1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. ۳۵ توصیه مهم مراقبت قبل و بعد از کاشت موی سر

۳۵ توصیه مهم مراقبت قبل و بعد از کاشت موی سر

مراقبت های ویژه و مهم قبل و بعد از پیوند مو

کاشت مو از جمله عمل‌های زیبایی است که انجام آن نیازمند ظرافت‌های گسترده‌ای است.ریرش مو امروزه به مسئله‌ی شایعی بین مردان و زنان تبدیل شده است. تارها و فولیکول‌های مو بسیار حساسند و در برابر ناهنجاری‌های محیطی و بیماری‌ها آسیب می‌بینند. ریزش پیوسته و بیش از حد موهای با هر دلیلی سرانجام منجر به طاسی سر می‌شود. مشکلی که برای بسیاری از افراد و به ویژه بانوان آزار دهنده است.

در چنین شرایطی بهره‌مندی از روش‌های درمانی برای توقف ریزش مو و کاشت مو موثر است. کاشت مو تاکنون به عنوان یکی از راه‌های برای پیوند موهای طبیعی به صورت دائمی تایید شده است. اما انجام عمل کاشت مو به تنهایی برای داشتن موهایی سالم و پرتراکم کافی نیست. رفتارهای مراقبتی پیش و پس از فرآیند کاشت مو تاثیر زیادی در نتیجه کاشت مو خواهد داشت. از این رو در این مطلب به اهمیت این مراقبت‌ها در کاشت مو می‌پردازیم.

اینفوگرافی راهنمای توصیه های قبل و بعد از کاشت مو
اینفوگرافی راهنمای توصیه های قبل و بعد از کاشت مو

۱۳ دستورالعمل مهم قبل از انجام کاشت مو

برای نتیجه‌گیری عالی و موثر واقع شدن فرآیند کاشت طبیعی مو، باید قبل از کاشت مو چندین نکته را رعایت کنید:

 1. از مصرف ویتامین و مکمل‌ها به مدت دو هفته قبل از کاشت مو خودداری کنید. به ویژه ویتامین E که باعث رقیق شدن خون می‌شود.
 2. مصرف داروهایی مانند آسپرین و سایر داروها که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، تا دو هفته قبل از کاشت مو ممنوع است.
 3. نوشیدنی‌های الکلی باعث رقیق شدن خون خواهند شد. دو هفته تا یک ماه پیش از پیوند طبیعی مو این نوشیدنی‌ها را کنار بگذارید.
 4. یک ماه پیش از موعد کاشت موی طبیعی، رژیم‌های خاص غذایی را کنار بگذارید. بدن شما باید برای کاشت مو آماده باشد. بنابراین کمبود انرژی و مواد معدنی را در طول این مدت تقویت کنید. کمبود مواد معدنی در بدن باعث می‌شود دوره ریکاوری و بهبود پس از پیوند، طولانی‌تر شود.
 5. یک هفته مانده به روز مشخص شده، از ورزش و فعالیت‌های سخت خودداری کنید.
 6. سعی کنید شب‌ قبل از کاشت مو، زودتر بخوابید و بیشتر استراحت کنید.
 7. در خصوص مصرف داروهای احتمالی خود در روزهای پیش از کاشت و پس از آن لازم است با پزشک خود مشورت کنید. معمولا توصیه می‌شود داروهای ضد افسردگی و رقیق‌کننده‌ خون در روزهای منتهی به فرآیند کاشت مو استفاده نشوند. حتما با پزشک خود در این باره صحبت کنید و از او مشورت بگیرید.
 8. سعی کنید در روز پیوند مو، لباس مناسب بپوشید. برای انجام عمل زیبایی کاشت مو از پیراهن‌های دکمه‌دار استفاده کنید تا در هنگام تعویض بعد از پیوند مو با سر شما تماسی نداشته باشد.
 9. حتما از یک نفر درخواست کنید تا پس از اتمام پیوند طبیعی مو همراه شما باشد.
 10. شب قبل از فرآیند کاشت از مصرف مواد غذایی پر قند‌، پروتئین‌ و کربوهیدرات پرهیز کنید. بهتر است شام سبکی میل کنید.
 11. شب قبل از کاشت موی طبیعی حمام کنید زیرا تا چند روز از حمام کردن خبری نیست.
 12. از مصرف غذاهای پر چرب و سنگین در وعده غذایی قبل از کاشت مو خودداری کنید.
 13. مصرف سیگار و دخانیات در نتیجه نهایی کار تاثیرات منفی داشته و بر روند بهبود موهای کاشته شده اثر مخرب می‌گذارد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند حداقل به مدت دو هفته مانده به عمل کاشت مو سیگار را ترک کنند.

توصیه های قبل از کاشت مو

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

اهمیت کوتاهی مو قبل از کاشت مو

یکی از توصیه‌هایی که معمولا پیش از ایمپلنت مو عنوان می‌شود، کوتاه کردن موی سر است. البته کوتاهی موها به روش مورد استفاده برای کاشت مو بستگی دارد. در این خصوص پزشک شما تصمیم‌گیرنده‌ نهایی است. اگر نیاز باشد، به شما یادآوری می‌کند که موهای خود را کوتاه کنید. برای اجرای راحت‌تر پیوند، موهای قسمت اهدا‌کننده باید کمی بلند باشند. همچنین بلند بودن موها در قسمت بانک مو برای پوشاندن جای زخم‌های ایجاد شده موثر است. البته این زخم‌ها پس از مدتی از بین می‌روند و اثری از آن‌ها نمی‌ماند.

مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو

رعایت اصول و نکات مراقبتی پیش و پس از کاشت مو به یک اندازه اهمیت دارند. لذا برای به دست آوردن یک نتیجه‌ عالی از پیوند مو، حتما نکات ذکر شده در ادامه‌ این مطلب را رعایت کنید. این نکات در بهبود زخم‌ها و رشد بهتر موی کاشته‌شده موثر هستند:

 • اگر چه عفونت در پوست سر بعد از کاشت مو بسیار نادر است اما برای احتیاط بیشتر توصیه می‌شود دو هفته از هر گونه گرد و غبار و محیط دارای باکتری دوری کنید.
 • به هیچ عنوان ناحیه اهدا کننده (پشت سر) و یا فولیکو‌ل های کاشته شده را لمس نکنید. هر گونه تنش و فشار به این نواحی منجر به آسیب به فرآیند پیوند فولیکول‌های مو می‌شود. اگر در شرایطی خاص مجبور شدید که این نواحی را لمس کنید، قبل از آن دست‌ها کاملا ضدعفونی شود تا احتمال بروز عفونت در آن ناحیه به حداقل برسد. توجه داشته باشید هرگونه درد، قرمزی و تورم در ناحیه‌‌ تحت پیوند را با دکتر خود در میان بگذارید.
 • مراجعه کننده پس از کاشت مو می‌تواند به روند روزمره زندگی خود برگردد. بین ۳ الی ۵ روز پس از پیوند فولیکول‌ها استراحت لازم است.
 • بهتر است بعد از پیوند مو، با همراه خود به منزل برگردید زیرا تاثیرات داروی بی‌حسی بعد از کاشت باقی خواهد ماند.
 • پس از کاشت مو سعی کنید در هنگام خواب به شکلی بخوابید که ناحیه کاشت با بالش تماسی نداشته باشد. ناحیه‌ کاشت نباید به هیچ عنوان تحت فشار قرار گیرد زیرا باعث آسیب دیدن فولیکول‌های مو خواهد شد.

مراقبت قبل و بعد از کاشت مو

 • گرما به فولیکول‌های تازه پیوند شده آسیب می‌رساند. به این ترتیب باید از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید. سعی کنید زیاد فعالیت نداشته باشید یا در جای گرم حضور نداشته باشید. حرکات ورزشی، با تعریق بدن و پوست سر همراه خواهد بود که برای پیوند مو مضر هستند.
 • از پوشیدن کلاه و روسری خودداری کنید.
 • از استحمام به مدت ۲ الی ۳ روز پس از کاشت موی طبیعی خودداری کنید تا باعث بروز عفونت در محل پیوند شده نشود.
 • برای پیشگیری از تورم پوست بعد از کاشت مو، به هنگام خواب سر را در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید. این امر باعث بهبود خون‌رسانی به ناحیه تحت پیوند مو می‌شود در نتیجه زخم‌های ناشی از کاشت مو، زودتر التیام پیدا خواهند کرد. از سویی دیگر این کار از متورم شدن پیشانی جلوگیری می‌کند. کمپرس یخ هم برای مقابله با ورم موثر است.
 • تا سه الی چهار روز بعد از پیوند، از خوردن بستنی و یا داروی آسپرین باید پرهیز شود.
 • استفاده از مشروبات الکلی بخصوص در ۴۸ ساعت اولیه بعد از کاشت مو اکیدا ممنوع است. حتی بعد از آن هم توصیه می‌شود که ترجیحا از مشروباتی با درصد الکل بسیار پایین استفاده شود زیرا الکل، خون را رقیق کرده و احتمال خون‌ریزی در زخم‌ها بیشتر می‌شود.
 •  استفاده از سیگار، گردش خون را کاهش داده و اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌ها دچار مشکل خواهد شد. در نتیجه بهبود زخم‌های روی سر با کندی صورت می‌گیرد. همچنین خطر ابتلا به عفونت و به جا ماندن اثر زخم روی سر افزایش می‌یابد.

اقدامات مفید بعد از پیوند مو

مطالب بیشتر: روش های کاشت مو

بایدها و نبایدهای دوران نقاهت پس از کاشت مو

روند بهبود برای تمامی افراد پس از کاشت مو یکسان است. اما این زمان ممکن است برای برخی کوتاه و برای برخی دیگر طولانی‌تر باشد. پس از پایان فرآیند پیوند مو، ناحیه کاشت پانسمان می‌شود که باید تا چند روز نگهداری گردد. سایر نکات مراقبتی که باید در دوره نقاهت به آن‌ها توجه داشته باشید، در ادامه عنوان می‌شود:

 • از برداشتن وزنه سنگین در فاصله ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل خودداری کنید.
 • از سونا بخار و آفتاب گرفتن تا حداقل سه هفته پرهیز کنید و حتی توصیه می‌شود از برقراری رابطه جنسی تا حداقل یک هفته بعد از پیوند مو خودداری شود. مطالب بیشتر: علت محدودیت رابطه جنسی بعد از کاشت مو چیست
 • بعد از پیوند فولیکولی مو، ممکن است مقداری درد در ناحیه کاشت شده داشته باشید. برای رفع این دردهای جزئی می‌توانید از داروهای ضد درد استفاده کنید.
 • علاوه بر آن، پزشک برای بیمار داروهای آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد تا فرد آن را طی چند روز مصرف کند و از بروز عفونت جلوگیری شود.
 • بعد از گذشت سه روز از انجام کاشت مو، می‌توانید موهای خود را در حمام بشویید. این کار را بسیار با احتیاط انجام دهید و مراقب باشید آب به فولیکول‌های تازه پیوند شده نفوذ پیدا نکند.
 • پس از گذشت چند روز که دیگر شستشوی موها منعی نداشته باشد، باید این کار را با احتیاط انجام دهید. هنگام شستن موهای کاشته شده در حمام، می‌توانید پوست سر و موها را به آرامی شستشو دهید. دقت کند پیوندهای جدید را از ریشه جدا نکنید.
 • پس از گذشت دو الی سه هفته پس از ایمپلنت مو، تمامی موهای کاشته شده از بین خواهد رفت و ریزش می‌کنند اما جای نگرانی نیست. این روند کاملا طبیعی است و دوباره موهای جدیدی شروع به رویش خواهند کرد.
 • هنگام شانه زدن موها هم باید با احتیاط رفتار کنید. شانه را به آرامی حرکت دهید تا باعث نشود ریشه‌های تازه کاشته شده آسیب ببینند.
 • از سشوار به خصوص در دو هفته ابتدایی بعد از پیوند مو به شدت پرهیز کنید. مخصوصا سشوار کشیدن با باد بسیار گرم می‌تواند بسیار مخرب باشد.
 • اغلب پزشکان برای رشد سریع‌تر موها از داروی ماینوکسیدیل استفاده می‌کنند اما تا به امروز میزان تاثیرگذاری آن بر رشد موها هنوز مشخص نشده است.
 • به محض این که پوسته‌ دور ریشه‌های تازه کاشته شده از آن‌ها جدا شد، می‌توانید موهای خود را رنگ کنید. حتی در این زمان امکان کوتاه کردن موها وجود دارد.
 • معمولا پس از گذشت ۶ الی ۹ ماه، بیش از ۶۰ درصد فولیکول‌های کاشته شده کاملا رشد خواهند کرد.

نکاتی برای دوران نقاهت کاشت مو

در این مطلب اقدامات قبل از کاشت مو و توصیه ‌های بعد از کاشت مو عنوان شد. نتیجه‌ نهایی کار تنها به رفتار شما در روزهای قبل و پس از کاشت مو بستگی خواهد داشت. مفتخریم اعلام کنیم پیوند مو با روش میکروگرافت در ایران تنها در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با همکاری و دریافت مجوز معتبر از ترکیه و آلمان قابل انجام است. مجوز انحصاری این روش در اختیار کلینیک هلیا و دکتر خراسانی است. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

میوه ‌های مفید بعد از کاشت مو

چه غذاهایی بعد از کاشت مو بخوریم؟ رژیم غذایی ما بعد از ایمپلنت مو، نقش بسیار مهمی در سرعت ترمیم زخم و تقویت فولیکول‌ها ایفا می‌کند. بنابراین متخصص قبل از اینکه کاشت مو را برای شما انجام دهد، حتماً نکاتی را در مورد تغذیه برای شما بیان خواهد کرد و لیستی از میوه ‌های مفید بعد از پیوند مو را به شما معرفی می‌کند. برای مثال مهمترین میوه‌هایی که می‌توانید بعد از کاشت مو استفاده کنید و از تأثیرات مفید آن‌ها برای التیام زخم‌ها و همچنین تقویت فولیکول‌ها بهره‌مند شوید عبارتند از:

 1. پیشنهاد می‌کنیم میوه‌های حاوی ویتأمین a شامل هویج، سیب زمینی شیرین، اسفناج، کدو تنبل و کلم را به وفور استفاده کنید.
 2. همچنین میوه‌های حاوی ویتأمین سی شامل مرکبات، کلم بروکلی و انواع فلفل نیز می‌تواند برای شما بسیار اثربخش باشد. به خصوص اینکه ویتأمین c یک آنتی‌اکسیدان قوی است و زخم‌های پوستی شما و فولیکول‌ها را از رادیکال‌ها در ‌امان نگه خواهد داشت.
 3. مصرف میوه‌های دیگر همانند آناناس را به دلیل اینکه تأثیر بسیار زیادی در ترمیم زخم و کاهش ورم پوستی دارد، توصیه می‌کنیم. به خصوص در دو هفته اول بعد از کاشت مو، آناناس را به مقدار زیاد مصرف کنید تا زخم‌ها هر چه زودتر التیام پیدا کنند.
 4. مصرف میوه‌های آبدار همانند هندوانه نیز بسیار مفید است چون در دوره نقاهت بعد از کاشت مو باید آب بیشتری مصرف کنید تا خونرسانی با قدرت بیشتر در محل زخم‌ها و فولیکول‌ها انجام گیرد. بنابراین مصرف میوه‌های آبدار، از یک سو آب بدن را تأمین می‌کند و از سوی دیگر نقش تغذیه‌کنندگی نیز دارد.
 5. خوردن میوه‌های حاوی آهن همانند اسفناج و کلیه سبزیجات، به دلیل اینکه تأثیر بسیار زیادی بر روی فولیکول‌ها دارند نیز به شدت توصیه می‌شود.

قبل و بعد از کاشت مو طبیعی

بعد از کاشت مو چه چیزی نخوریم

سلامت مو به طور جدایی ناپذیری با سطح مواد مغذی در بدن مرتبط است؛ بنابراین وقتی مشکلی در بدن شما پیش بیایدن موهای شما اولین جایی هستند که آسیب می‌بیند. در نتیجه، ریزش مو می‌تواند اولین واکنش بدن به یک مشکل در سیستم ایمنی باشد، به ویژه زمانی که روشی مانند کاشت موی طبیعی انجام داده باشید. رشد و نمو ریشه و ساقه و همچنین نهایی شدن نتیجه کاشت موها تقریباً ۶ ماه پس از عمل ایمپلنت مو مشخص می‌گردد. اتخاذ یک برنامه تغذیه‌ای سالم در طول این فرآیند به تسریع بهبودی و تضمین پایان راحت این دوره کمک می‌کند. پزشکان متخصص کاشت مو توصیه می‌کنند که از مصرف مواد خوراکی زیر پس از ایمپلنت خودداری نمایید:

 1. از مصرف الکل بپرهیزید: الکل یک ماده ضد آب شناخته شده است و باید در پنج روز اول پس از کاشت موی طبیعی از مصرف آن اجتناب شود. به طور کلی مصرف الکل دوران نقاهت و بهبودی شما را طولانی‌تر می‌کند، ناراحتی و درد را افزایش می‌دهد، فشار خون شما را به سطح ناامن می‌رساند و مهم‌تر از همه جریان خون و رساندن مواد مغذی مهم به موهای سر کاهش می‌دهد.
 2. نیکوتین ممنوع: تا یک ماه پس از کاشت مو از سیگار کشیدن، مصرف سیگار الکترونیکی نیکوتینی، آدامس‌های نیکوتینی و هر خوراکی یا نوشیدنی حاوی نیکوتین خودداری کنید زیرا همه این موارد فشار خون شما را بالا می‌برند. با این حال، قابل درک است که فرد نمی‌تواند این عادات را دقیقا در روز بعد از جراحی ترک کند از این رو، توصیه می‌شود هنگام برنامه ریزی برای کاشت مو، مصرف الکل و استعمال دخانیات را کاهش دهید تا بعد از درمان به راحتی به همین روش ادامه دهید.
 3. خوراکی و نوشیدنی‌های حاوی مواد افزودنی: از مصرف نوشابه، آب میوه‌های فرآوری شده، محصولات پخته شده کنسروی و سایر غذاهایی که حاوی قند زیادی هستند خودداری کنید.
 4. فست فود: ست فود نه تنها فاقد مواد مغذی است بلکه سطح قند خون را نیز افزایش می‌دهد. شایان ذکر است که فست فود معمولاً فاقد مواد مغذی و پر از کالری است؛ در عوض مکمل‌های غنی از کلسیم، منیزیم، پروتئین، آهن، ویتامین B6، روی، بیوتین و پروتئین را جایگزین کنید.

آناناس بعد از کاشت مو

یکی از میوه‌های بسیار مفید که مصرف آن را بعد از پیوند مو به شدت توصیه می‌کنیم، خوردن آناناس به خصوص آناناس تازه است. مهمترین نقش این میوه، خاصیت ضد التهابی است. بنابراین مصرف کردن آن باعث می‌شود التهاب، قرمزی و ورم که در پوست سر ایجاد شده است، هر چه زودتر فروکش کرده و در نتیجه زخم‌ها سریعاً التیام پیدا کنند. از طرف دیگر آناناس غنی از ویتأمین‌ها و مواد مغذی است و در نتیجه به تقویت فولیکول‌ها و ترمیم زخم‌ها نیز کمک می‌کند.

رژیم لاغری بعد از کاشت مو

پزشکان شروع رژیم لاغری پس از کاشت مو را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنند چراکه تحقیقات علمی زیادی نشان داده‌اند که کمبود ویتامین و مواد معدنی ناشی از رژیم لاغری با ریزش مو ارتباط قوی دارند. افرادی که از نظر بیولوژیکی مستعد ریزش مو هستند و کاشت مو انجام داده‌اند به سرعت و به شدت تحت تاثیر تغذیه نامناسب قرار می‌گیرند و از این رو با رژیم لاغری نتیجه پیوند مویشان را به خطر می‌اندازند. در مورد رژیم غذایی و کاهش وزن پس از پیوند موی طبیعی نکاتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. بدون شک، شما حداقل تا ۶ ماه الی ۱ سال باید یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید تا پوست سر و سیستم ایمنی خود را سالم نگه دارید. برای اینکه عمل کاشت موی شما با موفقیت و رضایت کامل همراه باشد، باید هر چیزی را که بدنتان نیاز دارد برای مدت طولانی مصرف کنید.

نحوه لباس پوشیدن بعد از کاشت مو

در مقالات متعدد بار‌ها این موضوع را بیان کرده‌ایم که در دوره نقاهت حداقل به مدت دو هفته، نباید هیچ فشاری به زخم‌ها وارد گردد چون فولیکول‌ها جابجا شده و حتی ممکن است از بین بروند. پس باید مراقب لباس پوشیدن بعد از پیوند مو نیز باشید. ترجیحاً به مدت دو هفته از لباس‌های دکمه‌دار استفاده کنید تا مجبور نباشید که لباس را از سر به تن کنید چون احتمال دارد هر آن فشاری به سر وارد شده و در نتیجه فولیکول‌ها آسیب جدی را متحمل شوند.

تعریق بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو، باید تا چند هفته مراقب موها و پوست سر خود باشید. بهبود و رشد گرافت‌های پیوندی زمان می‌برد و عوامل خارجی که در این روند اختلال ایجاد می‌کنند می‌توانند منجر به ریزش مو شوند. عرق کردن بیش از حد می‌تواند در چند هفته اول پس از ایمپلنت منجر به مشکلاتی شود بنابراین در طول دوره نقاهت، فولیکول‌های مو باید خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند. اما خیلی حساس نباشید! عرق کردن‌های معمولی موهای کاشته شده را از بین نمی‌برد! درست است که رطوبت بیش از حد روی پوست سر شما می‌تواند شرایط ایده آلی برای رشد میکروبی ایجاد کند، اما تمیز نگه داشتن مو و پوست سر پس از جراحی نسبتا آسان است.

مطالب بیشتر: کاشت مو sut

عوامل موثر در نتیجه‌ کاشت مو

بدون شک قطر موها تاثیر مهمی در موفقیت کاشت مو خواهد داشت. افرادی که ذاتا موهای ضخیم‌تری دارند، احتمال موفقیت بالایی در پیوند مو خواهند داشت زیرا با موی ضخیم برخلاف موهای نازک، تراکم و پوشش بالاتری پیوند داده می‌شود و پس از رویش مو، باعث پوشش بهتر و کامل‌تر می‌گردد. یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهای موثر در پیوند مو، وسعت طاسی سر می‌باشد. هر چقدر میزان طاسی بیشتر باشد به تعداد فولیکول بیشتری برای پیوند نیاز خواهد بود. همچنین نوع پوست نیز بر نتیجه‌ نهایی پیوند مو تاثیرگذار است. پوست‌های نازک‌تر کاشت موی راحت‌تری دارند و حراجت‌های حین برداشت فولیکول‌ها و کاشت مو زودتر ترمیم می‌شوند.

در نتیجه افرادی که پوست شل‌تری دارند، اثرات برداشت فولیکول‌های مو در آن‌ها کمتر به جای می‌ماند. طبیعتا افرادی که از سلامت جسمی برخوردار هستند و دارویی مصرف نمی‌کنند، نتیجه‌ بهتری از فرآیند کاشت مو مشاهده خواهند کرد. ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت و فشار خون ممکن است موفقیت کاشت مو را کاهش دهد. به همین دلیل این گروه از افراد باید ابتدا بیماری خود را تحت نظر پزشکان متخصص کنترل کنند. ابتلا به یکی از این بیماری‌ها به معنای آن نیست که ایمپلنت مو برای شما ممنوع است بلکه برای شما مراقبت‌های قبل از کاشت مو متفاوت‌تر خواهد بود. شما می‌توانید با مشورت از پزشک و رعایت برخی نکات اقدام به کاشت مو نمایید.

جلوگیری از خونریزی
 1. عدم مصرف دخانیات و الکل حداقل به مدت یک ماه قبل و بعد از پیوند
 2. عدم مصرف دارو و مکمل رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل و بعد از پیوند
اهمیت رژیم غذایی
 1. کمک به افزایش قوای ایمنی بدن برای افزایش سرعت ریکاوری بدن در دوره نقاهت
 2. کمک به تقویت فولیکول‌ها
 3. کمک به ترمیم سریع‌تر زخم‌ها
 4. کاهش عوارض جانبی همانند خونریزی و ورم
نحوه خوابیدن پس از کاشت
 1. فشار نیاوردن به محل پیوند مو
 2. بالاتر بودن سر از بدن در زمان خواب برای کاهش ورم
استحمام کردن پس از کاشت
 1. تا دو روز به حمام نروید.
 2. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند، زیر فشار مستقیم دوش آب نرفته و از شامپوی تجویز شده استفاده کنید.
 3. آب باید ولرم باشد.

بهترین کاندید برای پیوند مو چه کسی است؟

مسئله ریزش مو ممکن است در سنین مختلف رخ بدهد و این عارضه، به گستردگی آسیب‌های موجود و مکانیسم عملکرد بدن هر فرد بستگی دارد. برخی در سنین پایین‌تر و به دلیل مشکلات زمینه‌ای یا بیماری دچار ریزش شدید مو می‌شوند. اما برخی دیگر مطابق با روال طبیعی بدن در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی به تدریج تراکم موهای خود را از دست می‌دهند. ریزش مو اگر چه مسئله‌ شایعی است، اما نمی‌توان تاثیری که در زیبایی فرد می‌گذارد را نادیده گرفت.

بهترین کاندید برای پیوند مو چه کسی است ؟

به این ترتیب باید نسبت به درمان آن در اولین فرصت اقدام نمود. کاشت مو در سنین بالاتر از ۳۰ سال نتایج بهتری خواهد داشت. چرا که هورمون‌های ریزش مو تا ۳۰ سالگی در برخی افراد ادامه دارد و این موضوع بر موهای کاشته شده تاثیرگذار است. در واقع با وارد شدن به دهه‌ سوم زندگی، الگوی ریزش مو در فرد متقاضی کاملا مشخص شده و پیوند مو با اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

پیوند فولیکولی مو در کلینیک هلیا تحت نظر دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می‌باشد. دکتر خراسانی با کمک تیم پزشکی خود و پیگیری‌های چند ساله و حضور در دوره‌های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو به روش میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه، موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از ۱۵ هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق، یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می‌باشد.

ما مفتخر به آنیم که اعلام کنیم پیوند مو میکروگرافت در ایران تنها در کلینیک پوست و مو هلیا با همکاری و دریافت مجوز معتبر از ترکیه و آلمان قابل انجام است.

و مجوز انحصاری این روش در اختیار کلینیک هلیا و دکتر خراسانی است. و با افتخار کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منبع : emrahcinik

wikipedia

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • با سلام و عرض ادب خدمت کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا
  بنده ۱۴ روز قبل کاشت مو انجام دادم ، در مورد راهنمایی با توجه به صحبت های مختلف ، واقعاً گیج شدم .
  از تیم کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا یه نظر تخصصی و قطعی میخواستم :
  موسسه کاشت مو بنده ( در شیراز ) شدیداً مخالف استفاده از ماینوکسیدیل ۵% بعد از ۱۴ روز است و این در حالی است که بنده در راهنمای بسیاری از موسسات و کلینیک ها توصیه جهت استفاده از این محصول را دیده ام .
  خواهشی از حضورتون داشتم ؛ میدونم براتون وقت گیره ولی با تجربه و تخصص کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا میخوام هر چه شما دستور میدهید پیش بگیرم.
  البته پاسخ به این دو سوال قطعاً میتونه پاسخگوی سوالات بسیاری از کاربران باشه .
  ۱- بعد ۱۴ روز از زمان کاشت ؛ بهترین مکمل ها و ویتامین هایی که مصرف آن را توصیه میکنید چیست ؟ ( اگر برند خاصی مورد نظر است لطفاً بفرمائید .)
  ۲- چه دارو هایی را بعد ۱۴ روز پیشنهاد میکنید مصرف شود ؟ ( مثلاً در مصرف ماینوکسیدیل ۵% + فیناستراید اختلاف نظر است ) هر دارویی را که به صورت قطعی مفید میباشد لطفاٌ با دستور مصرف ذکر بفرمائید .
  تشکر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه نحوه کاشت در هر کلینیک، متفاوت می باشد. در نتیجه مراقبت های بعد از آن هم میتواند متفاوت باشد. جهت راهنمایی دقیق تر ، از طریق چت واتساپ موجود در سایت کلینیک هلیا، با مشاورین ما در تماس باشید.
   پیروز و استوار باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed