1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو بدون کوتاهی و تراشیدن سر در ۱ جلسه

کاشت مو بدون کوتاهی و تراشیدن سر در ۱ جلسه

پیوند مو بدون تراشیدن سر توسط دکتر خراسانی

با معرفی متد کاشت موی طبیعی، رویای افرادی که طی اتفاقات مختلف اعم از اکتسابی و ژنتیکی، موهای خود را از دست داده بودند به حقیقت پیوست. طولی نکشید که انواع روش‌ها برای کاشت مو معرفی شدند. یکی از مسائلی که برای این روش بسیار به چشم داوطلبین می‌آید، تراشیدن موی سر برای برداشتن و پیوند زدن فولیکول مو می‌باشد. بسیاری از این افراد (مخصوصا خانم‌ها) از این که مجبورند قبل از انجام کاشت، موهای خود را بتراشند دلهره دارند. یک سوال متداول که در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا از ما پرسیده می شود این است که “آیا می‌توانیم پیوند مو بدون تراشیدن سر را انجام دهیم؟”

دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک مجموعه کلینیک زیبایی هلیا در پاسخ به این سوال می‌گویند: در حالی که انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر امکان پذیر است، اما پاسخ قطعی واقعاً به وضعیت هر فرد بستگی دارد.

اینفوگرافی کاشت مو بدون تراشیدن سر
اینفوگرافی کاشت مو بدون تراشیدن سر

اگر فقط یک ناحیه کوچک برای کاشت مو تحت درمان باشد، تیم جراحی می‌تواند از تراشیدن ناحیه اهدا کننده و ناحیه گیرنده جلوگیری نماید. با این حال، این امر می‌تواند تمام روند کار را به چالش بکشد. بنابراین به طور کلی ترجیح داده می‌شود که در صورت امکان، هر دو قسمت اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو اصلاح شود. اما اگر زیباجویان عزیز اصرار بر ایمپلنت مو بدون تراشیدن سر دارند، ما با نهایت احترام و افتخار این خواسته آنان را برآورده می‌کنیم. در ادامه با کلینیک هلیا همراه باشید تا به بررسی تمام جوانب این روش و هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر بپردازیم.

پیوند مو بدون تراشیدن سر
کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه شکل است؟
مراحل برداشت و کاشت مومراحل ریزش و رشد مو در بازه زمانی سه ماهه
 

 

 

 

کاشت مو به روش اف یو تی

1. اعمال بی‌حسی

2. برداشت یک نوار از بافت مو از ناحیه بانک مو (معمولا پشت سر)

3. بخیه برش ایجاد شده در ناحیه اهداکننده

4. آماده‌سازی نوار مو برای کاشت زیر میکروسکوپ‌های مخصوص و پیشرفته

5. ایجاد سوراخ‌های مینسک در نواحی کاشت مو

6. پیوند دادن فولیکول‌های استخراج شده در نواحی طاسی و کم‌پشت

7. تجویز دارو و توصیه‌های مراقبتی لازم برای دوران نقاهت

1. مشاهده عوارض جانبی احتمالی ناشی از کاشت مو نظیر زخم، خونریزی، عفونت، درد، ورم و التهاب و مواردی از این قبیل در هفته اول

2. از بین رفتن عوارض جانبی ایجاد شده بعد از کاشت در هفته دوم

3. مشاهده ریزش در موهای کاشته شده که اصطلاحا شوک ریزشی نامیده می‌شود در هفته سوم

4. اتمام ریزش مو در هفته چهارم

5. آغاز رشد تمامی موهای کاشته شده توسط پزشک متخصص در ماه دوم تا سوم بعد از کاشت مو

آیا برای کاشت مو، موهای سر به طور کامل تراشیده می‌شود؟

ایا برای کاشت مو باید کچل کرد؟ با روش FUE یا برداشت واحد فولیکولی، هر فولیکول به صورت جداگانه از پوست سر زیباجو خارج می‌شود. از آنجایی که تشخیص دقیق و برداشتن فولیکول‌های سالم با موهای کوتاه‌تر آسان‌تر است، اکثر پزشکان ترجیح می‌دهند ناحیه اهداکننده (بانک مو) را به ‌منظور ایجاد حداکثر قدرت دید بتراشند. با این حال لازم نیست قبل از جراحی ایمپلنت، کل سر خود را بتراشید. تیم پزشکی ما در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا یک گزینه جذاب را پیش روی شما قرار می‌دهند و این گزینه چیزی نیست جز کاشت مو بدون کوتاهی ! بنابراین اپراتورهای ما در صورت تمایل شما تنها بخشی از پشت سرتان را تراشیده تا استخراج فولیکول‌های موی سالم را برای دکتر حمیدرضا خراسانی آسان‌تر کنند.

