کاشت ابرو

آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

پیوند ابرو یکی از بهترین و موثرترین راهکارها برای جبران کم‌پشتی ابروها است. به طوری که در حال حاضر روش‌های بسیاری برای این منظور در کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌شوند. افرادی که به دنبال چنین راهکارهایی برای داشتن ابروهای زیبا و پرپشت هستند، باید مراقبت‌های بعد از آن را نیز به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن رعایت کنند چرا که عدم رعایت این مراقبت‌ها به معنای عدم موفقیت در عملیات کاشت ابرو خواهد بود. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که ذهن اغلب اشخاص را به خود مشغول می‌کند، رنگ کردن ابرو پس از کاشت ابرو است. از آنجایی که فولیکول‌های تازه کاشته شده هنوز ضعیف هستند و به مکان جدید خود عادت نکرده‌اند باید از رنگ کردن موی ابرو بعد از پیوند ابرو خودداری شود. مواد شیمیایی رنگ، سلامت موهای تازه کاشته شده را تهدید خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و آگاهی از بهترین زمان برای رنگ کردن موهای تازه پیوند شده، شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

اینفوگرافیک رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو
اینفوگرافیک رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو

به طور کلی کسانی که به صورت مادرزاد ابروهای کم‌پشتی دارند یا در اثر وقوع حادثه ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند از مزایای کاشت ابرو برای رسیدن به ابروهایی پرپشت بهره ببرند. کاشت ابروهای طبیعی به این صورت است که مو از پشت گوش یا پشت سر خود شما برداشته شده و متناسب با روش کاشت ابرو در جای خالی ابروها در فرم و تراکم دلخواه کاشته می‌شوند.

آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است

بعد از کاشت ابرو تا سه هفته، موها به شکل کاملا طبیعی بر روی ابروها وجود دارند اما بعد از این پروسه به صورت ناگهانی شروع به ریزش می‌کنند که این روال کاملا طبیعی بوده و بخشی از مراحل دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو است. در مدت ریزش ابروهای پیوندی، شخص نباید ابروهای خود را با کارهایی مثل اصلاح یا رنگ دستکاری کند. بعد از گذشتن این دوره درمان می‌توان مثل سابق اقدام به رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو کرد.

روند نقاهت بعد از کاشت ابرو چگونه خواهد بود؟

از آنجایی که عملیات کاشت ابرو نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شوند فرد متقاضی پروسه‌ای را تحت عنوان دوره نقاهت بعد از آن تجربه خواهد کرد. در طول این دوران نیاز به رعایت یک‌سری مراقبت‌های ویژه به منظور حصول بهترین نتایج خواهد بود چرا که بدون در نظر گرفتن برخی نکات مهم و کلیدی بعد از آن، سلامت فولیکول‌های تازه کاشته شده به خطر افتاده و نمی‌توان انتظار نتایج مورد دلخواه را داشت.

روند نقاهت بعد از کاشت ابرو چگونه خواهد بود؟

مدت زمان این دوره از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود زیرا سلامت جسمانی، سبک زندگی و رژیم غذایی، تبحر پزشک در کاشت ابرو، میزان دقت در مراقبت‌های بعدی و … عواملی هستند که در سرعت بهبودی و بروز نتایج مثبت کار تاثیر بسزایی دارند. چند مورد از توصیه های پس از کاشت ابرو طبیعی را در ادامه مقاله متذکر می‌شویم تا با اهمیت مراقبت‌های دوران نقاهت آشنا شوید:

 1. از جمله مهم‌ترین مواردی که عدم انجام آن‌ها در دوران نقاهت بعد از پیوند ابرو توصیه می‌شود فعالیت‌های سنگین ورزشی و بدنی است چون در این صورت، تعریق پوستی زیاد شده و فولیکول‌های آسیب می‌بینند.
 2. همچنین نباید هیچ دارویی را به صورت خودسرانه مصرف کنید. متخصص بعد از اتمام کار، داروهایی را تجویز می‌کند که تنها باید آن‌ها را مصرف نمایید.
 3. علاوه بر آن تاکید می‌شود تا سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
 4. نحوه خوابیدن بسیار مهم است. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند، حتما در زمان استراحت سر بالاتر از بدن بوده و در زاویه 45 درجه باشد.
 5. با از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی موضعی اعمال شده در نواحی بانک مو و ابرو، درد خفیفی را حس خواهید کرد. البته میزان این درد غیر قابل تحمل نبوده و با مصرف داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز شده است، برطرف خواهد شد.
 6. سپس در روزهای بعدی زخم‌های ایجاد شده در اثر برداشت و کاشت فولیکول‌های مو، حالت دلمه به خود خواهند گرفت. این پروسه می‌تواند با خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و خارش همراه باشد. در این دوران باید پمادهایی که پزشک تجویز کرده است را مرتبا مورد استفاده قرار دهید.
 7. همچنین تاکید می‌شود که هرگز به مالش یا خاراندن نواحی ابرو اقدام نکنید زیرا فولیکول‌های تازه کاشته شده هنوز به قدر کافی در محیط جدید خود تقویت نشده‌اند و امکان آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

روند نقاهت بلافاصله بعد از اتمام عملیات پیوند ابرو و ترک کلینیک شروع می‌شود. اگر تمامی موارد گفته شده با دقت بالایی دنبال شوند روند نقاهت بعد از کاشت ابرو بسیار آسان بوده و جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود. تا سه هفته بعد از انجام کاشت ابرو، شاهد ظاهری طبیعی و زیبا در موهای ابرو خود خواهید بود. بعد از هفته سوم به طور ناگهانی موهای تازه کاشته شده شروع به ریزش خواهند کرد که به آن، شوک ریزشی گفته می‌شود. این مرحله که سبب نگرانی بسیاری از افراد می‌گردد کاملا طبیعی بوده و نشانی از موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیوند مو است. بعد از اتمام ریزش، موها دوباره جوانه زده و شروع به رشد می‌کنند. نتایج نهایی کار در ماه‌های ۶ تا ۸ ظاهر می‌شوند که به معنای اتمام روند نقاهت بعد از کاشت ابرو است. بعد از آن می‌توان همانند موهای طبیعی با آن‌ها برخورد کرد حتی در صورت تمایل می‌توانید اقدام به رنگ کردن ابرو پس از کاشت ابرو و حتی اصلاح آن کرد.

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت ابرو

آیا می توان ابروهای کاشته شده را رنگ کرد؟

سوالی که برای اغلب زنانی که قصد انجام کاشت ابرو را دارند ایجاد می‌شود این است که آیا رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو مجاز می‌باشد یا نه؟ در صورتی که کاندیدهای پیوند ابرو قصد چنین کاری را داشته باشند باید اجازه دهند تا روند دوره نقاهت به طور کامل سپری شده و به پایان برسد. بعد از آن موهای تازه کاشته شده هیچ فرقی با موهای قدیمی شخص نداشته و همانند روال قبل می‌توان با آن‌ها برخورد کرد. دوره نقاهت با توجه به روش کاشت ابرو، مراقبت‌های انجام شده و دقت پزشک متخصص متغیر خواهد بود. به طوری که حداقل ۶ ماه و حداکثر ۹ ماه زمان نیاز است تا نتایج نهایی کار به طور کامل مشاهده شوند.

آیا می توان ابروهای کاشته شده را رنگ کرد؟

از آنجایی که فولیکول‌های تازه کاشته شده مو هنوز ضعیف هستند و به محیط جدید خود عادت نکرده‌اند دستکاری و تحریک آن‌ها در دوران نقاهت توصیه نمی‌شود. به همین دلیل اغلب پزشکان اقداماتی مثل رنگ کردن و اصلاح ابرو پس از کاشت ابرو را در چند ماه اول ممنوع می‌کنند. زیرا رنگ مو دارای مواد شیمیایی بسیاری در ترکیبات خود است. این ترکیبات برای فولیکول‌های تازه پیوند زده بسیار مضر هستند. پس برای اینکه زحمات و هزینه‌ای که در این مسیر برای رسیدن به ظاهری زیبا و ابروهای پرپشت و خوش‌فرم خرج کرده‌اید از بین نرود، بهتر است نکات امنیتی را نادیده نگیرید. فراموش نکنید که کاشت مو و ابرو مستلزم صبر و حوصله زیادی برای رسیدن به نتایج نهایی و مطلوب است.

تا چه زمانی دستکاری و آرایش ابرو های کاشته شده امکان پذیر نیست؟

همانطور که گفته شد برای رنگ کردن ابرو بعد از پیوند ابرو یا هر دستکاری دیگری باید کمی صبر و حوصله به خرج داد چرا که در روزهای اولیه، فولیکول‌های تازه کاشته شده ضعیف هستند و هنوز به مکان جدید خود عادت نکرده‌اند.

تا چه زمانی دستکاری و آرایش ابرو های کاشته شده امکان پذیر نیست؟

در نتیجه کوچکترین آسیب و تحریکی می‌تواند کل زحمات و هزینه شما را بر باد دهد. از آنجایی که سیستم ایمنی و بیولوژیکی هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است نمی‌توان زمان دقیقی برای رنگ کردن ابروی کاشته شده عنوان کرد. اما به طور میانگین حداقل ۶ ماه و حداکثر ۹ ماه زمان برای این منظور در نظر گرفته می‌شود. با این حال برای اطمینان از اینکه می‌توان دست به چنین کاری زد یا نه باید با پزشک خود مشورت کنید. توصیه می‌کنیم در طول تمامی دوران نقاهت خود اقدام به هیچ‌کاری بدون مشورت با پزشک نکنید. همچنین هرگز به غیر از سخنان پزشک خود به سخنان هیچ شخص دیگری اعتماد نکنید.

روش و زمان درست رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو چیست؟

برای اینکه از بهترین زمان برای رنگ کردن ابرو بعد از کاشت طبیعی ابرو مطلع شوید باید با پزشک خود مشورت کنید. این پروسه ممکن است برای فردی ۶ ماه و برای شما ۷ ماه یا بیشتر طول بکشد زیرا قدرت سیستم ایمنی بدن افراد با هم تفاوت دارد.

روش و زمان درست رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو چیست؟

اگر زودتر از بهبودی کامل و تقویت فولیکول‌های تازه کاشته شده اقدام به رنگ‌ کردن موهای کاشته شده بکنید آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را به آن‌ها وارد خواهید کرد. به طوری که کل زحمات شما و پزشک از بین خواهد رفت. در خصوص روش درست رنگ کردن ابرو بعد از کاشته شدن ابرو باید گفت که بهتر است این کار برای اولین بار توسط فردی حرفه‌ای انجام گیرد. به این صورت که به یک سالن زیبایی معتبر رفته و موضوع را با آرایشگر در میان گذاشته و از او بخواهید که با دقت هر چه بیشتر اقدام به رنگ کردن ابروهای شما کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  من پارسال بیمارستان عرفان کاشت ابرو انجام دادم ولی اون طور که میخواستم پر نشده هزینه عملمم 5 میلیون شد
  میخواستم ازتون بپرسم چیکار میتونم بکنم برای برطرف کردن این کم پشتی؟
  ممنون

 2. شنیدم که چون موها از خود ابرو نیستن جهت رشدشون هماهنگی نداره با بقیه موهای ابرو درسته ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اهمیت زیادی داره که شما در کدام مرکز و پیش چه دکتری کاشت انجام بدید. در کلینیک هلیا خواب ابرو ها هنگام کاشت کاملا رعایت می شود که در این باره تجربه و تخصص پزشک بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *