1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت ابرو
 4. آیا رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

آیا رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است؟

پیوند ابرو یکی از بهترین و موثرترین راهکارها برای جبران کم‌پشتی ابروها است. به طوری که در حال حاضر روش‌های بسیاری برای این منظور در کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌شوند. افرادی که به دنبال چنین راهکارهایی برای داشتن ابروهای زیبا و پرپشت هستند، باید مراقبت‌های بعد از آن را نیز به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن رعایت کنند چرا که عدم رعایت این مراقبت‌ها به معنای عدم موفقیت در عملیات کاشت ابرو خواهد بود. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که ذهن اغلب اشخاص را به خود مشغول می‌کند، رنگ کردن ابرو پس از کاشت ابرو است.

از آنجایی که فولیکول‌های تازه کاشته شده هنوز ضعیف هستند و به مکان جدید خود عادت نکرده‌اند باید از رنگ کردن موی ابرو بعد از پیوند ابرو خودداری شود. مواد شیمیایی رنگ، سلامت موهای تازه کاشته شده را تهدید خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و آگاهی از بهترین زمان برای رنگ کردن ابروهای تازه پیوند شده، شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

به طور کلی کسانی که به صورت مادرزاد ابروهای کم‌پشتی دارند یا در اثر وقوع حادثه ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند از مزایای کاشت ابرو برای رسیدن به ابروهایی پرپشت بهره ببرند. کاشت ابروهای طبیعی به این صورت است که مو از پشت گوش یا پشت سر خود شما برداشته شده و متناسب با روش کاشت ابرو در جای خالی ابروها در فرم و تراکم دلخواه کاشته می‌شوند.

بعد از کاشت ابرو تا سه هفته، موها به شکل کاملاٌ طبیعی بر روی ابروها وجود دارند اما بعد از این پروسه به صورت ناگهانی شروع به ریزش می‌کنند که این روال کاملاٌ طبیعی بوده و بخشی از مراحل دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو است. در مدت ریزش ابروهای پیوندی، شخص نباید ابروهای خود را با کارهایی مثل اصلاح یا رنگ دستکاری کند. بعد از گذشتن این دوره درمان می‌توان مثل سابق اقدام به رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو کرد.

اینفوگرافیک رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو
اینفوگرافیک رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو

روند نقاهت بعد از کاشت ابرو چگونه خواهد بود؟

از آنجایی که عملیات کاشت ابرو نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شوند فرد متقاضی پروسه‌ای را تحت عنوان دوره نقاهت بعد از آن تجربه خواهد کرد. در طول این دوران نیاز به رعایت یک‌سری مراقبت‌های ویژه به منظور حصول بهترین نتایج خواهد بود چرا که بدون در نظر گرفتن برخی نکات مهم و کلیدی بعد از آن، سلامت فولیکول‌های تازه کاشته شده به خطر افتاده و نمی‌توان انتظار نتایج مورد دلخواه را داشت.

مدت زمان این دوره از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود زیرا سلامت جسمانی، سبک زندگی و رژیم غذایی، تبحر پزشک در کاشت ابرو، میزان دقت در مراقبت‌های بعدی و … عواملی هستند که در سرعت بهبودی و بروز نتایج مثبت کار تاثیر بسزایی دارند. چند مورد از توصیه های پس از کاشت ابرو طبیعی را در ادامه مقاله متذکر می‌شویم تا با اهمیت مراقبت‌های دوران نقاهت آشنا شوید:

مطالب بیشتر: حنا برای رشد و سلامت مو

آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است

 1. از جمله مهم‌ترین مواردی که عدم انجام آن‌ها در دوران نقاهت بعد از پیوند ابرو توصیه می‌شود فعالیت‌های سنگین ورزشی و بدنی است چون در این صورت، تعریق پوستی زیاد شده و فولیکول‌های آسیب می‌بینند.
 2. همچنین نباید هیچ دارویی را به صورت خودسرانه مصرف کنید. متخصص بعد از اتمام کار، داروهایی را تجویز می‌کند که تنها باید آن‌ها را مصرف نمایید.
 3. علاوه بر آن تاکید می‌شود تا سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
 4. نحوه خوابیدن بسیار مهم است. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند، حتماٌ در زمان استراحت سر بالاتر از بدن بوده و در زاویه ۴۵ درجه باشد.
 5. با از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی موضعی اعمال شده در نواحی بانک مو و ابرو، درد خفیفی را حس خواهید کرد. البته میزان این درد غیر قابل تحمل نبوده و با مصرف داروهای مُسکن که توسط پزشک تجویز شده است، برطرف خواهد شد.
 6. سپس در روزهای بعدی زخم‌های ایجاد شده در اثر برداشت و کاشت فولیکول‌های مو، حالت دلمه به خود خواهند گرفت. این پروسه می‌تواند با خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و خارش همراه باشد. در این دوران باید پمادهایی که پزشک تجویز کرده است را مرتباٌ مورد استفاده قرار دهید.
 7. همچنین تاکید می‌شود که هرگز به مالش یا خاراندن نواحی ابرو اقدام نکنید زیرا فولیکول‌های تازه کاشته شده هنوز به قدر کافی در محیط جدید خود تقویت نشده‌اند و امکان آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

روند نقاهت بلافاصله بعد از اتمام عملیات پیوند ابرو و ترک کلینیک شروع می‌شود. اگر تمامی موارد گفته شده با دقت بالایی دنبال شوند روند نقاهت بعد از کاشت ابرو بسیار آسان بوده و جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود. تا سه هفته بعد از انجام کاشت ابرو، شاهد ظاهری طبیعی و زیبا در موهای ابرو خود خواهید بود. بعد از هفته سوم به طور ناگهانی موهای تازه کاشته شده شروع به ریزش خواهند کرد که به آن، شوک ریزشی گفته می‌شود. این مرحله که سبب نگرانی بسیاری از افراد می‌گردد کاملاٌ طبیعی بوده و نشانی از موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیوند ابرو است. بعد از اتمام ریزش، موها دوباره جوانه زده و شروع به رشد می‌کنند. نتایج نهایی کار در ماه‌های ۶ تا ۸ ظاهر می‌شوند که به معنای اتمام روند نقاهت بعد از کاشت ابرو است. بعد از آن می‌توان همانند موهای طبیعی با آن‌ها برخورد کنید و حتی در صورت تمایل می‌توانید اقدام به رنگ کردن ابرو پس از کاشت ابرو و حتی اصلاح آن کنید.

مطالب بیشتر: عوارض رنگ کردن مو

رنگ کردن ابروی پیوندی ممکن است؟بله ولی حداقل باید یک ماه صبر کرده و سپس با اجازه متخصص، ابروها را رنگ کنید.
نحوه رنگ کردن ابروی کاشته شده
 1. باید از رنگ باکیفیت و اصل استفاده کنید.
 2. به آرایشگران ماهر مراجعه کنید.
 3. حتماٌ به آرایشگر بگویید که ابروهای شما پیوندی است.
عواقب رنگ کردن زودهنگام ابروچون فولیکول‌ها سُست هستند و هنوز به خوبی در پوست استقرار پیدا نکرده‌اند، به همین دلیل کمترین ماده شیمیایی می‌تواند به فولیکول آسیب بزند.

ریکاوری بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو با موهای سفید امکان پذیر است؟

سفید شدن مو‌های سر و مو‌های ابرو باعث می‌شود سن ما بسیار بالا‌تر به نظر برسد. به همین دلیل است که هیچ کس از مو‌های سفید استقبال نمی‌کند و حتی به دنبال این است که همیشه مو‌های خود را رنگ کند تا سفید بودن آن‌ها به چشم نیاید. شاید شما تصمیم گرفته‌اید کاشت ابرو را انجام دهید ولی به دلیل اینکه برخی از مو‌های بانک مو سفید شده‌اند، بنابراین نمی‌دانید که آیا کاشت ابرو با مو‌های سفید امکان‌پذیر است یا خیر. خوشبختانه باید بگوییم با روش‌های بسیار مدرنی که در دنیای پزشکی معرفی شده اند و به پیشبرد عمل‌های زیبایی کمک شایانی کرده اند، چنین محدودیت‌هایی نمی‌توانند مانع از کاشت ابرو شوند. متخصصان حتی با مو‌های سفید نیز می‌توانند پیوند ابرو را برای شما عزیزان انجام دهند. در صورتی که بانک مو دارای موی سفید باشد، متخصص برای اینکه بتواند استخراج فولیکول را به بهترین شکل ممکن انجام ‌دهد، در روز قبل از عمل، مو‌های بانک مو را با یک رنگ مخصوص رنگ می‌کند تا به راحتی مو‌ها قابل تشخیص بوده و در استخراج فولیکول دچار خطا نشود.

منتهی باید بدانید که کاشت ابرو با موهای سفید، باعث می شود که موهای سفید نیز در ابرو رشد کنند. پس اجازه دهید پیوند مو انجام گرفته و سپس وقتی مو‌های پیوندی رشد کردند، برای اینکه اختلاف رنگ مو‌های سفید و سیاه از بین برود، کافی است از رنگ مخصوص ابرو استفاده کنید ولی توجه داشته باشید برای رنگ کردن مو‌های پیوندی باید اجازه دهید حداقل ۹ ماه سپری شده و سپس با اجازه متخصص برای رنگ کردن اقدام کنید. البته در این زمان باید حتماً از رنگ‌های استاندارد و باکیفیت استفاده نمایید.

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت ابرو

رنگ کردن ابرو قبل از کاشت چه تاثیری بر روند پیوند می گذارد؟

اصولاٌ روند پیوند ابرو از حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاصی برخوردار است. بنابراین طبیعی است که قبل از اقدام به عمل کاشت ابرو نیز برخی موارد توسط فرد رعایت شوند. این کار می‌تواند ضمن ایجاد بستر مناسب به منظور کاشت ابرو همچنین فرد را از ایجاد عوارض ناخواسته مصون نگه دارد. پزشکان معتقد هستند که اصولاٌ بهتر است قبل از انجام پیوند ابرو از رنگ کردن ابروها پرهیز نمایید. البته ممکن است فرد از قبل یعنی بیش از یک یا دو ماه اقدام به رنگ کردن ابروها کرده باشد که با این وصف به ندرت ممکن است عارضه‌ای چندان جدی رخ دهد. با این وجود در صورتی که فرد تمایل دارد برای انجام پیوند ابرو اقدام نماید توصیه می‌شود حتی المقدور قبل از انجام عمل از رنگ کردن ابروها اجتناب کنید.

البته بر اساس نظر پزشکان این حوزه می‌توانید در صورت تمایل حداقل از ۲ ماه قبل از کاشت نسبت به رنگ کردن ابروها یا طرح و سایه بر روی آن‌ها اقدام کنید. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

عوارض ورزش بعد از کاشت ابرو

باید و نبایدهای رنگ کردن ابرو قبل از کاشت

وجود زمینه مساعد برای کاشت ابروها مستلزم شناخت و شرایط قبل و بعد از انجام عمل می‌باشد. از همین رو پزشکان در همان جلسات نخست در خصوص کارهایی که فرد قبل از کاشت باید انجام دهد که یکی از این موارد مربوط یه رنگ کردن ابروها می‌باشد نکات و اطلاعاتی را در اختیار فرد قرار می‌دهند. برخی از مهمترین نکاتی که در زمینه رنگ کردن ابروها قبل از کاشت باید در نظر بگیرید را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. عدم استفاده از رنگ شیمیایی قبل از عمل کاشت ابرو
 2. حفظ رنگ واقعی ابروها
 3. عدم کوتاه کردن و رنگ کردن ابروها به طور همزمان قبل از پیوند ابرو

در ادامه هر یک از این موارد را مورد بررسی بیشتری قرار خواهیم داد.

عدم استفاده از رنگ شیمیایی قبل از عمل کاشت ابرو

نخستین موردی که باید در نظر گرفته شود عدم استفاده از رنگ‌های شیمیایی قبل از ایمپلنت ابرو می‌باشد. وجود اکسیدان یا سایر مواد شیمیایی آسیب رسان به پوست می‌تواند به تضعیف موها در این ناحیه و عدم موفقیت عمل کاشت ابروها منجر شود و عوارضی را از خود بر جای بگذارد. بدین منظور فاصله زمانی یک ماه بعد از کاشت ابرو پیشنهاد می‌شود که شرایط مناسبی بعد از این مدت بدین منظور مهیا می‌شود.

حفظ رنگ واقعی ابروها

نکته دیگری که در این زمینه باید در نظر بگیرید حفظ رنگ واقعی موهای ابرو می‌باشد. رنگ کردن موهای ابرو موجب می‌شود تا موهای سفید یا سایر موهایی که به نوعی رنگ جوگندمی دارند قابل تشخیص نباشند و این برای فردی که قصد دارد عمل پیوند ابروی موفقیت آمیزی داشته باشد خبر خوبی نیست. همچنین در مواردی مشاهده شده است که خانم‌ها از قلم یا رنگ‌های مصنوعی استفاده کرده‌اند که موجب ریزش و ایجاد زخم یا ایجاد عفونت شده است. بنابراین رنگ کردن غیر اصولی و یا با استفاده از قلم و فشاردادن ابروها برای رنگ گرفتن  منجر به عوراض دیگری می‌شود. این عوارض نیز در زمره مواردی هستند که لزوم انجام عمل ایمپلنت ابرو را به دلیل ریزش ابروها توجیه می‌کند.

عدم کوتاه کردن و رنگ کردن ابروها به طور همزمان قبل از پیوند ابرو

حتی اگر قرار است کوتاه کردن ابروها یا برداشتن آن قبل از عمل پیوند ابروی طبیعی صورت گیرد لازم است بیش از ۵۰ میلیمتر موها رشد کرده باشند تا این عمل با سهولت بیشتری انجام گیرد. عامل دیگری که در این زمینه موثر است وجود برخی ترکیبات شیمیایی و مخل در حین عمل پیوند ابروی طبیعی می‌باشد. در واقع کوتاه کردن و رنگ کردن همزمان می‌تواند این عمل را مختل سازد.

آیا می توان ابروهای کاشته شده را رنگ کرد؟

سوالی که برای اغلب زنانی که قصد انجام کاشت ابرو را دارند ایجاد می‌شود این است که آیا رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ابرو مجاز می‌باشد یا نه؟ در صورتی که کاندیدهای پیوند ابرو قصد چنین کاری را داشته باشند باید اجازه دهد تا روند دوره نقاهت به طور کامل سپری شده و به پایان برسد. بعد از آن موهای تازه کاشته شده هیچ فرقی با موهای قدیمی شخص نداشته و همانند روال قبل می‌توان با آن‌ها برخورد کنند. دوره نقاهت با توجه به روش کاشت ابرو، مراقبت‌های انجام شده و دقت پزشک متخصص متغیر خواهد بود. به طوری که حداقل ۶ ماه و حداکثر ۹ ماه زمان نیاز است تا نتایج نهایی کار به طور کامل مشاهده شود.

آیا می توان ابروهای کاشته شده را رنگ کرد؟

از آنجایی که فولیکول‌های تازه کاشته شده مو هنوز ضعیف هستند و به محیط جدید خود عادت نکرده‌اند دستکاری و تحریک آن‌ها در دوران نقاهت توصیه نمی‌شود. به همین دلیل اغلب پزشکان اقداماتی مثل رنگ کردن و اصلاح ابرو پس از کاشت ابرو را در چند ماه اول ممنوع می‌کنند. زیرا رنگ مو دارای مواد شیمیایی بسیاری در ترکیبات خود است. این ترکیبات برای فولیکول‌های تازه پیوند زده بسیار مضر هستند. پس برای اینکه زحمات و هزینه‌ای که در این مسیر برای رسیدن به ظاهری زیبا و ابروهای پرپشت و خوش‌فرم خرج کرده‌اید از بین نرود، بهتر است نکات امنیتی را نادیده نگیرید. فراموش نکنید که کاشت ابرو مستلزم صبر و حوصله زیادی برای رسیدن به نتایج نهایی و مطلوب است.

تا چه زمانی دستکاری و آرایش ابرو های کاشته شده امکان پذیر نیست؟

همانطور که گفته شد برای رنگ کردن ابرو بعد از پیوند ابرو یا هر دستکاری دیگری باید کمی صبر و حوصله به خرج داد چرا که در روزهای اولیه، فولیکول‌های تازه کاشته شده ضعیف هستند و هنوز به مکان جدید خود عادت نکرده‌اند.

آرایش ابروهای کاشته شده

در نتیجه کوچکترین آسیب و تحریکی می‌تواند کل زحمات و هزینه شما را بر باد دهد. از آنجایی که سیستم ایمنی و بیولوژیکی هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است نمی‌توان زمان دقیقی برای رنگ کردن ابروی کاشته شده عنوان کرد. اما به طور میانگین حداقل ۶ ماه و حداکثر ۹ ماه زمان برای این منظور در نظر گرفته می‌شود. با این حال برای اطمینان از اینکه می‌توان دست به چنین کاری زد یا نه باید با پزشک خود مشورت کنید. توصیه می‌کنیم در طول تمامی دوران نقاهت خود اقدام به هیچ‌کاری بدون مشورت با پزشک نکنید. همچنین هرگز به غیر از سخنان پزشک خود به سخنان هیچ شخص دیگری اعتماد نکنید.

روش و زمان درست رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو

برای اینکه از بهترین زمان برای رنگ کردن ابرو بعد از پیوند طبیعی ابرو مطلع شوید باید با پزشک خود مشورت کنید. این پروسه ممکن است برای فردی ۶ ماه و برای فرد دیگر ۹ ماه یا بیشتر طول بکشد زیرا قدرت سیستم ایمنی بدن افراد با هم تفاوت دارد.

روش صحیح رنگ کردن موی ابرو کاشته شده

اگر زودتر از بهبودی کامل و تقویت فولیکول‌های تازه کاشته شده اقدام به رنگ‌ کردن موهای کاشته شده بکنید آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را به آن‌ها وارد خواهید کرد. به طوری که کل زحمات شما و پزشک از بین خواهد رفت. در خصوص روش درست رنگ کردن ابرو بعد از کاشته شدن ابرو باید گفت که بهتر است این کار برای اولین بار توسط فردی حرفه‌ای انجام گیرد. به این صورت که به یک سالن زیبایی معتبر رفته و موضوع را با آرایشگر در میان گذاشته و از او بخواهید که با دقت هر چه بیشتر اقدام به رنگ کردن ابروهای شما کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

۴ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed