زخم های بعد از کاشت ابرو

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

زخم های بعد از کاشت ابرو

زخم های بعد از کاشت ابرو

امروزه با توجه به این که داشتن ابرو های پرپشت و پهن جزئی از معیار های زیبایی در دنیا به شمار می رود و به نوعی در بین افرادی که به زیبایی ظاهری و چهره اهمیت زیادی قائل هستند باب شده و بسیار رواج یافته است. به همین علت امروز تقاضا برای انجام کاشت ابرو در جامعه بسیار افزایش یافته است و افراد بسیاری قصد دارند پیوند ابرو را انجام دهند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

زخم های بعد از کاشت ابرو

آیا بعد از کاشت ابرو دچار زخم خواهد شد؟

کاشت ابرو طبیعی نیز همانند بسیاری از عمل های زیبایی و یا اقداماتی مشابه آن ها علاوه بر مزیت های خوب و مثبت دارای برخی معایب و عوارض جانبی می باشند که ممکن است برای برخی از افراد خوش آیند نباشد؛ اما یکی از شایع ترین نگرانی ها در بین افرادی که ترمیم ابرو را انجام می دهند این است که آیا پس از کاشت ابرو ممکن است زخم هایی به وجود آیند یا خیر.

 

 

بروز زخم های پس از کاشت ابرو به عوامل متعدد بستگی دارد و ممکن است در برخی از افراد به وجود آید و در برخی دیگر هیچ زخم بروز نیابد. این عامل به برخی نکات و انتخاب ها بستگی دارد که در قسمت های زیر به بررسی آن پرداخته ایم.

 

آیا بعد از کاشت ابرو دچار زخم خواهد شد؟

 

اما به طور کلی برای پاسخ به این پرسش که آیا احتمال بروز زخم پس از ترمیم ابرو وجود دارد، پاسخ مثبت است؛ البته مدت زمان باقی ماندن این زخم ها در پوست افراد کوتاه مدت می باشد و پس از گذشت دو یا سه هفته بهبود می یابد. با این حال می توان با رعایت و انجام برخی کار ها از بروز چنین عوارضی پیشگیری کرد.

مشاهده مطلب
دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

روش های درمان زخم های پس از کاشت ابرو چیست؟

قطعا مهم ترین چیزی که پس از بروز زخم های ناشی از کاشت ابرو طبیعی بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد، درمان زخم های ترمیم ابرو می باشد که باید جزء الویت های اول هر فردی باشد. زخم های پس از پیوند ابرو نیز همانند سایر زخم های عادی دیگر قابل ترمیم و درمان می باشد که تنها با انجام برخی مراقبت ها به خوبی انجام می پذیرد.

معمولا در بین افرادی که کاشت ابرو را انجام می دهند، بروز زخم های کوچک و دلمه بر روی ناحیه کاشت شده شایع می باشد که یک امر طبیعی و عادی محسوب می شود و هیچ نگرانی ندارد؛ اما این موضوع تنها برای مدت کوتاهی صدق می کند و پس از آن باید برای جلوگیری از عفونت، دلمه ها را با آب شستشو دهید.

 

روش های درمان زخم های پس از کاشت ابرو چیست؟

 

معمولا پس از یک روز از گذشت ترمیم ابرو در ناحیه هدف دلمه هایی به وجود می آیند که اگر چنانچه برای مدت چند روز در آن ناحیه باقی بمانند ممکن است باعث بروز برخی عفونت ها شوند که سبب آسیب رسانی به موها و فولیکول های کاشته شده می شود و مانع از رشد و بهبود این ناحیه می شود.

برای درمان باید با استفاده از اسفنج نرم و آغشته به آب تمیز این ناحیه را با ملایمت شستشو دهیم. دقت شود که نباید اسفنج بر روی پوست سر و موها کشیده شود و باید به صورت ضربه ای دلمه ها را شستشو دهیم.

زخم ها و دلمه های به وجود آمده برای درمان نیاز به زمان حدودا 2 هفته ای دارند و فرد باید در این مدت شکیبا و صبور باشد و اجازه دهد روند بهبودی و درمان به خوبی سپری شود.

 

زخم های بعد از کاشت ابرو به چه دلیل به وجود خواهد آمد؟

کاشت ابرو دارای متد ها و روش های بسیاری است که هر یک در فرایند و مراحل های انجام پیوند ابرو با یکدیگر تفاوت هایی دارند. البته تنها چند روش پیوند ابرو امروزه در مراکز و کلینیک های زیبایی انجام می شوند که به نسبت سایر روش ها دارای مزایای بهتر و معایب کمتری می باشند.

مشاهده مطلب
چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند ؟

به طور کلی بروز زخم های پس از کاشت ابرو طبیعی به علت ایجاد برش هایی برای برداشت فولیکول ها از بانک مو و همچنین ایجاد سوراخ های ریز برای کاشت فولیکول ها می باشد.

 

زخم های بعد از کاشت ابرو به چه دلیل به وجود خواهد آمد؟

 

یکی از مهم ترین مراحل کاشت ابرو برداشت فولیکول های مو از بانک مو می باشد که در متد های مختلف پیوند ابرو با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال در کاشت ابرو به روش FUT به دلیل برش چند سانتی متری پوست سر به منظور برداشت فولیکول، زخم ها بیشتری نسبت به سایر روش ها همچون FUE دارد.

در مرحله بعد از برداشت، یعنی ایجاد سوراخ های ریز برای جاگذاری و کاشت فولیکول های مو در آن ها نیز زخم های کوچکی به وجود می آید که نیز همانند مرحله قبلی علت آن سوراخ شدن بافت پوستی می باشد؛ زیرا پس آن که بافت پوست آسیب می بیند، بدن برای پیشگیری از عفونت، در ناحیه سوراخ شده دلمه به وجود می آورد.

 

مراقبت از زخم های بعد از کاشت ابرو

از جمله مواردی که افراد پس از کاشت ابرو طبیعی (eyebrow implantation) باید مورد توجه قرار دهند و حتما نکات و توصیه های مربوط به آن را رعایت کنند مربوط به مراقبت های پس از بروز زخم می باشد؛ زیرا در صورتی که مراقبت های لازم و ضروری از زخم ها انجام نپذیرد ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتر هم چون عفونت و آسیب دیدن فولیکول ها بدست نیاوردن نتیجه دلخواه شود.

 

مراقبت از زخم های بعد از کاشت ابرو

 

  1. یکی از مهم ترین نکاتی که در مراقبت از زخم ها باید به آن توجه شود، حفظ بهداشت و نظافت به ویژه در ناحیه زخم ها می باشد. شخص باید شستشو و بهداشت را در ناحیه زخم ها و اطراف آن به خوبی رعایت کند.
  2. شخص باید پس از انجام کاشت ابرو از ضربه خوردن و یا ماساژ جای زخم ها حتما خود داری کند؛ زیرا ممکن در اثر ضربه به این ناحیه دچار خونریزی شود که می تواند در نهایت منجر به شیوع آلودگی و عفونت شود.
  3. برای بهبود سریع تر و افزایش سرعت روند درمان می توان از ژل ها و داروهایی که پزشک متخصص تجویز می کند نیز استفاده کرد و آن ها را به طور مرتبط استفاده کرد. معمولا پزشکان برای شخص ژل آلوئه ورا و یک نوع شامپو مخصوص تجویز می کند.
مشاهده مطلب
کاشت ابرو روی اسکار

 

پیشگیری از زخم های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از افراد متقاضی انجام کاشت ابرو طبیعی از پزشک متخصص خود درباره راه های جلوگیری از بروز جای زخم سوال می کنند و تنها یک جواب برای آن ها وجود دارد که نباید از روش هایی مانند FUT استفاده کنند و به جای آن از روش های مشابه با تهاجم کمتر استفاده کنند.

به عنوان مثال یکی از روش هایی که انجام آن احتمال بروز زخم پایینی دارد، متد FUE می باشد که در این متد برای پیوند ابرو، فولیکول های مو را با استفاده از ابزار مخصوص که جای زخمی ایجاد نمی کند استفاده می کنند و بر خلاف روش FUT نیازی به استفاده از تیغ و بخیه را ندارد.

 

پیشگیری از زخم های بعد از کاشت ابرو

 

البته یکی از عوامل مهم در پیشگیری از جای زخم ها مربوط به پزشک می باشد و فرد باید حتما سعی کند نزد یک پزشک متخصص و متبحر در انجام ترمیم ابرو مراجعه کند که تاثیر مثبت به سزایی در نتیجه بدست آمده نیز خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map