1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق بوتاکس
 4. نحوه پیشگیری و درمان کبودی بعد از بوتاکس – چگونه تورم و کبودی بعد از بوتاکس را کاهش دهید؟

نحوه پیشگیری و درمان کبودی بعد از بوتاکس – چگونه تورم و کبودی بعد از بوتاکس را کاهش دهید؟

درمان ورم بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به عنوان یکی از روش‌های بی‌خطر و کم عارضه زیبایی شناخته می‌شود. با این حال به دلیل ورود سرنگ حین تزریق می‌توان شاهد برخی عوارض احتمالی خفیف مثل تورم، کبودی و التهابات پوستی شد. در صورتی که کاندیدهای انجام این کار با نکات مراقبتی لازم و برخی راهکارهای کاربردی برای از بین بردن ورم صورت بعد از بوتاکس آشنا باشند می‌توان تا حد زیادی از بروز این دسته از مشکلات جلوگیری کرد. اگر شما نیز قصد انجام بوتاکس را دارید اما از مشکلات احتمالی بعد از آن هراس دارید شما را به همراهی ما در خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. همراه ما باشید تا با علت کبودی بعد از بوتاکس و درمان ورم بعد از بوتاکس آشنا شوید. در بین تمامی نکات انتخاب کلینیک شناخته شده و پزشک متخصص در این زمینه تاثیر بالایی در بروز حداقل میزان عوارض جانبی مثل کبودی و ورم دارد. کلینیک پوست و مو هلیا مفتخر است که با فراهم کردن محیطی کاملا استاندارد و حضور دکتر خراسانی خدماتی با کیفیت بالا را به بهترین نحو ممکن برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

با وجود مزایای بسیار زیاد برای تزریق بوتاکس و نتایج عالی که به همراه خواهد داشت، یک نکته مهم که باید بدان اشاره کرد این است که تزریق بوتاکس می تواند بعد از درمان باعث کبودی یا تورم شود که البته در حد بسیار کم و کاملاً موقتی است. با این وجود، با چند روش ساده می توانید کبودی و تورم قابل توجه بعد از درمان بوتاکس را کاهش دهید، در ادامه دلیل کبودی و تورم بعد از بوتاکس و روش های درمانی موثر برای این عارضه ذکر شده است.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

دلیل کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

دلیل کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس و پرکننده‌های پوستی برای بهبود ظاهر شما مزایای مختلفی را ارائه می‌دهند اما کوچکترین سوزن‌ها، گاهی کبودی و ورم قابل توجهی ایجاد می‌کنند. کبودی وقتی شکل می‌گیرد که یک رگ خونی آسیب دیده در زیر پوست شما به اطراف خود خونریزی کند. برای جلوگیری از این امر در گام ابتدایی انژکتور خود را با دقت انتخاب کنید زیرا مهارت و تجربه انژکتور به شدت بر نتایج تأثیر می‌گذارد. یک تزریق‌کننده باتجربه دقیقاً می‌داند رگ‌های خونی اصلی کجا هستند و با انجام دقیق کار، کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس را به حداقل می‌رساند. همچنین یک متخصص دارای مهارت، می‌تواند ماده تزریقی را که مناسب نیاز شما است، توصیه کند.
البته فراموش نکنید که تزریق بوتاکس به اندازه یک علم گستردگی دارد. گرچه کسی که تجربه زیادی دارد بهترین نتیجه را به شما هدیه می‌دهد و قطعاً تکنیک دررست اجرای کار، در کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمک می‌کند، با این حال حتی به دستان افراد باتجربه هم مقدار اندکی کبودی و تورم رخ می‌دهد.

چرا دچار کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس می‌شویم؟این دو عارضه کاملاً طبیعی است زیرا با ورود سوزن به پوست، بافت‌ها دستکاری شده و واکنش بدن برای درمان این دستکاری، به صورت ورم و التهاب رؤیت خواهد شد.
راهکار‌های درمان ورم و کبودی بعد از تزریق
 1. نوشیدن آب کافی در طول روز
 2. عدم دستکاری محل تزریق
 3. استفاده از کمپرس یخ در نواحی اطراف محل تزریق
 4.  کاهش میزان مصرف نمک در هفته اول
 5.  بالاتر بودن سر از بدن در زمان استراحت
مدت زمان ماندگاری ورم و کبودیاین عارضه بعد از تزریق Botox کاملاً طبیعی بوده و بعد از نهایتاً یک هفته درمان می‌شود.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

راه های درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

راه های درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

 • از مصرف برخی دارو‌های خاص خودداری کنید.

برخی از دارو‌ها می‌توانند خون شما را رقیق کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، شما حتی در اثر کوچکترین آسیب نیز در معرض خطر خونریزی زیر پوست و کبودی خواهید بود. دارو‌ها و مکمل‌های دارای خاصیت رقیق‌کنندگی خون عبارتند از: دارو‌های ضد التهاب غیر استروئیدی ایبوپروفن و آسپرین، مکمل‌های امگا ۳ مانند دانه کتان و روغن ماهی، گیاهان دارویی، مانند جینسینگ. در صورت مصرف هرگونه دارو، ویتامین، مکمل یا گیاهان دارویی، پزشک خود را از قبل مطلع کنید.

 • برخی مکمل‌ها را مصرف کنید.

در حالی که برخی از دارو‌ها و مکمل‌ها می‌توانند در بروز کبودی علیه شما کار کنند، برخی دیگر می‌توانند به شما برای کاهش ورم و کبودی ناشی از تزریق بوتاکس کمک کنند. یکی از گزینه‌های محبوب Arnica montana  است. شما می‌توانید از این مکمل هومیوپاتی در اشکال مختلف از جمله خوراکی و کرم‌های موضعی، ژل‌ها یا پماد‌ها استفاده کنید. معمولاً برای چند روز قبل از تزریق بوتاکس استفاده از Arnica montana توصیه می‌شود.

 • نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.

نوشیدنی ممکن است به صورت موقت آرامش‌بخش به نظر برسد، اما مصرف الکل می‌تواند بعد تزریق بوتاکس یا پرکننده‌های پوستی دیگر، احتمال کبودی پوست شما را افزایش دهد. به این دلیل که الکل بطور موقت رگ‌های خونی شما را شل کرده و منبسط می‌کند که این باعث افزایش جریان خون در بدن خواهد شد. خوشبختانه، این واکنش بدن و رگ‌ها به نوشیدنی الکلی موقتی است. بنابراین باید از مصرف مشروبات الکلی در شب قبل و روز بعد از تزریق برای کاهش عوارض این چنینی و دستیابی به بهترین نتایج خودداری کنید.

 • سر بالاتر از بدن باشد.

یک روش آسان برای جلوگیری از کبودی و تورم ناخواسته، نگه داشتن سر بالاتر از بدن در زمان استراحت است. این کار از جمع شدن مایعات جلوگیری می‌کند. استراحت و خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس در این حالت، به مدت دو تا چهار روز بعد از درمان می‌تواند به کاهش کبودی و تورم بعد از بوتاکس کمک کند. نیازی نیست که در حالت کاملاً قائم بخوابید اما می‌توانید زیر سر خود را با یک یا دو بالش اضافه بالاتر قرار دهید. البته توصیه می‌شود تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس اکیداً از دراز کشیدن به هر صورتی که باشد خودداری نمایید. این کار به خاطر کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس نیست بلکه برای جلوگیری از حرکت ماده تزریق شده این مورد توصیه می‌گردد.

 • از کمپرس یخ استفاده کند.

یکی از راه‌های کاهش کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس، استفاده از کمپرس یخ در فواصل منظم است. استفاده از یک کمپرس سرد در منطقه تحت درمان در هشت ساعت اول بعد از تزریق، با منقبض کردن رگ‌های خونی می‌تواند به کاهش کبودی و تورم کمک کند. از اعمال یخ به طور مستقیم بر روی پوست خودداری کرده و از یک پارچه نازک برای پوشاندن محل قرار گرفتن آن استفاده کنید.

 • از میزان فعالیت‌های خود بکاهید.

در حالی که تزریق بوتاکس و پرکننده‌های پوستی معمولاً نیاز به محدودیت آنچنانی در کار و فعالیت ندارد، این بدان معنی نیست که شما باید فوراً فعالیت‌های جدی را از سر بگیرید. این فعالیت‌ها به شما صدمه نمی‌رسانند اما ضربان قلب، فشار خون و جریان خون شما را افزایش می‌دهند که می‌تواند منجر به کبودی ناخواسته در محل درمان شود. مثلا به جای ورزش بعد از تزریق بوتاکس، به دنبال روش‌های دیگری مانند پیاده‌روی باشید. همچنین از فعالیت‌های هوازی، دویدن و شنا کردن حداقل تا پیدایش نتایج خودداری نمایید.

 • از مصرف غذا‌های شور و یا فرآوری شده خودداری کنید.

مصرف غذا‌های شور یا فرآوری شده از جمله غذا‌های کنسروی، ممکن است تورم را تشدید کند زیرا مواد موجود در آن باعث احتباس مایعات می‌گردد. بهتر است حداقل تا دو روز بعد از تزریق به جای اینگونه غذا‌ها، به مقدار زیادی میوه تازه (از جمله آناناس که از کبودی جلوگیری می‌کند) و سبزیجات مصرف کنید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

یکی از مشکلات جانبی بعد از تزریق بوتاکس، کبودی و ورم است. هرگاه تزریق زیر پوست انجام شود، کبودی یک عارضه جانبی احتمالی و غیر قابل اجتناب است. در بیشتر مواقع، کبودی و تورم بعد از درمان بوتاکس طی یک یا دو روز ظاهر می‌شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است کمی طول بکشد تا کبودی به سطح پوست منتقل شده و به صورت کامل محو شود. این عارضه خوشبختانه جای نگرانی ندارد زیرا همانگونه که اشاره شد کاملاً موقتی است و با رعایت تمام نکات فوق می‌توانید زمان و میزان آن را به حداقل برسانید. تنها در صورتی که کبودی و تورم ادامه‌دار شد باید حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا علت آن پیدا شود و از خطرات آتی جلوگیری گردد که البته مورد بسیار نادری است. در واقع یکی از دلایل مراجعه عمده افراد برای تزریق بوتاکس، همین عوارض کم و البته گذرا است.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed