مرحله دوم تزریق چربی چه زمانی است

عمل زیبایی تزریق چربی برای موارد مختلفی مانند رفع چین و چروک صورت، برجسته کردن گونه‌ها و حتی فرم دادن به سایر قست‌های بدن همانند سینه‌ها کاربرد دارد. معمولا پزشکان متخصص زیبایی، تزریق چربی را  بهترین روش جوانسازی در مقایسه با روش‌هایی همانند تزریق ژل و بوتاکس معرفی می‌کنند؛ به این دلیل که در تزریق ژل یا بوتاکس، احتمال بروز حساسیت به علت ماده خارجی وجود دارد ولی چون در عمل انتقال چربی از چربی‌های بدن خود شما برای این منظور استفاده می‌شود، لذا با بدن سازگار بوده و احتمال حساسیت وجود ندارد. عمل تزریق چربی به صورت مزایای زیادی دارد. از صرفه جویی در هزینه تا جوانسازی سلول‌های بنیادی و پوست که کاملا ظاهری جذاب و متفاوت به فرد می‌بخشند.

اینفوگرافیک مرحله دوم تزریق چربی

موارد استفاده از تزریق چربی به صورت

همانطور که گفته شد، تزریق چربی به صورت کاربرد‌های زیادی دارد. برخی برای حجم دادن به لب‌ها از این روش استفاده می‌کنند که متدی بسیار سالم است. برجسته کردن گونه‌ها، حل مشکل انحنا و زاویه بینی، از بین بردن گودی و تیرگی زیر چشم، زاویه‌دار کردن و جلو کشیدن چانه و رفع چین و چروک از موارد کاربرد انتقال چربی به صورت هستند. این عمل ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد که تاثیر فوری بر ظاهر فرد دارد.

 مرحله دوم تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت برای چه افرادی مناسب نیست؟

 1. متخصصان توصیه می‌کنند که افراد زیر ۱۸ سال از انجام این عمل خودداری کنند چرا که در این سن، رشد بدن همچنان ادامه داشته و چون فرد در دوران بلوغ قرار دارد، اختلالات هورمونی می‌تواند منجر به بیماری‌های پوستی همانند جوش صورت و یا چاقی مفرط در بدن شود؛ لذا بهتر است صبر کنید تا بدن به حالت ثبات و تعادل برسد.
 2. خانم‌های باردار که در دوران شیردهی قرار دارند، بهتر است تا حد ممکن از این عمل دوری کنند.
 3. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما باید موضوع را به متخصص اطلاع دهید؛ چون این مسئله بر صلاحیت شما تاثیر خواهد گذاشت.

مراحل تزریق چربی به صورت

در عمل زیبایی تزریق چربی به این دلیل که از چربی‌های خود بدن شخص برای درمان استفاده می‌شود احتمال بروز حساسیت کمتر از درمان‌های زیبایی دیگر است؛ زیرا بدن با تشخیص این بافت‌ها، رویکرد تهاجمی در برابر آن‌ها نمی‌گیرد و این برای جواب گرفتن سریع در زیبایی صورت عاملی تعیین‌کننده و مهم است. مراحل تزریق چربی عبارتند از:

 1. استخراج چربی از اندام‌هایی همانند شکم که چربی مقاوم دارند.
 2. تصفیه چربی با استفاده از سانتریفیوژ
 3. تزریق چربی به قسمت‌های مورد نظر صورت

این مسئله بسیار مهم است که فرد مراجعه‌کننده درباره هر یک از مراحل انتقال چربی آگاهی کافی داشته باشد. در ادامه مقاله توضیحات تکمیلی درباره مرحله دوم تزریق چربی به صورت گفته شده است.

مرحله دوم تزریق چربی به صورت

مراحل انتقال چربی
 1. استخراج چربی از بانک چربی
 2. تصفیه کردن چربی برای جداسازی ناخالصی‌ها
 3.  انتقال چربی به اندام هدف با استفاده از سرنگ‌های مخصوص
هدف از مرحله دوم ترانسفر چربی چربی به دست آمده از بدن با ترکیبات ناخالص و مایعاتی همراه است که اگر تصفیه نشود قطعاً سطح پوست صاف و یکدست نخواهد شد. همچنین چربی خالص نشده عوارضی همانند گلوله شدن و حتی عفونت را به همراه دارد.
نحوه انجام مرحله دوم انتقال چربی بعد از اینکه چربی از بدن استخراج شد، در داخل دستگاه سانتریفیوژ در سرعت و مدت زمان مشخص قرار می‌گیرد تا مواد اضافی آن جدا شده و چربی خالص بدست آید.

