کاشت مو

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

0
(0)

با معرفی متد کاشت موی طبیعی، رویای افرادی که طی اتفاقات مختلف اعم از اکتسابی و ژنتیکی، موهای خود را از دست داده بودند به حقیقت پیوست. طولی نکشید که انواع روش‌ها برای کاشت مو معرفی شدند. یکی از مسائلی که برای این روش بسیار به چشم داوطلبین می‌آید، تراشیدن موی سر برای برداشتن و پیوند زدن فولیکول مو می‌باشد. بسیاری از این افراد (مخصوصا خانم‌ها) از این که مجبورند قبل از انجام کاشت، موهای خود را بتراشند دلهره دارند. یک سوال متداول که در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا از ما پرسیده می شود این است که “آیا می‌توانیم پیوند مو بدون تراشیدن سر را انجام دهیم؟” دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک مجموعه کلینیک زیبایی هلیا در پاسخ به این سوال می‌گویند: در حالی که انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر امکان پذیر است، اما پاسخ قطعی واقعاً به وضعیت هر فرد بستگی دارد.

اگر فقط یک ناحیه کوچک برای کاشت مو تحت درمان قرار داشته باشد، تیم جراحی می‌تواند از تراشیدن ناحیه اهدا کننده و ناحیه گیرنده جلوگیری نماید. با این حال، این امر می‌تواند تمام روند کار را به چالش بکشد. بنابراین به طور کلی ترجیح داده می‌شود که در صورت امکان هر دو قسمت اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو اصلاح شود. اما اگر زیباجویان عزیز اصرار بر نتراشیدن مو دارند، ما با نهایت احترام و افتخار این خواسته آنان را برآورده می‌کنیم. در ادامه با هلیا کلینیک همراه باشید تا به بررسی تمام جوانب این روش و هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر بپردازیم.

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

کاشت مو یک نوع عمل زیبایی است که برای رفع مشکل کم حجمی مو سر و یا طاسی سر انجام می‌شود. همانطور که میدانید برای انجام عمل پیوند فولیکولی مو باید برخی از نکات مراقبتی را رعایت کنید و برخی کارها را برای داشتن آمادگی لازم قبل از انجام عمل جراحی پیوند مو انجام دهید. در برخی مواقع برای انجام عمل پیوند مو ممکن است به تراشیدن سر لازم باشد به همین دلیل ممکن است قبل از انجام تراشیدن سر سوال‌های زیر برای شما ایجاد شود.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

آیا تراشیدن موی سر برای انجام عمل کاشت مو طبیعی لازم است؟ پیوند مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟ در واقع نتراشیدن موی سر برای افرادی که موهای بلندی دارند و یا به زیبایی خود اهمیت می‌دهند بسیار مهم است. به همین دلیل دیده شده است که اکثر این افراد به خصوص خانم‌ها برای نتراشیدن موهای سر خود از انجام عمل جراحی کاشت مو سر باز می‌زنند.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

به همین دلیل پاسخ به این سوال که آیا می‌توان کاشت مو را بدون تراشیدن موهای سر انجام داد برای بسیاری از افراد مهم است. به این دلیل که پاسخ این سوال می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آنها در انجام دادن یا ندادن عمل پیوند فولیکولی مو بگذارد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

 

آیا میتوان بدون تراشیدن سر کاشت مو انجام داد؟

روش‌های زیادی برای انجام عمل جراحی پیوند وجود دارد که در اکثر روش‌ها معمولا پزشکان برای انجام عمل کاشت مو طبیعی قسمتی از سر را که قرار است تحت درمان قرار گیرد و یا قسمتی از بانک مو را می‌تراشند تا بتواند با دقت بیشتری عمل پیوند مو را انجام دهد. اما روش‌هایی هم در عمل جراحی پیوند مو وجود دارد که نیازی به تراشیدن موهای سر برای انجام عمل پیوند فولیکولی مو ندارد. یکی از روش‌های رایج عمل زیبایی کاشت مو بدون تراشیدن موهای سر انجام کاشت مو به روش FUT است.

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

در این روش هم در ابتدا پزشکان متخصص زیبایی برای انجام عمل کاشت ناحیه از بانک مو را می‌تراشیدند اما امروزه برای انجام کاشت مو به روش FUT تنها قسمت کوچکی پوست از بانک مو با برش جدا می‌کنند و سپس فولیکول‌های مو را از پوست بریده شده جدا می‌کنند. سپس بعد از تزریق ماده بیهوشی در منطقه تحت درمان کاشت مو فولیکول‌های مو جدا شده را طی سوراخ‌های ایجاد شده توسط سوزن مخصوص عمل زیبایی پیوند مو در محل تحت درمان پیوند می‌زنند. اما در واقع می‌توان در روش‌های دیگر عمل زیبایی کاشت مو هم بدون تراشیدن موهای سر  یا یا تراشیدن منطقه کوچکی از موی سر انجام داد که این منطقه در ناحیه‌ای باشد که موهای دیگر قسمت تراشیده شده را بپوشاند.

در واقع انجام کاشت مو بدون تراشیده شدن موی سر بسته به تجربه و مهارت پزشک متخصص شما دارد که تا چه حد بتواند بدون تراشیدن سر عمل جراحی پیوند شما را انجام دهد، بدون این که باعث بروز مشکلی شود. بنابراین اگر می‌خواهید عمل زیبایی کاشت مو شما بدون تراشیده شدن موهای سر شما انجام شود باید برای انجام عمل پیوند مو از یک پزشک متخصص و با تجربه در این کار کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است فرد انتخابی شما نتواند بدون تراشیدن موهای سر عمل کاشت مو طبیعی را به خوبی انجام دهد و شما بعد از انجام عمل جراحی پیوند مو با مشکلات زیادی مواجه شوید.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

 

همانطور که گفته شد، تراشیدن مو برای انجام کاشت مو نگرانی و دغدغه‌هایی برای افراد مخصوصا بانوان به وجود خواهد آورد، در واقع در مواردی افراد به همین علت از مراجعه به پزشک و درمان کم پشتی و طاسی سر خود، خودداری خواهند کرد. در این شرایط ترمیم مو، این مشکل را برطرف کرده و راه حل بسیاری از نگرانی‌ها خواهد بود. نتراشیدن مو مزایا و معایبی خواهد داشت که در ادامه درباره هریک از آنها توضیحاتی آورده شده است.

مزایای نتراشیدن مو بطور کامل برای کاشت مو

 • کمتر کسی متوجه کاشت مو شما خواهد شد در نتیجه کاملا عادی جلوه خواهد کرد.
 • دوران نقاهت کوتاه مدتی خواهید داشت. معمولا افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، پس از گذشت یک روز به روند عادی زندگی خود باز خواهند گشت.
 • برای انجام ترمیم مو دیگر نیازی به تراشیدن موهای خود نخواهید داشت و برداشت فولیکول‌ها و جایگذاری آنها در نقاط مورد نظر با وجود مو نیز انجام خواهد شد.
 • در این نوع کاشت مو، طول موها نباید خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد. اندازه معمول موها می‌تواند بین 6 الی 7 سانتی باشد این در حالتی است که اگر بخواهید کاشت مو به صورت معمولی داشته باشید، موها باید بطور کامل تراشیده شوند.
 • همانطور که میدانید، پس از انجام ترمیم مو شاهد زخم و تعدادی اسکار بر پوست سر خود خواهید بود اما در این روش به علت وجود موهای بلند این اسکار و زخم‌ها پوشیده شده و قابل رویت نخواهند بود.
 • بطور کلی کاشت مو، یکی از عمل‌های حساس بوده که نیازمند دقت بالایی می‌باشد. زیرا پزشک متخصص کاشت مو می‌بایست با دقت فراوان فولیکول‌ها را جدا کرده و در محل‌های مورد نظر قرار دهد.

به همین علت زمانی که طول موها نسبت به حالت عادی افزایش یافته است، به تبع آن دقت پزشک برای برداشت دقیق فولیکول‌ها و کاشت مجدد آنها، باید افزایش یابد. همین امر سبب شده که تعداد گرافت‌های کاشته در یک جلسه کاهش یابد و در نتیجه شاید نیاز به انجام چندین مرحله کاشت مو داشته باشید.

مطالب بیشتر: کاشت مو اقساط

 

معایب نتراشیدن مو بطور کامل برای کاشت مو

 • همانگونه که گفته شد، کاشت طبیعی مو به خودی خود یکی از دقیق‌ترین عمل‌های زیبایی موجود می‌باشد اما زمانی که شما تصمیم به انجام کاشت مو بدون تراشیدن موی سر خود، دارید باید در انتخاب پزشک خود خیلی محتاطانه عمل نمایید. زیرا این روش مستلزم یک پزشک متخصص با تجربه و مهارت بالا می‌باشد.
 • اگر می‌خواهید که تنها در یک جلسه کاشت مو بدون تراشیدن موی سر خود انجام دهید، باید گفت که به علت نیاز بالا به دقت و توجه، تعداد پیوندها کاهش خواهد یافت در نتیجه شما شاهد تراکم کمتری نسبت به حالت معمول خواهید بود.
 • همانند سایر روش‌های کاشت مو، پیوندهای زده شده بین هفته دوم تا چهارم خارج شده و شما شاهد ریزش مو خواهید بود.
 • نسبت به سایر روش‌های کاشت طبیعی مو نیازمند زمان بیشتری خواهد بود.
 • به علت دقت بالا و مهارت بالای پزشک در مقایسه با سایر روش‌های کاشت مو، هزینه‌ی بیشتری برای بیمار به همراه خواهد داشت.

مطالب بیشتر: کاشت مو جلوی سر

چه کسانی نیازمند به کاشت مو بدون تراشیدن موهای خود می‌باشند؟

مو یکی از فاکتورهای لازم و ضروری در افزایش جذابیت و اعتماد به نفس در بین افراد خواهد بود. اما بسیاری از عوامل نظیر بیماری، افزایش سن، استفاده از مواد و شامپوهای شیمیایی و غیره موجب می‌شوند که فولیکول‌های مو ضعیف شده و فرد شاهد ریزش موهای خود باشد. در این بین افرادی وجود خواهند داشت که حفظ ظاهر موهای خود نسبت به سایر افراد از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد. از این قبیل افراد میتوان به بازیگران، نماینده‌ها، ورزشکاران و سایر افرادی که به دلیل ماهیت شغلی خود، مجبور به حفظ ظاهر خود می‌باشند، اشاره کرد.

زیرا این افراد نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر در معرض دیده شدن می‌باشند و برای این قبیل افراد، آراستگی ظاهری حائز اهمیت می‌باشد. کاشت مو بدون تراشیدن موی سر موجب شده که بعد از مدت کوتاهی به محل کار خود بازگشته و بدون اینکه کسی متوجه شود، شروع به انجام مجدد کار خود نمایند. از دیگر افرادی که کاشت طبیعی مو به آنها توصیه می‌شود، بانوانی می‌باشند که همواره به زیبایی و ظاهر خود اهمیت داده و نگران کم پشتی موهای خود می‌باشند.

همچنین افرادی که از ترمیم مو استفاده نمایند، طی 6 تا 12 ماه پس از کاشت مو شاهد رشد تدریجی موهای خود خواهند بود و کمتر کسی متوجه تغییر عمده در ظاهر آنها خواهد شد. امید است با مطالب ذکر شده و بازگو کردن مزایا و معایب کاشت مو بدون تراشیدن موی سر، کمکی به شما کاربر گرامی شده باشد تا علاوه بر حفظ ظاهر و آراستگی خود، به نتایج دلخواه نیز دست یابید.

مطالب بیشتر: کاشت مو ارزان

 

آیا در کنار موی پرپشت امکان کاشت مو وجود دارد؟

همانطور که گفته شد انجام عمل زیبایی کاشت مو بدون تراشیده شدن موهای سر بیشتر به مهارت‌های پزشک متخصص زیبایی شما بستگی دارد و اینکه تا چه حد بتواند عمل جراحی کاشت مو شما را بدون تراشیده شدن موهای سر انجام دهد. اما راهکارهایی هم برای جلوگیری از تراشیده شدن موهای سر در انجام عمل جراحی کاشت مو طبیعی وجود دارد که می‌توانید از این راهکار‌ها برای جلوگیری از تراشیده شدن موهای سر خوتان استفاده کنید.

 • می‌توانید ناحیه بانک مو را به میزان اندکی بتراشید ولی ناحیه تحت درمان را به همان صورت باقی بگذارید.
 • می‌توانید به طور محدود ناحیه تحت درمان و یا بانک مو را بتراشید. در واقع تراشیده شدن این نواحی باید به میزانی باشد که موهای اطراف آن نواحی بتواند قسمت تراشیده شده را بپوشاند.
 • اگر سر شما طاس باشد دیگر نیازی به تراشیده شدن سر خود برای انجام عمل پیوند مو پیدا نمی‌کنید. ولی اگر موهای پرپشتی دارید، انجام عمل پیوند مو بدون تراشیده شدن برای پزشک شما بسیار سخت خواهد بود و به دلیل نیازمند بودن به دقت بالا ممکن است بسیار وقت گیر هم باشد.

برای بهتر انجام شدن عمل پیوند مو می‌توانید تعداد پیوند مو را در هر جلسه کاهش دهید و تعداد جلسات را افزایش دهید تا عمل زیبایی کاشت مو شما به خوبی و با دقت کافی انجام شود. در این صورت می‌توانید احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام عمل را هم تا حد زیادی کاهش دهید.

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

هزینه‌های ناشی از کاشت مو بدون تراشیدن سر

هزینه‌های مصرفی ناشی از انجام عمل زیبایی کاشت به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که گفته شد روش‌های مختلفی برای انجام عمل جراحی پیوند مو وجود دارد. انجام شدن عمل کاشت مو طبیعی به هر کدام از روش‌ها ممکن است هزینه مصرفی متفاوتی را دارا باشد.

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

البته هزینه‌های مصرفی هر روش عمل کاشت مو در صورتی که بدون تراشیدن موی سر انجام شود هزینه‌های مصرفی بیشتری را در بر می‌گیرد. به این دلیل که همانطور که گفته شد انجام عمل hair transplant بدون تراشیدن موهای سر به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و بسیار زمان بر است. به همین دلیل نتراشیدن سر در انجام عمل زیبایی کاشت مو می‌تواند به هزینه‌های مصرفی عمل جراحی بیافزاید. البته عوامل دیگری هم مانند پزشک انتخابی شما در میزان هزینه‌های مصرفی عمل پیوندمو موثر است. هزینه‌های دریافتی هر پزشک بسته به میزان شهرت و تجربه پزشک با پزشک دیگر متفاوت است.

هزینه‌هایی مانند هزینه‌های دریافتی کلینیک زیبایی و یا بیمارستان در میزان هزینه‌های مصرفی عمل زیبایی کاشت مو دخیل است؛ اما راه‌هایی مانند تحت پوشش قرار گرفتن بیمه می‌تواند به کاهش هزینه‌های مصرفی کمک کند. معمولا هزینه‌های مصرفی عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند؛ اما برای هر عمل زیبایی برخی موارد استثنا وجود دارد که در شرایطی تحت نظر بیمه قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با مطالعه این موارد در سایت شرکت بیمه خود اطلاع یابید که به عمل کاشت مو شما می‌تواند بیمه تعلق بگیرد یا خیر.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کادر پزشکی هلیا بنده 28 سالم هست و درمکانی کار می کنم که مواد شیمیای استفاده می شود و به همین دلیل از کلاه مخصوص استفاده می کنیم میخوام بدونم که کاشت مو انجام بدم تا چند روز نیازه که استراحت کنم و تو محل کار به دلیل وجود مواد شیمیای مشکلی پیش نمیاد ؟

  1. سلام دوست من
   وقتتون بخیر
   نیاز است تا 1 هفته بعد از کاشت مو در کلینیک هلیا ، به استراحت بپردازید.
   باسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)