آیا میتوان بدون تراشیدن سر کاشت مو انجام داد؟

روش‌های زیادی برای پیوند طبیعی مو وجود دارد که در اکثر روش‌ها معمولا پزشکان برای کاشت موی طبیعی، قسمت گیرنده و یا قسمتی از بانک مو را می‌تراشند تا بتوانند با دقت بیشتری پیوند مو را انجام دهند. اما روش‌هایی هم در کاشت مو وجود دارد که نیازی به تراشیدن مو سر برای پیوند فولیکول مو ندارد. یکی از روش‌های رایج کاشت مو بدون تراشیدن موهای سر، کاشت مو به روش FUT است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو بدون کچلی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

کاشت مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟

کاشت مو یک نوع عمل زیبایی است که برای رفع مشکل کم‌حجمی موی سر و یا طاسی سر انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید برای پیوند فولیکول مو باید برخی از نکات مراقبتی را رعایت کنید و برخی کارها را برای داشتن آمادگی لازم قبل از ایمپلنت مو انجام دهید. در برخی مواقع برای کاشت طبیعی مو ممکن است به تراشیدن سر لازم باشد به همین دلیل ممکن است قبل از تراشیدن سر، سوال‌های زیر برای شما ایجاد شود:

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

آیا تراشیدن موی سر برای انجام کاشت موی طبیعی لازم است؟ پیوند مو بدون تراشیدن سر به چه صورت است؟ در واقع نتراشیدن موی سر برای افرادی که موهای بلندی دارند و یا به زیبایی خود اهمیت می‌دهند بسیار مهم است. به همین دلیل دیده شده است که اکثر این افراد به خصوص خانم‌ها برای نتراشیدن موهای سر خود از انجام کاشت طبیعی مو سر باز می‌زنند.

به همین دلیل پاسخ به این سوال که آیا می‌توان کاشت مو را بدون تراشیدن موهای سر انجام داد برای بسیاری از افراد مهم است چرا که پاسخ این سوال می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تصمیم آن‌ها مبنی بر کاشت یا عدم کاشت موی سر بگذارد.

ایا برای کاشت مو نیاز به تراشیدن موی سر هست ؟

در این روش نیز در ابتدا پزشکان متخصص زیبایی برای کاشت مو، ناحیه‌ای از بانک مو را می‌تراشیدند اما در حال حاضر برای کاشت مو به روش FUT تنها قسمت کوچکی از پوست بانک مو را برش داده و سپس فولیکول‌های مو را از پوست بریده شده جدا می‌کنند. در ادامه کار، بعد از تزریق ماده بی‌حسی در منطقه تحت درمان کاشت موی طبیعی، سوراخ‌هایی در پوست سر ایجاد شده و فولیکول‌های جدا شده داخل آن قرار می‌گیرند. اما در واقع می‌توان در روش‌های دیگر کاشت مو نیز بدون تراشیدن مو سر یا تراشیدن منطقه کوچکی از موی سر، کاشت را انجام داد.

در واقع کاشت مو بدون تراشیده شدن موی سر بسته به تجربه و مهارت پزشک متخصص شما دارد که تا چه حد بتواند بدون تراشیدن سر، پیوند مو را انجام دهد بدون این که باعث بروز مشکلی شود. بنابراین اگر می‌خواهید کاشت موی شما بدون تراشیده شدن سر شما انجام شود باید برای انجام عمل پیوند مو از یک پزشک متخصص با تجربه در این کار کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است پزشک انتخابی شما نتواند بدون تراشیدن موهای سر عمل کاشت موی طبیعی را به خوبی انجام دهد و شما بعد از پیوند مو با مشکلات زیادی مواجه شوید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

همانطور که گفته شد، تراشیدن مو برای کاشت مو، نگرانی و دغدغه‌هایی برای افراد مخصوصا بانوان به وجود خواهد آورد. در واقع برخی از افراد به همین علت از مراجعه به پزشک و درمان کم‌پشتی و طاسی سر خود، خودداری خواهند کرد. در این شرایط، رشد مجدد مو این مشکل را برطرف کرده و راه‌حل بسیاری از نگرانی‌ها خواهد بود. نتراشیدن مو مزایا و معایبی خواهد داشت که در ادامه درباره هر یک از آن‌ها توضیحاتی بیان خواهیم کرد.

مزایای نتراشیدن مو بطور کامل برای کاشت مو

 • کمتر کسی متوجه کاشت موی شما خواهد شد و موی پیوند شده، کاملا عادی به نظر می‌رسد.
 • دوران نقاهت کوتاه مدتی خواهید داشت. معمولا افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، پس از گذشت یک روز به روند عادی زندگی خود باز خواهند گشت.
 • برای انجام ترمیم مو، نیازی به تراشیدن موی سر نبوده و برداشت فولیکول‌ها و جای‌گذاری آن‌ها در نقاط مورد نظر، بدون تراشیدن موی سر نیز انجام خواهد شد.
 • در این نوع کاشت طبیعی مو، طول موها نباید خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد. اندازه معمول موها می‌تواند بین ۶ الی ۷ سانتی‌متر باشد این در حالی است که اگر بخواهید کاشت مو به صورت معمولی صورت گیرد، موها باید بطور کامل تراشیده شوند.
 • همانطور که می‌دانید، پس از ترمیم مو، شاهد زخم و تعدادی اسکار بر پوست سر خود خواهید بود اما در این روش به علت وجود موهای بلند، این اسکار و زخم‌ها پوشیده شده و قابل رویت نخواهند بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو اقساط

معایب نتراشیدن مو بطور کامل برای کاشت مو

 • همانگونه که گفته شد، کاشت طبیعی مو به خودی خود یکی از دقیق‌ترین عمل‌های زیبایی موجود می‌باشد اما زمانی که شما تصمیم به انجام پیوند طبیعی مو بدون تراشیدن موی سر دارید باید در انتخاب پزشک خود خیلی محتاطانه عمل نمایید. زیرا این روش مستلزم مهارت بسیار بالایی است.
 • اگر می‌خواهید تنها در یک جلسه، کاشت مو بدون تراشیدن موی سر انجام شود، باید گفت که به علت نیاز بالا به دقت و توجه، تعداد پیوندها کاهش خواهد یافت در نتیجه شما شاهد تراکم کمتری نسبت به حالت معمول خواهید بود.
 • همانند سایر روش‌های کاشت مو، پیوندهای زده شده بین هفته دوم تا چهارم خارج شده و ریزش مو رخ می‌دهد.
 • نسبت به سایر روش‌های کاشت طبیعی مو، نیازمند زمان بیشتری است.
 • به علت دقت بالا و مهارت بالای پزشک در مقایسه با سایر روش‌های کاشت طبیعی مو، هزینه‌ بیشتری برای فرد به همراه خواهد داشت.

مطالب بیشتر: کاشت مو جلوی سر

چه کسانی نیازمند به کاشت مو بدون تراشیدن موهای خود می‌باشند؟

مو یکی از فاکتورهای لازم و ضروری در افزایش جذابیت و اعتماد به نفس در بین افراد خواهد بود. اما بسیاری از عوامل نظیر بیماری، افزایش سن، استفاده از مواد و شامپوهای شیمیایی و … موجب می‌شوند که فولیکول‌های مو ضعیف شده و فرد شاهد ریزش موهای خود باشد. در این بین، افرادی وجود دارند که به حفظ ظاهر موهای خود بیشتر از دیگران اهمیت می‌دهند. از این قبیل افراد می‌توان به بازیگران، نماینده‌ها، ورزشکاران و سایر افرادی که به دلیل ماهیت شغلی خود، مجبور به حفظ ظاهر خود می‌باشند، اشاره کرد. زیرا این افراد نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر در معرض دیده شدن می‌باشند و برای آن‌ها، آراستگی ظاهری اهمیت بیشتری دارد. کاشت مو بدون تراشیدن موی سر موجب شده است که بعد از مدت کوتاهی به محل کار خود بازگشته و بدون اینکه کسی متوجه شود، شروع به انجام مجدد کار نمایند.

از دیگر افرادی که کاشت طبیعی مو به آن‌ها توصیه می‌شود، بانوانی می‌باشند که همواره به زیبایی و ظاهر خود اهمیت داده و نگران کم‌پشتی موهای خود هستند. همچنین افرادی که از ترمیم مو استفاده نمایند، طی ۶ تا ۱۲ ماه پس از کاشت موی طبیعی، شاهد رشد تدریجی موهای خود بوده و کمتر کسی متوجه تغییر عمده در ظاهر آن‌ها خواهد شد. امید است با مطالب ذکر شده و بازگو کردن مزایا و معایب کاشت موی طبیعی بدون تراشیدن موی سر، کمکی به شما کاربر گرامی شده باشد تا علاوه بر حفظ ظاهر و آراستگی خود، به نتایج دلخواه نیز دست یابید.

کدام متد پیوند مو به تراشیدن سر نیاز ندارد؟

کدام روش از کاشت مو به تراشیدن مو نیاز ندارد؟

کاشت مو بدون کچلی و تراشیدن یک درخواست پرتکرار از سمت تمام متقاضیانی است که به کلینیک هلیا مراجعه می‌کنند زیرا وجود موهای منظم و متراکم موجب افزایش اعتماد به نفس فرد برای حضور در جامعه می‌شود. بنابراین اصلاً تعجب آور نیست که فردی در مورد تراشیدن سر خود در هنگام کاشت مو اکراه کند. روش‌های کاشت مو معمولا با تراشیده شدن کامل سر همراه هستند و طی این تکنیک‌ها هم ناحیه اهداکننده و هم محل گیرنده تراشیده می‌شوند.

 1. متد DHI تکنیکی است که طی آن ناحیه بانک مو “تا حدی” تراشیده می‌شود، اما این کوتاهی با الباقی موها پنهان می‌شود. اصطلاح “تراشیده نشدن مو” در واقع به این معنی است که ناحیه کوچکی در محل اهدا کننده تراشیده می‌شود اما این واقعیت که قسمتی از مو طی DHI تراشیده شده است “غیرقابل تشخیص” باقی می‌ماند.
 2. معمولا برای انجام کاشت مو به روش FUE فقط موهای ناحیه اهدا کننده تراشیده می‌شوند. اما خوب است بدانید که موها طبق تجربه هر ۳ روز یک میلی متر رشد می‌کنند و پس از ۱۴ روز مجدداً موهای ناحیه اهدا کننده به ۰.۵ سانتی متر و ۵ میلی متر می‌رسد و این بدان معناست که زنان و مردان از نظر اجتماع بسیار سریعتر مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

مطالب بیشتر: کاشت مو ارزان

آیا در کنار موی پرپشت امکان کاشت مو وجود دارد؟

همانطور که گفته شد انجام عمل زیبایی کاشت مو بدون تراشیده شدن موی سر، عمدتا به مهارت‌های پزشک متخصص بستگی دارد و اینکه تا چه حد بتواند عمل کاشت موی شما را بدون تراشیده شدن موهای سر انجام دهد. اما راهکارهایی هم برای جلوگیری از تراشیده شدن موی سر در کاشت مو طبیعی وجود دارد که عبارتند از:

 • می‌توانید ناحیه بانک مو را به میزان اندکی بتراشید ولی ناحیه تحت درمان را به همان صورت باقی بگذارید.
 • می‌توانید به طور محدود ناحیه تحت درمان و یا بانک مو را بتراشید. در واقع تراشیده شدن این نواحی باید به میزانی باشد که موهای اطراف آن نواحی بتواند قسمت تراشیده شده را بپوشاند.
 • اگر سر شما طاس باشد دیگر نیازی به تراشیده شدن سر برای انجام عمل پیوند مو نخواهد بود. ولی اگر موهای پرپشتی دارید، انجام عمل پیوند مو بدون تراشیده شدن سر برای پزشک شما بسیار سخت خواهد بود و به دلیل نیازمند بودن به دقت بالا ممکن است بسیار وقت‌گیر هم باشد.

برای بهتر انجام شدن عمل پیوند مو می‌توانید تعداد پیوند مو را در هر جلسه کاهش دهید و تعداد جلسات را افزایش دهید تا عمل زیبایی کاشت موی شما به خوبی و با دقت کافی انجام شود. در این صورت می‌توان احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام عمل را نیز تا حد زیادی کاهش داد.

ایا امکان کاشت مو برای موهای پرپرشت وجود دارد؟

هزینه‌های ناشی از کاشت مو بدون تراشیدن سر

هزینه‌های ناشی از عمل زیبایی کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که گفته شد روش‌های مختلفی برای پیوند مو وجود دارد که اجرای هر کدام از آن‌ها، هزینه خاصی نیاز دارد. البته هزینه‌های هر کدام از روش‌های کاشت مو در صورتی که بدون تراشیدن موی سر انجام شود، بیشتر خواهد شد.

هزینه کاشت مو بدون کوتاهی

به این دلیل که همانطور که گفته شد انجام عمل hair transplant بدون تراشیدن موهای سر به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و بسیار زمان‌بر است. به همین دلیل نتراشیدن سر در انجام عمل زیبایی کاشت مو می‌تواند به هزینه‌های مصرفی عمل بیافزاید. البته عوامل دیگری هم مانند پزشک انتخابی شما بر میزان هزینه‌های مصرفی پیوند مو موثر است. هزینه‌های دریافتی هر پزشک بسته به میزان شهرت و تجربه او مشخص می‌گردد.

هزینه‌های دریافتی کلینیک زیبایی و یا بیمارستان نیز بر میزان هزینه‌های مصرفی عمل زیبایی پیوند مو دخیل هستند اما راه‌هایی مانند تحت پوشش قرار گرفتن بیمه می‌تواند به کاهش هزینه‌های مصرفی کمک کند. معمولا هزینه‌های مصرفی عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند ولی برای هر عمل زیبایی برخی موارد استثنا وجود دارد که در شرایطی تحت نظر بیمه قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با مطالعه این موارد در سایت شرکت بیمه خود اطلاع یابید که خدمات بیمه به عمل کاشت مو شما تعلق می‌گیرد یا خیر.

آیا  درمان طاسی بدون کاشت مو امکان پذیر است؟

ریزش مو ممکن است در هر زمانی اتفاق بیفتد اغلب با افزایش سن و ژنتیک همراه است. طاسی سر زمانی اتفاق می‌افتد که کیسه‌های فولیکول که تک تک موها را روی پوست سر نگه می‌دارند، شروع به کوچک شدن می‌کنند و به مو اجازه می‌دهند که ریزش کنند. سوالی که بسیاری از مراجعین از ما می پرسند ” آیا می شود بدون کاشت مو، طاسی را درمان کرد؟ در دنیای پزشکی، پزشکان از PRP (پی آر پی مو) روش دیگری نیز  برای کمک به بهبود طاسی مو استفاده می کنند.  تحقیقات نشان می‌دهد که تزریق پلاکت‌های موجود در خون بیمار و فعال کردن فاکتورهای رشد می‌تواند خونرسانی به فولیکول‌های مو را بهبود بخشد و ضخامت ساقه‌های مو را افزایش دهد.

پزشک شما قبل از انجام PRP، انتظارات واقع بینانه را با شما در میان خواهد گذاشت. بهبود سلامت و ضخامت موی سر شما امکان پذیر است.

چرا کلینیک هلیا ؟

کاشت مو با روش‌هایی مانند FUE بدون تراشیدن در کلینیک فوق تخصصی پوست و موی هلیا امکان پذیر است، اما باز هم این کار به افراد و شرایط مختلف آن‌ها بستگی دارد. اگر قرار باشد فقط یک ناحیه کوچک تحت کاشت مو قرار بگیرد، پزشک ما می‌تواند بدون تراشیدن اهداکننده یا نواحی گیرنده سر شما ایمپلنت را انجام دهد با این حال، این کار ممکن است باعث شود که فرآیند پیوند مو چالش برانگیزتر شود. در هر حال ما وظیفه ما این است که مراجعان خود را از فرآیندهای این روش آگاه نماییم و از متخصصینمان قبل از هر کاری مشورت بگیریم تا مشخص شود که آیا زیباجویانمان کاندید مناسبی برای کاشت موی بدون کچلی هستند یا خیر.

تصمیمات و ترجیحات شما برای ما در اولویت قرار دارد و تصمیم اینکه موهایتان بتراشید یا نه را (در مرحله برنامه ریزی قبل از عمل کاشت مو و پس از معاینه توسط پزشکمان) مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد. شما عزیزان برای کسب آگاهی بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان در ارتباط باشید؛ مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هم وطنان عزیز خواهند بود. همچنین امکان ویزیت حضوری توسط دکتر حمیدرضا خراسانی در مجموعه ما وجود دارد و شما می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره حضوری نیز با شماره تلفن‌ ۰۹۱۲۰۶۸۷۷۳۲ تماس حاصل بفرمایید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت موخود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منابع:

drserkanaygin

bosley

innovationsmedical

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • حسین سقایی فرد
  آذر ۲۴, ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴ ق٫ظ

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کادر پزشکی هلیا بنده ۲۸ سالم هست و درمکانی کار می کنم که مواد شیمیای استفاده می شود و به همین دلیل از کلاه مخصوص استفاده می کنیم میخوام بدونم که کاشت مو انجام بدم تا چند روز نیازه که استراحت کنم و تو محل کار به دلیل وجود مواد شیمیای مشکلی پیش نمیاد ؟

  پاسخ
  • سلام دوست من
   وقتتون بخیر
   نیاز است تا ۱ هفته بعد از کاشت مو در کلینیک هلیا ، به استراحت بپردازید.
   باسپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed