جراحی بینی

انواع ورم بینی بعد از عمل بینی چیست؟

5
(1)

انواع ورم بینی بعد از عمل بینی

انواع ورم بینی بعد از عمل بینی

عمل بینی یا رینوپلاستی نوعی عمل جراحی روی بینی است و با استفاده از آن می توان شکل آن را تغییر داده یا عملکرد آن را بهبود بخشید. این امر می تواند به دلایل پزشکی انجام شود؛ مشکلات متعددی وجود دارد که می تواند باعث شود یک فرد از نظر زیبایی شناختی یا حتی تنفسی نیاز به عمل بینی داشته باشد.

اگرچه جراحی می تواند ویژگی های صورت را تقویت کرده و بر زیبایی بی نظیر و طبیعی شما بیفزاید. تنها یک جراح پلاستیک می تواند ویژگی های صورت شما را دقیقاً ارزیابی کند و به شما بگوید که چه تغییراتی، ظاهر شما را زیباتر و جذابتر می کند.

 

انواع ورم بینی بعد از عمل بینی

 

پس از تمامی ارزیابی هایی که یک پزشک متخصص و متبحر انجام می دهد باید دقت داشته باشید که بازخوردهای به وجود آمده کاملا واقع بینانه باشد، خواسته های نامعقول شما می تواند نتایج به دست آمده از رینوپلاستی را دستخوش تغییراتی کند که اصلا دلچسب نخواهد بود.

مسائل متفاوتی از جمله پرونده پزشکی شما و تمامی هزینه هایی که باید برای جراحی بینی بپردازید در طی جلسات مشاوره قبل از رینوپلاستی مشخص خواهد شد.

ارسال درخواست مشاوره رایگان خدمات ما

دلیل تورم بعد از عمل بینی

ورم بینی یک پدیده طبیعی است که از دیدن بلافاصله نتایج عمل پس از جراحی زیبایی بینی جلوگیری می کند، اما این عارضه گذرا است و می توان با تکنیک های مناسب و مدیریت کاهش یابد. ورم یک واکنش طبیعی ترمیم زخم بعد از عمل جراحی است و بسته به پارامترهای خاصی از جمله شرایط خود بیمار و مهارت جراح، زمان آن ممکن است طولانی یا کوتاه شود.

 

دلیل تورم بعد از عمل بینی

 

دوران تورم پس از عمل بینی می تواند به ویژگی های شخصی بدن بیمار و متقاضی رینوپلاستی نیز مرتبط باشد، به عنوان مثال اگر فردی با پوست ضخیم نسبت به انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرده باشد به نسبت فردی با پوستی نازک قطعا دوران کبودی و تورم کوتاه مدت تری را سپری خواهد کرد.

لازم به ذکر است که میزان تسلط پزشک متخصص و جراحی که عمل زیبایی بینی را انجام می دهد نقش به سزایی در نتایج خواهد داشت و می تواند عوارض خفیف و جزئی بینی را تا حد زیادی کاهش دهد.

انواع ورم بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی همانگونه که گفته شد ذاتاً باعث تورم می شود. در اصل دو نوع ورم وجود دارد که بعد از جراحی زیبایی بینی مشاهده می شود: تورم فوری که مربوط به جراحی است و تورم ثانویه که مربوط به احتباس مایعات خواهد بود.

  • ورم اولیه و فوری

تورم اولیه به دلیل التهاب ناشی از عمل بینی به وجود می آید. این نوع ورم ممکن است همزمان با کبودی اتفاق بیفتد. اگرچه هر بیمار پس از جراحی زیبایی بینی به طور متفاوتی بهبود می یابد، اما این ورم بدون شک بعد از عمل بینی وجود خواهد داشت.

یک برش دقیق و ظرافت در عمل، تورم و کبودی را محدود می کند. در اکثر موارد جراحی زیبایی بینی یک روش باز را انجام می دهد. نوع عمل بینی و شکل آن هم در میزان این نوع ورم بسیار اثر گذار خواهد بود. استفاده فوری از کمپرس یخ به کاهش این نوع تورم بعد از عمل کمک می کند.

این نوع تورم که بعد از عمل جراحی اتفاق می افتد و اغلب تا یکی دو ماه بعد از عمل وجود دارد؛ کاملاً طبیعی بوده و نتیجه تلاش بافت بینی برای ترمیم است.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  •  ورم در نتیجه احتباس مایعات در زیر پوست

این نوع دوم تورم که به آن اشاره می کنیم مربوط به احتباس مایعات در زیر پوست است. در زمان جراحی زیبایی بینی، غضروف ها و استخوان ها شکل می گیرند، سپس پوست باید خود را بر روی شکل جدید بینی قالب ببندد. با انجام این کار، مقداری مایعات در زیر پوست و بالای غضروف ها احتباس می شود و ممکن است چندین ماه طول بکشد تا این روند از بین برود.

این تغییرات طبیعی است و تا حدودی در هر بیمار رخ می دهد. عواملی وجود دارد که میزان این نوع دوم تورم بعد از عمل را تحت تأثیر قرار می دهد که اصلی ترین آن ضخامت پوست است: هرچه ضخامت پوست بیشتر باشد، درجه تورم نیز بیشتر می شود. جراحان با توجه به همین ضخامت پوست، سعی می کنند بیماران را برای میزان تورم مورد انتظار که ممکن است در مورد آنها رخ دهد، آماده کنند.

به منظور کمک به برطرف شدن تورم طولانی مدت، به بیماران توصیه می شود که میزان مصرف نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنند. از آنجا که این نوع دوم تورم بیشتر به دلیل احتباس مایعات در زیر پوست بینی است، کاهش میزان مصرف نمک به کاهش آن بسیار کمک خواهد کرد. صرف نظر از این نکته، این نوع دوم ورم پوست ممکن است یک تا سه ماه طول بکشد.

راه های جلوگیری از ورم بینی

روش ها و داروهای مختلفی برای محدود کردن شدت ورم و مدت زمان آن استفاده می شود. این مربوط به محصولات و روند خنک کننده مورد استفاده در طول عمل، استفاده درست از استروئیدها بعد از عمل، استفاده از بروملین در هفته های بعد از جراحی زیبایی بینی و استفاده از نوار کشی، شب ها و به مدت حداقل 3 ماه بعد از عمل برای فشرده سازی بینی بسیار مفید خواهد بود.

 

راه های جلوگیری از ورم بینی

 

تخلیه لنفاوی ممکن است که بعد از عمل و توسط بعضی از جراحان انجام شود که در کاهش ورم اثر می گذارد. همچنین توصیه می شود بعد از عمل جراحی بینی، با 2-3 بالش زیر سر خود بخوابید تا جاذبه باعث افزایش تورم نگردد.

کاهش فعالیت های ورزشی، کنترل حرکات بینی در هنگام حرف زدن، خندیدن آرام، استراحت، مصرف به موقع داروهای تجویز شده نیز از مواردی هستند که برای جلوگیری از این عارضه و دیگر عوارض جانبی عمل بینی باید به آنها دقت کرد.

نکته آخر اینکه رژیم غذایی هم در افزایش و کاهش اینگونه عوارض نقش جدی دارد و برای همین است که توصیه می شود تا حد ممکن مصرف نمک را کنترل کرد زیرا نمک باعث افزایش فشار خون، احتباس مایعات در منطقه جراحی و افزایش ورم می شود.

 

سخن پایانی

بنابر هر دلیل، چنانچه تصمیم خود را برای عمل بینی گرفته اید باید بدانید که قرار است چهره زیبا و عاری از هرگونه مشکلی داشته باشید؛ اما این پروسه زمان بر خواهد بود.

نباید ایده آل گرا باشید و بلافاصله بعد از عمل منتظر یک تغییر معجزه آسا باشید. روند بهبودی بعد از رینوپلاستی زمان بر خواهد بود. به همین دلیل لازم است تا پیش از اقدام برای این جراحی زیبایی در مورد روند انجام آن، عوارض جانبی که به همراه دارد و نکات مراقبتی که باید رعایت کنید آگاه باشید.

انتخاب یک جراح زیبایی با سابقه و مهارت در زمینه عمل بینی و کلینیکی که از لحاظ خوش نامی و امکانات ایده آل باشد به شما کمک می کند تا تجربه بهتری را داشته باشید. جلسات مشاوره با جراح قبل از عمل بینی نیز دارای اهمیت زیادی هستند.

بنابراین بهتر است بدون هیچ گونه عجله و با برنامه ریزی دقیق و کامل نسبت به شرایط زندگی و کاری خود برای رینوپلاستی اقدام کنید.

بعد از عمل هم با استراحت و دوری کردن از شرایط استرس زا و آسیب رسان به خودتان زمان بدهید تا بهبودی روند طبیعی خود را بگذراند. بعد از دوران نقاهت، علاوه بر برطرف شدن مشکلاتی که گریزناپذیر هستند؛ شاهد نتایج طبیعی و ماندگاری از این عمل زیبایی پر طرفدار خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)