زخم های بعد از کاشت ابرو

زخم های بعد از کاشت ابرو

امروزه با توجه به این که داشتن ابرو های پرپشت و پهن جزئی از معیار های زیبایی در دنیا به شمار می رود و به نوعی در بین افرادی که به زیبایی ظاهری و چهره اهمیت زیادی قائل هستند باب شده و بسیار رواج یافته است. به همین علت امروز تقاضا برای انجام کاشت ابرو در جامعه بسیار افزایش یافته است و افراد بسیاری قصد دارند پیوند ابرو را انجام دهند.

زخم های بعد از کاشت ابرو

آیا بعد از کاشت ابرو دچار زخم خواهد شد؟

کاشت ابرو طبیعی، برخلاف تتو در قسمت ابرو یا استفاده از لوازم آرایشی جهت پوشاندن این نقص در ظاهر، روش بهتری است اما کاشت ابرو طبیعی نیز همانند بسیاری از عمل های زیبایی و یا اقداماتی مشابه آن ها علاوه بر مزیت های خوب و مثبت دارای برخی معایب و عوارض جانبی است که ممکن است برای برخی از افراد خوش آیند نباشد؛ اما یکی از شایع ترین نگرانی ها در بین افرادی که ترمیم ابرو را انجام می دهند این است که آیا پس از کاشت ابرو ممکن است زخم هایی به وجود آیند یا خیر.

 

 

اول از همه باید این موضوع را دانست که تمام عمل های زیبایی، عوارض خودشان را دارند. خیلی کم پیش می آید که عملی، اصلا عوارض نداشته باشد و فرد بدون تحمل برخی مشکلات، به هدف خود برسد.

در گام بعد، باید گفت بروز زخم های پس از کاشت ابرو به عوامل متعدد بستگی دارد و ممکن است در برخی از افراد به وجود آید و در برخی دیگر هیچ زخم بروز نیابد. این عامل به برخی نکات و انتخاب ها بستگی دارد که در قسمت های زیر به بررسی آن پرداخته ایم.

 

آیا بعد از کاشت ابرو دچار زخم خواهد شد؟

 

اما به طور کلی برای پاسخ به این پرسش که آیا احتمال بروز زخم پس از ترمیم ابرو وجود دارد، پاسخ مثبت است؛ البته مدت زمان باقی ماندن این زخم ها در پوست افراد کوتاه مدت می باشد و پس از گذشت دو یا سه هفته بهبود می یابد. با این حال می توان با رعایت و انجام برخی کار ها از بروز چنین عوارضی پیشگیری کرد.

 

روش های درمان زخم های پس از کاشت ابرو چیست؟

قطعا مهم ترین چیزی که پس از بروز زخم های ناشی از کاشت ابرو طبیعی بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد، درمان زخم های ترمیم ابرو می باشد که باید جزء الویت های اول هر فردی باشد.

زخم های پس از پیوند ابرو نیز همانند سایر زخم های عادی دیگر قابل ترمیم و درمان هستند که تنها با انجام برخی مراقبت ها به خوبی انجام می پذیرد.برای مثال در لحظات اولیه، به هیچ وجه به زخم ها دست نمی زنند یا گاهی از کمپرس یخ برای کاهش درد و التهاب استفاده می کنند.

معمولا در بین افرادی که کاشت ابرو را انجام می دهند، بروز زخم های کوچک و دلمه بر روی ناحیه کاشت شده شایع می باشد که یک امر طبیعی و عادی محسوب می شود و هیچ نگرانی ندارد؛ اما این موضوع تنها برای مدت کوتاهی صدق می کند و پس از آن باید برای جلوگیری از عفونت، دلمه ها را با آب شستشو دهید.

  شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو

همچنین به هیچ وجه نباید با خاراندن آن قسمت، راه را برای عفونت باز کنید. جای نگرانی وجود ندارد و پزشک، نکات لازم را به شما توصیه خواهد کرد.

 

روش های درمان زخم های پس از کاشت ابرو چیست؟

 

معمولا پس از یک روز از گذشت ترمیم ابرو در ناحیه هدف دلمه هایی به وجود می آیند که اگر چنانچه برای مدت چند روز در آن ناحیه باقی بمانند ممکن است باعث بروز برخی عفونت ها شوند که سبب آسیب رسانی به موها و فولیکول های کاشته شده می شود و مانع از رشد و بهبود این ناحیه می شود. در برخی موارد، پیش آمده فرد دچار چنین مشکلی شده و کل عمل با شکست مواجه شده است.

برای درمان باید با استفاده از اسفنج نرم و آغشته به آب تمیز این ناحیه را با ملایمت شستشو دهیم. دقت شود که نباید اسفنج بر روی پوست سر و موها کشیده شود و باید به صورت ضربه ای دلمه ها را شستشو دهیم. نگران نباشید، در کلینیک زیبایی، نحوه شستشو کاملا به شما آموزش داده خواهد شد تا مشکلی نداشته باشید.

زخم ها و دلمه های به وجود آمده برای درمان نیاز به زمان حدودا 2 هفته ای دارند و فرد باید در این مدت شکیبا و صبور باشد و اجازه دهد روند بهبودی و درمان به خوبی سپری شود.نداشتن استرس، اضطراب و هراس، می تواند خیلی زود کمکتان کند از شر این زخم ها و دلمه ها رها شوید و با ظاهری آراسته و مناسب، در عموم حضور یابید.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

زخم های بعد از کاشت ابرو به چه دلیل به وجود خواهد آمد؟

کاشت ابرو دارای متد ها و روش های بسیاری است که هر یک در فرایند و مراحل های انجام پیوند ابرو با یکدیگر تفاوت هایی دارند. البته تنها چند روش پیوند ابرو امروزه در مراکز و کلینیک های زیبایی انجام می شوند که به نسبت سایر روش ها دارای مزایای بهتر و معایب کمتری می باشند.

این زخم ها نشانه ای از مقاومت سیستم ایمنی بدنی در برابر کاشت ابرو – پیوند ابرو و فولیکول، باعث می شود چنین زخم هایی در روزهای ابتدایی ایجاد شود – هستند. این زخم ها، از روی حساسیت نیستند و فقط بخشی از پروسه طبیعی عمل محسوب می شوند. در واقع میزان این زخم ها با قدرت سیستم ایمنی بدن رابطه مستقیم دارد. هرچه قویتر، پروسه بهبودی کوتاه تر.

به طور کلی بروز زخم های پس از کاشت ابرو طبیعی به علت ایجاد برش هایی برای برداشت فولیکول ها از بانک مو و همچنین ایجاد سوراخ های ریز برای کاشت فولیکول ها می باشد.

 

زخم های بعد از کاشت ابرو به چه دلیل به وجود خواهد آمد؟

 

بدن برخی افراد به دلیل سلامت عمومی، واکنش کوتاه و مثبتی به این عمل دارند و بدن برخی افراد به دلیل ضعف عمومی، واکنش تندی در دراز مدت دارند که باعث بروز مشکلاتی در زندگی روزمره فرد می شود.

  مشکلات روش های کاشت ابرو چیست ؟

یکی از مهم ترین مراحل کاشت ابرو برداشت فولیکول های مو از بانک مو می باشد که در متد های مختلف پیوند ابرو با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال در کاشت ابرو به روش FUT به دلیل برش چند سانتی متری پوست سر به منظور برداشت فولیکول، زخم ها بیشتری نسبت به سایر روش ها همچون FUE دارد.

یکی از این روش ها، SUT، نامیده می شود که با تجهیزات کاملا پیشرفته انجام می گیرد. این روش که طبیعتا نسبت به روش های دیگر، هزینه های بیشتری هم دارد، بر حسب درخواست مراجعه کننده و نظر مساعد پزشک، انجام می گیرد.

در مورد زخم های بعد از کاشت ابرو، در مرحله بعد از برداشت، یعنی ایجاد سوراخ های ریز برای جاگذاری و کاشت فولیکول های مو در آن ها نیز زخم های کوچکی به وجود می آید که نیز همانند مرحله قبلی علت آن سوراخ شدن بافت پوستی می باشد؛ زیرا پس آن که بافت پوست آسیب می بیند، بدن برای پیشگیری از عفونت، در ناحیه سوراخ شده دلمه به وجود می آورد.

 

مراقبت از زخم های بعد از کاشت ابرو

از جمله مواردی که افراد پس از کاشت ابرو طبیعی (eyebrow implantation) باید مورد توجه قرار دهند و حتما نکات و توصیه های مربوط به آن را رعایت کنند مربوط به مراقبت های پس از بروز زخم می باشد؛ زیرا در صورتی که مراقبت های لازم و ضروری از زخم ها انجام نپذیرد ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتر هم چون عفونت و آسیب دیدن فولیکول ها بدست نیاوردن نتیجه دلخواه شود.

به همین علت توصیه می شود ضمن حفظ آرامش، خونسرد بمانید و نسبت به اقداماتی که در مراحل عمل کاشت ابرو باید انجام دهید، هوشیار بمانید.

 

مراقبت از زخم های بعد از کاشت ابرو

 

  1. یکی از مهم ترین نکاتی که در مراقبت از زخم ها باید به آن توجه شود، حفظ بهداشت و نظافت به ویژه در ناحیه زخم ها می باشد. شخص باید شستشو و بهداشت را در ناحیه زخم ها و اطراف آن به خوبی رعایت کند.
  2. بر خلاف باور و تصور عموم که فکر می کنند ماساژ برای کاشت ابرو مناسب است – تصوری اشتباه زیرا آن را با عمل های بوتاکس و یا فیلر اشتباه می گیرند – شخص باید پس از انجام کاشت ابرو از ضربه خوردن و یا ماساژ جای زخم ها حتما خود داری کند؛ زیرا ممکن در اثر ضربه به این ناحیه دچار خونریزی شود که می تواند در نهایت منجر به شیوع آلودگی و عفونت شود.
  3. رعایت عوامل محیطی مانند تابش شدید آفتاب که می تواند برای ابرو مضر باشد. بهترین راه، می توان استفاده از عینک های مخصوص باشد.
  4. برای بهبود سریع تر و افزایش سرعت روند درمان می توان از ژل ها و داروهایی که پزشک متخصص تجویز می کند نیز استفاده کرد و آن ها را به طور مرتبط استفاده کرد. معمولا پزشکان برای شخص ژل آلوئه ورا و یک نوع شامپو مخصوص تجویز می کند.
  5. رعایت رژیم غذایی و استفاده از انواع ویتامین ها که در بهبود زخم ها موثرند. از جمله این ویتامین ها، می توان به ویتامین E که به مانند یک معجزه گر، باعث ترمیم زخم های ابرو می شود، اشاره کرد. ویتامین A و ویتامین C هم که در اکثر سبزیجات و میوه ها وجود دارند، منبع مناسبی به حساب می آیند. سعی کنید در دو هفته ابتدایی پس از عمل، به مقدار فراوان از ویتامین ها استفاده کنید.
  جدید ترین روش کاشت ابرو در ایران چه نام دارد؟

 

پیشگیری از زخم های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از افراد متقاضی انجام کاشت ابرو طبیعی از پزشک متخصص خود درباره راه های جلوگیری از بروز جای زخم سوال می کنند و تنها یک جواب برای آن ها وجود دارد که نباید از روش هایی مانند FUT استفاده کنند و به جای آن از روش های مشابه با تهاجم کمتر استفاده کنند.

در عمل کاشت ابرو به روش FUT، از تیغ استفاده بیشتری می شود. معمولا بانک موی جمع آوری شده از پشت گردن، به صورت تک تک در ناحیه ابرو کاشته می شود.

از آنجا که تعداد کمی از پیوند در عملیات پیوند ابرو مورد نیاز است، مدت زمان عمل کوتاه است. عملیات کاشت ابرو می تواند در 1-2 ساعت انجام شود. معمولا بین 100 تا 700 تار مو برای ​​کاشت ابرو قابل دسترس است. اگر کیفیت و تعداد گرافت ها بالا باشد، تعداد پیوندها کاهش می یابد و می توان عمل را در مدت زمان کوتاه به سرانجام رساند.

بعد از عمل، فرد می تواند بلافاصله به خانه بازگردد اما در این روش نیاز به استراحت، ضروری است و در روش هایی مانند FUE، نیاز کمتری به استراحت وجود دارد.

به عنوان مثال یکی از روش هایی که انجام آن احتمال بروز زخم پایینی دارد، متد FUE می باشد که در این متد برای پیوند ابرو، فولیکول های مو را با استفاده از ابزار مخصوص که جای زخمی ایجاد نمی کند استفاده می کنند و بر خلاف روش FUT نیازی به استفاده از تیغ و بخیه را ندارد.

 

پیشگیری از زخم های بعد از کاشت ابرو

 

البته یکی از عوامل مهم در پیشگیری از جای زخم ها مربوط به پزشک می باشد و فرد باید حتما سعی کند نزد یک پزشک متخصص و متبحر در انجام ترمیم ابرو مراجعه کند که تاثیر مثبت به سزایی در نتیجه بدست آمده نیز خواهد داشت.

توصیه می شود به مدت 1 هفته از آنتی بیوتیک ها در برابر هرگونه عفونت میکروبی و عوارض این عمل، استفاده کنید. بعد از 3 روز، برای اولین  شستشو به پزشک مراجع خواهید کرد تا روش صحیح شستن ابرو را نشان دهد.

حداقل سه روز اول مصرف سیگار و الکل توصیه نمی شود. همچنین از شما خواسته می شود که از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش و فعالیت هایی که ممکن است خطری داشته باشند مانند حضور در دریا، خودداری کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)