام دوباره تزریق چربی به لب خواهد بود؟

در ابتدای اقدام برای تزریق چربی برای رسیدن به فرم ایده آل لب ها ممکن است که بیش از یک جلسه نیاز باشد و بعد از آن نیز ریزش سول ها تا حدی طبیعی است.

گاهی اوقات ، تزریق چربی  مکرر بین 6 تا 12 ماه از بعد از fat injection اولیه ممکن است نیاز باشد ممکن  تا نتایج بهینه را شاهد باشید.

 

آیا نیاز به انجام دوباره تزریق چربی به لب خواهد بود؟

 

از لحاظ هزینه نیز به دلیل اینکه چربی از بدن شما گرفته می شود و حتی امکان فریز ان در مراکز درمانی معتبر برای استفاده مجدد وجود دارد بسیار آسان و کم هزینه است.

چربی اتولوگ (از بدن خود شما گرفته شده است) در حال حاضر ماده طبیعی مناسبی برای اضافه کردن دائم حجم به صورت و بدن است. نرم ، طبیعی و کاملاً بی خطر است. اثبات شده است که  در طولانی مدت  و در صورت نیاز به تکرار مجدد fat injection اقتصادی ترین گزینه است.

می توان کاملا با قاطعیت گفت که تزریق چربی نسبت به بوتاکس و فیلرها، هم نتایج بهتری دارد و هم در بازه 2 ساله که زمان مناسبی برای رسیدن درمان قطعی و طولانی مدت است، مقرون به صرفه محسوب می شود.

تزریق چربی برای لب ها چربی در لب بسیار طبیعی به نظر می رسد و نتایج می تواند برای سالهای طولانی ادامه یابد.

پس از دستیابی به نتایج نهایی ، نیازی به تکرار درمان نیست و تنها در صورت کم شدن حجم یا رسیدن به فرم دلخواه فرد می تواند برای fat injection  مجدداً اقدام نماید.

معمولا 60 درصد چربی تزریق شده پس از چند ماه ابتدایی کاملا در بدن ذوب شده و از بین می روند و 40 درصد چربی باقی می مانند که در دراز مدت ماندگاری دارند.

همانطور که ذکر شد، می توانید با استفاده از چربی های فریز شده، دوباره در فاصله زمانی که پزشک تعیین می کند، عمل تزریق را تکرار کنید.

تکرار انتقال چربی هم علاوه برر مقرون به صرفه بودن به دلیل خطر واکنش آلرژیک نزدیک به صفر و عدم نیاز به هیچ برشی در لب یک روش ایمن است که حتی تمایل برای تکرار تزریق چربی هم به این دلایل بیشتر می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)