در چه مواقعی به مرحله دوم تزریق چربی به صورت نیاز می باشد؟

در ابتدا برای آگاهی بیشتر شما توضیح مختصری درباره هر یک از مراحل ترانسفر چربی داده می‌شود:

۱- ابتدا پزشک متخصص زیبایی باید مقدار چربی مورد نیاز برای انتقال چربی شما را از بدن شما خارج کند. خارج کردن چربی توسط عمل زیبایی لیپوماتیک صورت می‌گیرد. متخصص در این مرحله در ابتدا محلی از بدن شما که دارای سلول‌های چربی زائد است را مشخص می‌کند. معمولا چربی‌هایی که از بدن فرد خارج می‌شوند از شکم، پهلو، کمر و بازو‌ها هستند که می‌توان گفت چربی‌های شکم و پهلو دوام و مقاومت بیشتری در طول زمان دارند و در مقایسه با سایر نقاط، ماندگاری بیشتری خواهند داشت، سپس برای استخراج چربی، محل مشخص شده را بی‌حس می‌کند و عمل تخلیه را شروع خواهد کرد.

دلایل مرحله دوم تزریق چربی

۲- بعد از انجام مرحله اول عمل تزریق چربی نوبت به انجام مرحله دوم می‌رسد که در این مرحله پزشک سلول‌های چربی زائد خارج شده را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهد. محلول چربی خارج شده در دستگاه سانتریفیوژ با سرعت بسیار بالا چرخانده می‌شود تا سلول‌های چربی از مایعی که در حین استخراج با چربی همراه بوده، جدا شود.

۳- سپس در مرحله سوم پزشک با سلول‌های چربی خالص شده تزریق چربی به صورت را انجام می‌دهد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مرحله دوم تزریق چربی به صورت الزامی است؟

همانطور که گفته شد عمل تزریق چربی صورت به عنوان یک درمان زیبایی ایمن و بدون خطر در بین درمان‌های زیبایی دیگر شناخته می‌شود اما برای اینکه ضریب اطمینان کار بالا برود، باید تمام موارد جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از ترانسفر چربی صورت رعایت شود. یکی از مهم‌ترین موارد در کاهش عوارض انتقال چربی،  انجام مرحله دوم است. بعد از استخراج چربی، ترکیبات و موادی با چربی‌ها همراه هستند که اگر از چربی جدا نشوند نه تنها نتیجه خوبی از تزریق به دست نیامده بلکه عوارضی همانند عفونت را به همراه خواهد داشت.

ضرورت مرحله دوم تزریق چربی

به همین دلیل انجام مرحله دوم تزریق چربی صورت مهم است؛ زیرا باعث جلوگیری از بروز عوارض و خطرات مانند عفونت، حساسیت و ایجاد واکنش منفی بدن نسبت به تزریق می‌شود. اگر این مرحله انجام نشود حتی ممکن است دچار گلوله‌ای شدن چربی در صوت شوید و در این شرایط باید تخلیه چربی انجام شود. تخلیه چربی مرحله سختی از عمل است که در صورت نارضایتی فرد، انجام می‌گیرد.

البته در مرحله دوم ترانسفر چربی صورت علاوه بر تمیز شدن سلول‌های چربی خارج شده از بدن، سلول‌های چربی به صورت مایع در می‌آیند تا تزریق چربی صورت راحت‌تر انجام شود.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

زمان مناسب جهت انجام مرحله دوم تزریق چربی به صورت

انجام مرحله دوم عمل جراحی زیبایی تزریق چربی صورت به متخصص انتخابی شما برای انتقال چربی صورت بستگی دارد. در صورتی که شما دکتر ماهر را برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی صورت انتخاب نکرده باشید، ممکن است نداند که برای انجام مرحله دوم برای درمان زیبایی انتقال چربی صورت حساسیت به خرج دهند و از این مرحله بگذرد.

زمان مناسب مرحله دوم تزریق چربی به صورت

در این صورت ممکن است همانطور که گفته شد شما بعد از انجام عمل زیبایی تزریق چربی صورت با عوارض و خطرات ناشی از درمان مواجه شوید که برخی از خطرات غیر قابل درمان هستند. به همین دلیل لازم است برای تزریق چربی صورت خود پزشک متخصص و با تجربه‌ای را انتخاب کنید، در این صورت پزشک متخصص بعد از عمل استخراج چربی، مرحله دوم درمان زیبایی تزریق چربی به صورت را انجام می‌دهد و سپس اقدام به تزریق سلول‌های چربی می‌کند.

مطالب بیشتر: تزریق چربی از شکم به صورت

مراقبت های بعد از انجام مرحله دوم تزریق چربی به صورت

عوامل مختلفی بر کاهش احتمال عوارض و خطرات ناشی از انتقال چربی تاثیر دارد. یکی از موارد مهم دیگر، انجام مراقبت‌های بعد از انجام تزریق چربی صورت است. با انجام نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق چربی صورت شما می‌توانید نتیجه بهتری را از تزریق چربی بگیرید. یکی دیگر از تاثیراتی که رعایت نکات مراقبتی بعد از انتقال چربی صورت به دنبال خواهد داشت این است که ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی صورت را هم افزایش می‌دهد. ماندگاری در عمل زیبایی، واقعا مقوله‌ای جدا است. اگر دوست دارید ماندگاری چربی بیشتر باشد، باید یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه مقاله برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از انتقال چربی صورت را بیان خواهیم کرد:

مراقبت های مرحله دوم تزریق چربی

 1. نشت مایع از برش‌های کوچک در چند روز اول بعد از عمل طبیعی است. این اتفاق معمولا در ۲۴ ساعت اول رخ می‌دهد و شما باید در صورت مشاهده، ناحیه مورد نظر را با گاز تازه بشویید.
 2. اگر پزشک توصیه نکرده و حالت گلوله شدن در پوست ندارید، سعی کنید از ماساژ دادن به صورت بپرهیزید؛ زیرا حالت طبیعی صورت خراب می‌شود.
 3. تا دو هفته بعد از انجام عمل از انجام فعالیت‌های ورزشی یا ورزش شدید خودداری کنید.
 4. به هیچ‌وجه مقابل تابش نور آفتاب قرار نگیرید؛ زیرا ممکن است باعث تغییر فرم چربی تزریق شده گردد.
 5. همچنین از حضور در سولاریوم خودداری کنید. حداقل تا دو هفته این موضوع را رعایت کنید.
 6. بیشتر افرادی که تحت درمان قرار گرفته‌اند بعد از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، با تورم در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شوند. اما معمولاً کبودی در ناحیه تحت درمان دیده نمی‌شود. تمرینات هوازی باعث افزایش فشار خون و افزایش میزان کبودی و تورم می‌شود؛ لذا توصیه می‌شود حداقل تا ۲ هفته از فعالیت‌های هوازی جلوگیری کنید.
 7. به مدت ۴۸ ساعت بعد از انجام پیوند چربی، داشتن رژیم غذایی نرم و نوشیدنی‌های سرد کمک می‌کنند تا از التهاب و تورم جلوگیری شود.
 8. گذاشتن ژل‌های یخ‌زده بر روی ناحیه تزریق شده، بهترین کاری است که می‌توانید برای رفع التهاب و ورم پوستی انجام دهید.
 9. از مصرف الکل و سیگار باید به مدت ۲ هفته اجتناب شود. به این دلیل که این مواد باعث تشدید عارضه کبودی خواهد شد.
 10. توصیه پزشکان این است که انجام عمل خالکوبی به زمان دیگری موکول شود؛ زیرا ورم و کبودی، همچنان تا چند روز ادامه‌دار خواهد بود.
 11. باید مصرف نمک را کم کنید تا ورم پوستی شدیدتر نشود.
 12. باید تا مدت مشخصی که پزشک اعلام می‌کند از حضور در سونا، استخر و جکوزی دوری کنید.
 13. در روز‌های اول هم از شستشوی صورت خودداری کنید.

همانطور که می‌دانید، داشتن پزشکی حاذق و متخصص، تزریق چربی به صورت را به خوبی پیش خواهد برد اما متقاضی باید برخی نکات را بداند و طبق آن‌ها پیش برود به همین دلیل بهتر است تمام مطالب بالا را خوانده و رعایت کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code