تزریق چربیتزریق ژل

تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت کدام بهتر است؟

تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت کدام بهتر است؟

با توجه به این که معیار ها و ملاک های زیبایی امروزی نسبت به سال های گذشته تفاوت های قابل توجهی داشته است، افراد بسیار هستند که قصد دارند چهره خود را با معیار های به روز دنیا تطابق دهند و برای رسیدن به این هدف اولین فکری که به ذهن آن ها خطور می کند استفاده از اقدامات زیبایی می باشد.

تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت، کدام بهتر است؟

 

عمل ها و اقدامات بسیاری در علم پزشکی وجود دارد که برای زیبایی صورت و چهره کاربرد دارند و با توجه به پیشرفت چشمگیری که دانش پزشکی در عصر حاضر دارد روش های جدید بسیار به دنیا معرفی شده است. از جمله مهم ترین و معروف ترین اقدامات زیبایی دنیا که استفاده کننده های بسیار زیادی در دنیا دارد، تزریق ژل و تزریق چربی به صورت می باشد.

 

تزریق ژل و چربی از محبوب ترین روش های زیباسازی و جوانسازی صورت می باشد. در بین این موارد، به دلیل اینکه فیلرها و ژل ها مواد مصنوعی هستند مضرات زیادی دارند، گران قیمت هستند و خطر واکنش های آلرژیک را نیز گاهی به همراه دارند با این حال نسبت به چربی شاید تنها و تنها یک مزیت داشته باشند و آن هم سریع و فوری بودن نتایج مشاهده شده می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که شما به راحتی میتوانید نتیجه تزریق ژل یا چربی را بلافاصله در داخل مطب مشاهده کنید . این موضوع باعث شده است تا افراد بتوانند به راحتی حتی پیش از حضور در یک مهمانی مهم نیز  این تزریق را انجام دهندتا به ظاهر جدیدی دست یابند.

 

نتایج تزریق چربی به صورت طبیعی است؟

مهم ترین بخشی که برای افراد متقاضی انجام تزریق چربی بسیار مهم است و بیشترین سوال درباره آن را می پرسند، نتایج و آثار بدست آمده پس از تزریق چربی می باشد. معمولا نتایج و آثار حاصل از تزریق چربی به صورت بلافاصله پس از انتقال چربی به صورت قابل مشاهد می باشد.

فرد مراجعه کننده، به صورت واضح می تواند آن را رویت کند. البته لازم به ذکر است که پس از انتقال چربی، ناحیه هدف دارای کمی ورم خواهد بود و نمی توان نتیجه نهایی آن را مشاهده کرد و باید برای دیدن آن چند هفته را صبر کرد تا ورم به طور کامل رفع شود.

معمولا این ورم  ها و کبودی ها زیاد نیستند و طی چند روز کاملا رفع می شوند. در صورتی که فرد در مورد خوابیدن ورم عجله داشته باشد ، پزشک معالج یخ درمانی را برای وی تجویز میکند.

 

نتایج تزریق چربی به صورت طبیعی است؟

 

اما به طور کلی با تزریق چربی به ناحیه صورت، ناحیه مورد نظر دچار کمی برآمدگی و برجستگی خواهد شد و باعث می شود که شاداب تر و توپر تر از حالت قبلی خود به نظر برسد. همین عامل یکی از عوامل تاثیر گذار بر زیبایی و جذابیت هر شخصی می باشد و می تواند تاثیر به سزایی در دلنشین شدن چهره شخص داشته باشد.

همچنین پوست ناحیه تزریق شده به صورت صاف و یکدست و سفت تبدیل می شود و دیگر دارای چین و چروک نخواهد بود و حالت شل بودن خود را به طور کامل از دست می دهد که در نهایت این عامل منجر به جوان سازی پوست و چهره شخص ختم می شود.

چربی اگر به میزان درستی تزریق شود و بیش از حد اندازه به صورت تزریق نشود در این حالت معمولا موجب گلوله شدن چربی زیر پوست نمی شود و اثراتش را سریعا نشان می دهد. امروزه علم پزشکی زیبایی با پیشرفتی که داشته، در ایران و سایر کشورهای جهان، برای برجستگی لب ها و گونه، لیفت ابرو، از بین بردن چین و چروک و گودی های زیر چشم، از تزریق چربی استفاده می کند و نتایج درخشانی به همراه دارد.

البته این نکته لازم به ذکر می باشد که تمامی چربی هایی که به صورت تزریق می شوند به طور کامل باقی نمی مانند و درصدی از آن ها پس از انتقال چربی توسط بدن هر شخصی جذب می شود و باقی مانده چربی های انتقال یافته در آن ناحیه از صورت باقی خواهند ماند که البته کاملا طبیعی است و تاثیری در نتیجه مورد انتظار بیمار نخواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

طبق تحقیقاتی که انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند بر اساس ژنتیک و فعالیت های فرد، معمولا 60 درصد از چربی ها در همان ماه های ابتدایی جذب بدن می شوند و نمی توان روی آن ها حساب باز کرد اما 40 درصد از چربی ها، باقی می مانند و تاثیری ماندگار و دائمی دارند. بر همین اساس افرادی که قصد دارند دوباره چربی تزریق کنند، قادر به انجامش خواهند بود.

معمولا در کلینیک ها با توجه به وضعیت فعلی مراجعه کننده، تزریق های احتمالی تخمین زده می شود. پس از اینکه از فرد مورد نظر در خصوص تمایلش به فریز چربی پرسیده می شود، چربی های اضافی را نگهداری می کنند تا دیگر در عمل بعدی نیازی به طی مراحل سخت لیپوساکشن نباشد.

 

نتایج تزریق ژل به صورت چگونه است؟

تزریق ژل به صورت نیز از دیگر اقدامات محبوبی است که امروزه بسیار رواج پیدا کرده و کاربرد های زیادی در اقدامات زیبایی صورت دارد و تقریبا از تزریق پر کننده می توان در بسیاری از نقاط بدن استفاده نمود.

اما مهم ترین کاربرد تزریق ژل درباره تزریق آن به نواحی مختلف صورت از جمله گونه ها، پیشانی، لب ها و بینی می باشد که هر یک را برای رسیدن به هدفی خاص تزریق می کنند.

 

نتایج تزریق ژل به صورت چگونه است؟

 

اما نتایج حاصل از تزریق ژل را می توان همانند روش انتقال چربی به صورت، پس از پایان یافتن مراحل تزریق فیلر به خوبی مشاهده کرد که البته در تزریق فیلر نیز باید بیمار چند روز را برای مشاهده نتایج نهایی صبر کند؛ زیرا پس از تزریق ژل به ناحیه هدف برخی نشانه ها همچون خون مردگی و کبودی در آن ناحیه باقی خواهد ماند که باید چند روزی را بیمار صبوری کند تا نتایج نهایی حاصل از تزریق فیلر را مشاهده کند.

پس از گذشت چند روز ابتدایی از تزریق پر کننده، رطوبت به مرور در پوست جذب خواهد شد و اسید هالورونیک که از تشکیل دهنده های ژل محسوب می شود در بین بافت های کلاژن و آلاستن به خوبی جای می گیرد و با جذب آب در آن ناحیه سبب افزایش شادابی و شفافیت پوست می شود.

همچنین این عامل باعث می شود که این ناحیه دچار کمی برجستگی شود و که در نهایت سبب از بین رفتن چین و چروک های صورت در این ناحیه و همچنین صافی و سفت شدن پوست در ناحیه هدف خواهد شد. این تاثیرات قطعا برای هر فردی باعث افزایش جوانی و زیبایی صورت او خواهد شد.

با توجه به اینکه چربی در داخل بدن، زیاد وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد، قطعا استفاده های بیشتری می توان از آن کرد، تزریق ژل برای برجسته کردن سایر نقاط بدن ایده مناسب و بهتری است و در عین حال همچنان می توان به صورت ترکیبی از تزریق ژل برای برجسته سازی نقاطی چون باسن و از تزریق چربی برای برجسته سازی نقاطی چون گونه و لب ها که نیاز به جوانسازی و شادابی دارند، استفاده کرد. در واقع گاهی نیاز به تقابل دو روش نیست و می توان از این دو به صورت ترکیبی استفاده کرد.

 

تزریق چربی به صورت بهتر است یا تزریق ژل

بسیاری از افرادی که قصد دارند با انجام اقدامی سبب افزایش جوانی پوست خود شود این سوال را از پزشکان خود می پرسند که تزریق چربی برای صورت او بهتر است و یا تزریق ژل و استفاده از کدام یک از آن دارای نتایج و مزیت های بهتر نسبت به دیگری می باشد.

البته در هرکدام از این دو روش، باید مراقبت های خاصی به عمل آورد. برای مثال در تزریق چربی شما اگر نتوانید از مصرف مواد لخته کننده خون خودداری کنید، نتوانید برابر نور آفتاب و تابش پرتوهای مضر ایستادگی کنید و به مصرف دخانیات بپردازید، قطعا جوابی که از این عمل انتظارش را داشتید، به دست نخواهید آورد.

برای این که پاسخ این سوال را به خوبی قابل درک باشد آگاهی یافتن از چند نمونه مزیت و معایب انتقال چربی و تزریق پر کننده می تواند تاثیر به سزایی در پی بردن به پاسخ این سوال خواهد داشت.

 

تزریق چربی به صورت بهتر است یا تزریق ژل

 

یکی از مزیت های برجسته تزریق چربی نسبت به تزریق ژل این است که میزان ماندگاری و دوام نتایج حاصل از تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق فیلر می باشد. نتایج نهایی تزریق چربی برای شخص می تواند حتی تا سال ها زیادی باقی بماند اما نتایج نهایی تزریق ژل حتی اگر از ژل های دائمی استفاده شود حداکثر تا 2 سال باقی خواهد ماند و به مرور از بین خواهد رفت.

مزیت دیگری که تزریق چربی نسبت به تزریق ژل دارد درباره امکان بروز حساسیت پس از تزریق پر کننده می باشد. پس از تزریق ژل به صورت در صورتی که فرد به ژل ها حساسیت نشان دهد ممکن است نتایج نامطلوبی بدست آید. البته قبل از تزریق ژل معمولا پزشکان تست حساسیت از بیمار می گیرند؛ اما در تزریق چربی به دلیل این که از چربی های بدن خود شخص استفاده می شود، احتمال بروز حساسیت بسیار پایین خواهد بود.

از طرف دیگر یک تفاوت بزرگ میان این دو وجود دارد؛ چربی به دلیل سلول های بنیادی زیادی که دارد، هنگامی که وارد بخش جدیدی از بدن می شود، خیلی زود باعث جوان سازی سلول های مناطق شده و در نتیجه شفافیت و زیبایی پوست را افزایش می دهد.

ژل هم می تواند چنین خصوصیاتی داشته باشد اما نه در حد چربی های خود بدن. ضمنا اگر هنوز نسبت به میزان تفاوت ها قانع نشده باشید، می توان به تفاوت هزینه ها اشاره کرد که تزریق چربی نسبت به سایر روش ها مانند بوتاکس و ژل، ارزانتر است.

 

دلیل انتخاب تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت چیست؟

قطعا مهم ترین دلیل انتخاب هر یک از گزینه های فوق بسته به هدف شخص خواهد داشت؛ اما میزان مزیت های مثبت هر اقدام یک امتیاز مثبت برای آن محسوب می شود و شخص برای انتخاب آن روش اطمینان می دهد.

 

دلیل انتخاب تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت چیست؟

 

ممکن است عده ای از افراد با توجه به مشورت با پزشک تزریق ژل (gel injection) را مناسب بدانند و استفاده از آن راحت تر از تزریق چربی به صورت تشخیص دهند و از آن استفاده کنند.

اما از طرفی دیگر با توجه به این که میزان مزیت های حاصل از تزریق چربی بیشتر از روش تزریق فیلر می باشد و خطر و عوارض کمتر و همچنین سالم تر از را دارا می باشد، لذا استفاده از روش تزریق چربی معقولانه تر و بهتر باشد و شخص برای جوان سازی و رفع چین و چروک های خود از تزریق چربی استفاده کند.

با استفاده از تزریق چربی، می توانید در دراز مدت، زیبایی پوستتان را تضمین کنید. اینطور که پس از دو یا سه بار تزریق، میزان چربی و جوانی پوست ماندگار می شود و دیگر نیازی به تزریق های مکرر نخواهید داشت.

گرچه اشاره شد اما چربی چون از بافت های داخل بدن است، با سیستم ایمنی بدن بیگانه نیست و در نتیجه باعث درگیری در داخل بدن نمی شود. چنین امکانی برای سایر روش های زیبایی صورت ممکن نیست.

البته لازم به ذکر است که نظر پزشک متخصص نسبت به انتخاب هر یک از این دو روش بسیار مهم است و بیمار باید حتما سعی کند تا با صلاحدید پزشک متخصص خود عمل کند و به او اعتماد داشته باشد

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫2 دیدگاه ها

 1. عاشور:
  سلام ووقت بخیر

  ۱_برای پر کردن خط خنده ژل خوب معرفی میفرمایید
  ۲_قصد تزریق ژل برای گونه دارم ،ژل خوبه یا چربی؟
  ۳_ ایا تزریق ژل لب .گونه.خط خنده ازیه نوع ژل استفاده میشه؟
  منظورم اینه از ژلی که برا لب استفاده میکنن ایا برای خط خنده هم میشه استفاده کرد؟
  ۴_اگه خودم بخوام ژل رو تهیه کنم ،فرضا برای گونه،ایا موندگاری داره برای سری بعد ؟

  1. سلام دوست عزیز به سوالات شما به ترتیب پاسخ داده شده، در صورت ابهام سوالات خود را از طریق چت واتس اپ از مشاورین ما بپرسید:
   1- ژل خوب، ژلی است که هیالورونیک اسید باشد و تحت تاییدیه وزارت بهداشت و درمان باشد و دارای FDA باشد.
   2- بستگی دارد به میزان ماندگاری مورد انتظار شما، تزریق چربی ماندگاری بیشتری دارد. اگر برای بار اول قصد انجام دارید بهتر است که از تزریق ژل استفاده کنید تا در صورت رضایت از فرم صورت و گونه های خود در مرحله بعد از تزریق چربی استفاده کنید.
   3- میتوان از یک برند استفاده کرد ولی ژلی که برای خط خنده و گونه و لب استفاده میشود متفاوت است. یعنی برند میتواند یکی باشد ولی برای قسمت های مختلف صورت نوع های متفاوتی از همان برند موجود است که باید مورد استفاده قرار گیرد.
   4- باید با کلینیکی که قصد نزریق دارید در میان بگذارید که قبول میکنند یا خیر. و تا زمانی که ژل تاریخ مصرف دارد اگر در یخچال و دمای مناسب نگهداری شود قابل استفاده مجدد خواهد بود.
   پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button